רשת מחשבים ללא ראוטר

חברה.

New member
../images/Emo53.gif רשת מחשבים ללא ראוטר../images/Emo53.gif

שלום. יש לנו בבית מחשב עם WIN 98 (עברית) ומחשב נוסף עם WIN XP PRO (אנגלית) ומודם בזק. וברצוני לעשות רשת עם שני מחשבים אלה (לצורך גלישה ולאו דווקא לשיתוף קבצים). אם אני לא טועה, בעזרת WIN XP PRO ניתן לעשות רשת ללא ראוטר. רק עם שני המחשבים + מודם בעזרת WIN XP PRO. קיבלתי מגולש אדיב אחד בשם B Ran את התשובה הבאה: "לצורך שיתוף אינטרנט בין המחשבים ללא ראוטר , על המחשבים להיות מחוברים ביניהם בכבל רשת מוצלב. יש להפעיל ICS(שקיים גם ב-XP וגם ב-98 ) מהמחשב המחובר פיזית לאינטרנט. עכבר ימין על האייקון של ההתחברות לאינטרנט, לשונית מתקדם. ומשם הייתי מציע לקרוא קודם את העזרה על ICS או לחפש במאמרי הפורום הזה איך עושים זאת נכון כי אין לי חשק להתחיל לכתוב כאן את כל התהליך." בהמשך לתשובה של B Ran אני מבקשת עזרה: 1. מה זה כבל רשת מוצלב? 2. בקשר להפעלת ics (אשמח לדעת מה זה) התחלתי עם "עכבר ימין על האייקון של ההתחברות לאינט', לשונית מתקדם" ולא מצאתי שום לשונית בשם מתקדם. ניסיתי בכל מיני דרכים וכל מה שמצאתי הוא כמופיע ב-2 התמונות המצ"ב. (אני מקווה שהתמונות יצורפו). עשיתי חיפוש ומה שעלה בחכתי הוא גם בסופו של דבר מוביל ל internet properties ואני אמורה למצוא לשונית "שיתוף" וכעולה בתמונה המצ"ב אין לי לשונות כזו. האם תוכלו בבקשה להפנות אותי למאמר (בעברית) שיוכל לסייע לי? מאוד אשמח ואודה לתשובה ועזרה. תודה. חברה

Shredingerscat

New member
אם אתה מחובר לאינטרנט

במודם שמתחבר לכרטיס רשת, אז אתה צריך שני כרטיסי רשת על המחשב עם הXP, אחד כדי להתחבר לאינטרנט ואחד כדי להתחבר לרשת הביתית. הדרך הפשוטה ביותר אחרי שחיברת פיזית את הכל היא בעזרת אשף הרשת הביתית של חלונות XP, כנס לחיבורי רשת, יש שם אשף יצירת רשת ביתית, תפעיל אותו, אחרי שהוא יסיים (עם קצת עזרה ממך) הוא יציע לך כמה אפשרויות, שאחת מהן היא יצירת דיסקט הגדרות רשת ביתית עבור חלונות 98, תיצור את הדיסקט, תפעיל אותו ב98 וסע לשלום. אם משהו לא עובד אחרי שעשית את זה, תחזור לכאן או לפורום רשתות ופס רחב.

חברה.

New member
מה כוונה לדיסקט

שלום. תודה על התשובה. עוד לא ניסיתי את מה שאמרת. אבל לא הבנתי מה כוונה לדיסקט. הכוונה לדיסקט, דיסקט? כמו ששמים בכונן דיסקטים או שזה מונח? אשמח לקבל הבהרה. לגבי המודם, לא נראה לי שהוא מחובר לאינטרנט. הוא מחובר בחיבור USB למחשב ולתשתית בזק. אגב. אני "את" ולא אתה. תודה. ביי. שבת שלום. חברה.

Shredingerscat

New member
דיסקט 1.44

בסיום העבודה האשף נותן לך כמה אופציות שאחת מהן היא יצירה של דיסקט עבור מע' הפעלה שאינן XP. למודם יש שני סוגים עיקריים אלה שמתחברים מצד אחד לכבלים\בזק ומצד שני לכרטיס רשת, ואלה שמתחברים לUSB בצד השני, כלומר צד אחד לכבלים\בזק (אינטרנט) וצד שני USB. מאחר והמחשב עם הXP יודע להתחבר לאינטרנט כל שנשאר זה ללמד אותו לשתף משאבים דרך הרשת. זה אומר בין השאר שתוכל להעביר קבצים בין המחשבים ברשת ולשתף מדפסות, לא רק שיטוף חיבור אינטרנט.

az ma

New member
במאגרי המאמרים של פורום

רשתות ופס רחב (קישור בראש העמוד) תמצאי מענה למשאלותייך...

למעלה