אנשים

נר בת

New member
../images/Emo53.gifאנשים../images/Emo53.gif

שלום לכם... מכיוון שאני צופה בפורום אני יודעת שמה שאני הולכת לכתוב פה לא כל כך קשור אבל אולי אתם תוכלו לעזור לי טוב ניגש לעניין אז ככה , החבר שלי קיבל הצעת קידום בעבודה אבל העבודה היא לעבור לניורק לשנה יש לי פחד שאני לא אסתדר שם , מה אעשה שם שנה , הוא יעבוד ואני אצטרך גם לעבוד אחרת אשתגע אבל במה אעבוד (האנגלית שלי לא משו) והוא לא מוכן לקבל את הקידום אם לא אסע איתו אני חייה בעיר קטנה שכל העיר שלי זה כמו רחוב אחד בניורק איך אסתדר שם אני ממש ממש לא יודעת מה לעשות , חשוב לי מאוד שהוא יקבל את הקידום כי זאת הזדמנות בשבילו (במיוחד במצב בארץ) (אני יודעת שהנושא לא קשור לפורום , ניסיתי בפורום ישראלים בחו"ל לא ממש קיבלתי תגובות שם) תודה המשך יום ניפלא

שלום לך נר בת.....

תמיד אפשר לשאול שאלות גם אם הן לא ממש שייכות! אז בואי אומר לך את דעתי שלי...ואני מניחה שתקבלי עוד כמה דעות וכמובן שאל תשכחי....ההחלטה היא שלך בלבד! פחד לא להסתדר...יש בכל מקום...בעבודה חדשה, בצבא, בחבר חדש שמכירים...בכל דבר.....זה ניתן להתמודדות עם הזמן. ראשית, קחי לך את האופציה לנסות....אם לא מנסים לא יודעים...אנגלית משתפרת עם הזמן...כשאת נמצאת במקום מסויים ושם ידברו רק אנגלית את תלמדי מהר מאוד....זה כמו שאפילו ילדים רואים בטלויזיה טלנובלות ולומדים מהר ספרדית. שנית, קצת קשה לעבוד שם...במיוחד שאין לך גרין קארד (אישור עבודה) וגם לא תקבלי....אלא עם כן יש לך מקצוע שמבוקש שם...אבל מלצרות וטיפול בילדים ואולי זבנית ועוד דברים כן תוכלי למצוא כמו שרוב החבר´ה הצעירים היום עושים. את אומרת...זאת ההזדמנות שלו......אולי גם שלך????????? ועוד דבר פיצפון...משהו שאמרת...את חיה בעיר קטנה שכל העיר שלך היא רחוב אחד בניו יורק....מיידל´ה....זאת ישראל!! כל עיר כאן ואפילו הגדולה מכולן היא כמו רחוב וחצי בניו יורק... רוצה לדעת מה אני הייתי עושה במקומך? נוסעת נוסעת נוסעת!!! מנסה משהו חדש בחיים.....אני בעד לנסות כל דבר! במיוחד שאת אוהבת אותו ורוצה להיות איתו....נראה לך שנה להיות בלעדיו? לא חושבת....הכל אפשר אך לא נעים בכלל. תנסי....לדעתי....את עשויה אפילו להנות יותר ממה שחשבת. בהצלחה חמודה ורק ספרי מה החלטת לעשות מקסימושששששששששש

ס מ ד ר

New member
עידודד

היי אני חיה בנויורק הרבה שנים1 זו עיר מהממת ואין מה לפחד פה מכלום! התשקרי איתי שאת מגיעה ואשמח לעזור במה שאפשר מס הטלפון שלי 16462355446 ושנה טובה

אל תפחדי.

תראי, זו יכולה להיות הזדמנות נהדרת בשבילך. קודם כל, תצאי קצת מהעיר הקטנטנה שאת חיה בה, תראי עולם, תטיילי ותבלעי את כל התרבות שיש בניו יורק, ויש הרבה, תאמיני לי (מניסיון). שנית, הכורח הזה לדבר אנגלית לא ישאיר לך ברירה אלא לשפר את האנגלית שלך. וכמו שאני מבינה מההודעה שלך, זה לא לכל החיים, אלא לתקופה מוגבלת, כך שאת יכולה לנחם את עצמך שזה ייגמר. נכון, ניו יורק יכולה להיות מאד מפחידה, אבל לא חייבת להיות כזו. אין ספק שהכל גדול שם (חוץ מההמבורגרים במקדונלדס) אבל זה גם מאפשר לך להישאר בתוך עצמך אם תבחרי. עוד משהו - יש קהילה ישראלית ענקית בניו יורק ובטח תמצאי שם חברים תוך זמן קצר. ודבר אחרון - אל תראי בזה מכשול, קחי את זה כהזדמנות. מקסימום, אחרי שהחבר שלך יסתדר שם, אם את רואה שזה ממש לא בשבילך - את יכולה להגיד שאת חוזרת. הרי לא יחזיקו אותך בכוח.. אני חושבת שהזדמנות כזו לא מקבלים המון פעמים בחיים. קחי את זה בתור תנופה. בהצלחה.

