לפני קיסרי

Isabelly

New member
../images/Emo5.gifלפני קיסרי

אני אמורה לעבור ניתוח קיסרי בעקבות מצג עכוז, מס' שאלות: 1. עד כמה ניתוח קיסרי עלול לפגוע בכולת להרות וללדת בעתיד? 2. תוך כמה זמן אפשר לחזור לפעילות נורמלית? ולעשות ספורט? 3. עד כמה נכונה הטענה שהניתוח לא פוגע בעובר ואפילו עדיף מבחינת לחסוך את טראוומת הלידה? 4. האם אפשר "להכין" את הגוף כדי שההחלמה תהיה מהירה יותר (כמו תרגילים לחיזוק רצפת האגן בלידה רגילה)? ברור שהייתי מעדיפה ללדת רגיל אבל לא ממש יש לי ברירה, אז אני מחפשת נואשות מידע ו"חוויות" ממי שעברה קיסרי

ניתוח קיסרי

שלום, היכולת להרות לא נפגעת אחרי ניתוח קיסרי.תקופת ההחלמה מניתוח שונה באורכה מאשה לאשה, לרוב ניתן לחזור לפעילות רגילה לאחר חודש, כשהקו המנחה בפעילות ספורטיבית הוא תשומת לב לגוף, ולהתאמן בגבולות הנוחות. כאשר מופיע כאב בפעילות מסוימת, צריך פשוט לחדול מאותה פעילות. הטענה שהעובר לחלוטין לא נפגע בניתוח - אינה נכונה, כבר קרה שבזמן חיתוך דופן הרחם, פצעו את העובר.בנושא טרומת הלידה, קראתי מאמר שבו נבדקה תגובת הכאב של תינוקות לאחר הלידה.בהנחה שאופן הלידה משפיע על תגובת התינוק לכאב לאחר הלידה התינוקות חולקו לשלוש קבוצות,מבחינת אופן הלידה : לידה רגילה , ניתוח קיסרי ולידה מכשירנית. התגובה לכאב המופחתת ביותר היתה בקבוצת הניתוח קיסרי, לעומת התגובה החזקה ביותר בקבוצת התינוקות שנולדו בלידה מכשירנית. לגבי הכנה ללידה מומלץ לכל אישה הרה לבצע תרגילים לחיזוק שרירי רצפת האגן , מאחר ושרירים אלה נתונים ללחץ ולעומס בתקופת ההריון, וגם אם יהיה ניתוח קיסרי חשוב לתרגל אותם ואת שרירי הבטן הרוחביים , לפני ולאחר הלידה. ניתן להצטרף לקורס התעמלות לאחר הלידה המנוהל ע"י פיזיוטרפיסטית , אצלנו ב"ליס". מושם דגש גם לחיזוק שרירי הגב והכתפיים שחשובים בהנקה. ודבר אחרון וחשוב , תמצאי בפורום בדף מספר 2, בתאריך 26.11.02 שיטות טבעיות שעשויות להפוך את העובר ובכך להימנע מניתוח קיסרי. בהצלחה. קרולין

Isabelly

New member
המון תודה ושאלה נוספת

קרולין, המון המון תודה על תשובתך המקצועית! שאלה נוספת: האם הטיפולים האלטרנטיביים עלולים באיזו שהיא דרך להזיק לעובר או לזרז לידה? הפחידו אותי ברגע האחרון בטענה שאם העובר נמצא במצג עכוז (כבר יותר מחודשיים) אז כנראה שמשהו מפריע לו ומונע ממנו להתהפך, כך שהתערבות חיצונית(אפילו זו שבאה מהכיוון האלטרנטיבי)עלולה לגרום לסיבוך, כמו כריכת חבל התבור / הגברת תנועתיות של העובר ומכאן - לידה מוקדמת. האם מוקסה פחות מסוכנת מדיקור? ומה עם הטיפול ההומיאופתי? אני מתרגלת את התנוחות שהמלצת עליהן כבר כמה שבועות - בינתיים ללא תוצאות, וכך גם אור והשמעת מוסיקה בבטן התחתונה. תודה!!!!

היפוך עובר

הטיפולים האלטרנטיביים: דיקור,מוקסה, או טיפול הומאופתי עוזרים לתהליכים טבעיים לקרות ויתכןגם שהם לא יעזרו, אך אם העובר התהפך, זה היה צריך לקרות ואין בזה נזק. כדאי לך להפנות את שאלתך לדורון לירן- מומחה ברפואה סינית בתחום הריון ולידה. תמצאי את כתובת הדואר האלקטרוני שלו, בדפים הפעילים של הפורום- דף מספר 3, בהודעה בשם " הפיכת עובר" מתאריך 26.3.03. בהצלחה קרולין

למעלה