איך קלקלתי את ה ECI שלי

• פותח הנושא s9s9
  • פורסם בתאריך

s9s9

New member
../images/Emo53.gif איך קלקלתי את ה ECI שלי ../images/Emo35.gif

הכל התחיל מזה שאני שונא את החייגן המעצבן (וגם מזה שיש לי שני מחשבים בבית). בשלב הראשון הפכתי את המודם לראוטר לפי המדריך המצויין של Omegis. לא היו בעיות מיוחדות מלבד, emule ו mirc. רציתי שהכל יסתדר אז הורדתי והתקנתי לפי ההוראות של החוברת את הקושחה (firmware, מה לכתוב?) החדשה. חיכיתי עד שתופיע הודעת האישור ואז הלכתי ל SAVE & REBOOT ואיפסתי את המודם כמו בהוראות. מאז המודם מת. הוא לא הגיב ל HARD RESET ואפילו כשהוצאתי את חוט הטלפון הוא המשיך להראות כאילו הוא מחובר. בכל מקרה, עכשיו אני עם מודם חדש ורוצה לדעת מה לא עשיתי טוב. ד.א יש דרך לעדכן את המודם דרך דוס, בגישה ל FTP או משהו, נכון? כשעברתי על החוברת לראות מה יכולה להיות הבעיה ראיתי את האפשרות. מישהו ניסה? עדיף לעדכן ככה או שדרך ממשק ה WEB?

ירבעם1

New member
אכלת אותה ../images/Emo128.gif

ואתה לא הראשון. גם אם תנסה לעדכן דרך ה FTP זה לא ישנה, המודם יעלה עם גירסת ה Recovery כפי שמוסבר במדריך. לדעתי הבעיה היא בגירסת ה Firmware באתר netguru.co.il שכנראה לא מתאימה למודם שמקבלים מבזק. (אגב, גם נסיון להתקין את הגירסה המקורית מהאתר לא מצליח.) מה שנותר לך זה להחליף את המודם בבזק. *** מישהו יכול להגיד לגורואים האלה שהם גורמים נזק?? ****

s9s9

New member
מפה הקובץ יעבוד טוב?

עבדתי נכון? הייתי צריך ללחוץ על כפתור ה REBOOT בהגדרות או שרק לכבות את המודם ולהפעיל מחדש? כי נראה לי שזה מה שגרם לבעיה.

moti1509

New member
הסיבה שהרסת את המודם היא:

לא בצעת ESRASE & REBOOT אחרי עדכון הקושחה.

s9s9

New member
לא הבנתי

אתה יכול בבקשה לכתוב לי את כל התהליך של העדכון. מה צריך לעשות כדי שאני לא אדפוק עוד אחד?

cheif

Member
מנהל
ההסבר נמצא ב...

בדף הבית של ה-LINK האדום בראש העמוד הזה.

s9s9

New member
זאת הבעייה. הנה מתוך המדריך:

כדי לטעון קובץ גרסה חדשה לנתב : .Browse לחץ על .1
.2 אתר את קובץ הגרסה החדשה .
.Upgrade לחץ על .3
שים לב :חשוב מאד לא לכבות את הנתב במהלך ביצוע העדכון !יש להמתין עד להופעת המסך המודיע שהפעולה הסתיימה בהצלחה .
לפני תחילת העבודה עם הגרסה החדשה ,צריך לאתחל את הנתב . בחלק הזה נתקעתי. הלכתי ל save&reboot. עשיתי ליתר בטחון SAVE. אחרי האישור לחצתי REBOOT וקבלתי הודעה שתוך 5 שניות הנתב יכבה ו 20 שניות לאחר מכן הוא ידלק. וזהו הוא הפסיק להגיב. ניסיתי לאפס, ניסיתי לנתק את חוט הטלפון מהשקע ועדיין ה ADSL SYNC נשאר דלוק. בסיום התהליך מופיעה ההודעה הבאה : Web Page Upgraded Successfully לשלב הזה אני מניח שלא הגעתי, הודעה דומה הופיעה לי אחרי שהטענתי את הגרסה החדשה ולחצתי UPDATE.

ירבעם1

New member
תנסה FTP

מוסבר בסעיף 7.3 במדריך, לא בטול שתצליח אבל אין לך מה להפסיד. הבעיה היא שאי אפשר לוודא שהתכנה הזו מתאימה למודם וכפי שמצוין זו גרסת בטא שאינה נתמכת ע"י אף אחד. לא כל כך ברור מהיכן "השיגו" את הגרסה הזו ולדעתי כדאי לחכות לגרסה רשמית מ ECI.

s9s9

New member
יש לי להפסיד עוד מודם ../images/Emo4.gif

אם אני נשאר עם הגרסה הישנה ופותח את הפורטים של האימיול, אני אקבל HIGH ID?

ירבעם1

New member
אל תהייה פראייר שלהם

תקרא היטב את כל מה שנכתב כאן ובלינק המצורף, כנראה שהתכנה שלהם מלאה בגים כרימון ולכן בזק הסירו אותה מהאתר של WOW (אם תשאל אותם הם יגלגלו עיניים ויגידו לך שהם לא תומכים בעניין הזה ואם תשלח MAIL לתמיכה של ECI אף אחד לא יענה לך). העובדה שגירסת Firmware מופצת באופן כזה דרך הרשת מבלי שבזק או ECI יתמכו בשפני הנסיון שהיו מוכנים לקחת סיכון ולהשתתף בבדיקתה היא תעודת עניות לשתי החברות הישראליות שכך מזלזלות בלקוחותיהן. * זו הזדמנות להזכיר להן שאפשר להתחבר גם דרך הכבלים לא עם ציוד של ECI. * הייתי מציע למנהלי האתר לא לשתף פעולה בעתיד עם מהלכים כאלה מבלי לקבל תמיכה מהיצרן והמפיץ. אמנם זו מדינת ישראל אבל יש גבול.

cheif

Member
מנהל
מה שכתוב שם זה שטויות!!

הבעיה של תקיעות בריבוי CONNECTIONS אינה יחודית למודם של ECI שעבר הסבה לראוטר. כמעט כל הראוטרים הבייתים (EDIMAX, DLINK, NETGEAR ו-3COM) סובלים מהבעיה הזו וגם מודם סאמסונג שעובר הסבה סובל מהבעיה הזו. הפתרון הוא להקטין את מספר ה-CONNECTIONS שהתוכנות הללו פותחות. אני לא אומר שהראוטר של ECI הוא פאר היצירה אבל מכאן ועד השמצה פרועה המרחק גדול. ומשום מה "מריח" לא טוב מהתגובה שלך איזושהו קשר לכבלים...

dov98

New member
../images/Emo41.gif דקה לפני שאני מעיף -------->

את כל השרשור הזה לפח: גרסת התוכנה של ECI בנטגורו היא עדכנית, עובדת היטב יחסית לגרסה הקודמת שבראוטר ונמסרה רשמית לידי ע"י ECI . בנוסף גרסה זו נבדקה כמה חודשים טובים עלידנו כאן בפורום ולא היו בעיות.

למעלה