רוז בת 37

New member
אני ממליצה לך...

ראשית דבר אני כל כך נהנתי לקרוא את המשפט הוא לא מוכן לקבל את הקידום אם לא אסע איתו חברך ממש אוהב וחושב עלייך ברצינות רבה וזה משמח אותי לשמוע על זוגיות הדוקה וטובה שנית מדוע לדאוג מעכשיו? יש לך הזדמנות נפלאה ללמוד אנגלית ובקלות כי שם לא תהייה לך ברירה וזה דבר שמאד יעזור לך בעתיד גם בארץ ואף במיוחד. דבר שני האוכלוסיה הישראלית בניו יורק כל כך רבה שממש אבל ממש אין לך מה לפחד. ובעניין העבודה את בקלות יכולה לקבל היתר עבודה כי חברך נמצא שם תחת אישור דומה או ימצא ליתר דיוק ולפיכך לא תהיי לך כל בעיה להקלט במסגרת תעסוקתית מסודרת בלי לדאוג לניירת וזה חביבבתי אחלה של דבר. ובעניין היכן אעבוד אז הזכרתי שיש אוכלוסיה ישראלית רבה ותוכלי בקלות להקלט באחד מבתי העסק שלהם כמו מאפיות,מרכולים וכדומה שלא ממש צריך אנגלית משהו אז אני שמחה בשבילך על ההזדמנות שנפלה בחייך ומאחלת לך שתהייה לך כל יום סיבה חדשה לקום מחוייכת. ומאושרת ממהחלטה לנסוע נסיעה טובה

DREAM111

New member
היי נר בת

אז קודם כל ברוכה הבאה לביתנו החם והחמוד.
אז אומר לך את דעתי בנושא ואשתף אותך במשהו. יש לי חברה טובה שיום אחד החליטה שהיא נוסעת אבל כל הזמן חששה בגלל האנגלית וזו היתה הסיבה היחידה שכל פעם היא דחתה את הנסיעה. היום 7 שנים אחרי היא לא חושבת בכלל לחזור לארץ, האנגלית שלה היום טובה יותר מהעברית (מה לעשות אין באיזורה ישראלים שיכולה לדבר איתם) היא מאושרת ולא מצטערת על רגע. אז מי יודע אולי זו פריצת דרך נפלאה לשניכם קידום לבן זוגך חוויה מרנינה וחדשה בשבילך. אולי עוד תפתיעי ותופתעי בכך שאחרי כן לא תרצי לחזור כי תגלי שהשד הוא לא כזה נורא. כדרך אגב בניו-יורק יש המון ישראלים ויהודים דוברי עברית כך שאת תוכלי למצוא לעצמך את אלה שאיתם תוכלי לא לשבור שיניים באנגלית. ועוד דבר אחד קטן. מה זה כבר שנה זה עובר ציק וצק ואת חזרה כאן. אז אשמח לדעת מה החלטת. והכי חשוב שתהיה שנה טובה ותמשיכו להיות יחד.

אחותי, נסיעה טובה!

תפסיקי להתברבר, תארזי מזוודות תנופפי לשלום ותוך שנה את חוזרת מבסוטה עד הגג, הבטחה של קוסמת:)))))) ותזכרי שאם את מחליטה להשאר אנחנו רואים לנכון להרגיש נוח מאוד לנחות אצלך בכל ביקור בעיר הגדולה והמקסימה הזו:) אחחחחחחחחחחח קוני איילנד המלוכלכת והמקסימה, מי ייתן לי עוד סיבוב אחד בלונה פארק שם, עוד רביצה הגונה בחוף עם מליארד שחפים..... אמןןןןןןןן!!!

נר בת

New member
אז ככה...

דבר ראשון תודה על העידוד אתמול חשבתי כל היום על הנסיעה .. והחלטתי ללכת על זה , אני לא יודעת אם יהיה לי טוב או לא אבל אם לא אנסה בטוח לא אדע אז נכון לעכשיו אנחנו נוסעים בערך עוד חודשיים (אם משו לא ישתבש) עד שיחתם חוזה וכו´... תודה על העידוד (וסמדר כנראה אקבל את עצתך אז צפי לטלפון) המשך יום ניפלא

למעלה