מים לתינוק: כן? לא? כמה? למה?

pelegey

New member
מים מים ???

בני בן 6.5 חודשים וכבר התחיל עם מוצקים (2 ארוחות קטנות של פירות וירקות). יונק לפני שאני יוצאת לעבודה ואחרי שאני חוזרת (אחהצ) ובלילה. תמל הוא לא כל כך רוצה ושותה במהלך היום סהכ כ-100 מל. האם צריך להוסיף לו לתפריט מים עמ שלא יתייבש וכמה ?

טלוי

New member
אני רואה שענת התינוקת משחקת כשהיא

שותה את המים בבקבוק לעומת שהיא אוכלת חלב האם בבקבוק.... האם גם תינוקות שלכן משחקות את הבקבוק? אגב ענת בת חצי שנה ולא מזמן נתנתי לה את המים ואני רואה שהיא כל הזמן בודקת מה שיש בתוך בקבוק (בתוך מים) כי היא יודעת שזה חלב בצבע לבן....

keri77

New member
../images/Emo53.gif איתי מקבל כמעט כל יום בקבוק

סימילק, ובמשך היום הנקה, רציתי לדעת האם אני צריכה לתת לו לשתות גם מים רתוחים או עד גיל חצי שנה ציצי וסימילק - בקבוק ביום. איתי בן 3.5 חודשים

טלוי

New member
ביום שישי אחרון נתנתי לה את המוצק

הראשון (בטטה) ולגבי מים, נתנתי לה את המים בפעם הראשונה ביום שלישי אחרון בגלל שחשבתי שהיא תכיר לטעום את המים וגם שלא יהיה לה קשה לקבל לטעום את המוצק וגם את המים.... אז אני עשיתי בטעות??

ממולדה

New member
לא ממש טעות

פשוט נותנים מים אחרי שהיא מסיימת לאכול את הבטטה, או כל מוצק אחר. כל עוד את מיניקה לפי דרישה, אין צורך לתת מים סתם כך אלא רק אחרי ארוחה.

michal@gal

Active member
מנהל
גם הבן שלי משחק עם בקבוק המים

ושותה ממנו ממש מעט. בזמן האחרון אני לוקחת איתי בקבוק מים לכל מקום מטעמי נוחות. זה עוזר להרגיע את היונק במצבים שאין לי אפשרות לתת לו לינוק. הוא לא שותה משם כמויות גדולות, אבל לפחות אני יודעת שאין לו בעיה לשתות מים.

meravbr

New member
נותנים לו שישתה כמה שהוא רוצה

מהבקבוק, עדיף בזמן ארוחת במוצקים ולא סמוך למתי שהוא צריך לינוק או לשתות תמ"ל. ככל שכמות המוצקים תגדל עם הזמן - להציע לו יותר את בקבוק המים.

../images/Emo53.gifמים בלילה

בני בן 7.5 חודשים. כבר היתה תקופה, לפני כמה חודשים שהיה מתעורר לפעם אחת בלילה וחוזר לישון. כיום הוא מתעורר 3 פעמים בלילה (בערך כל שעתיים). אני מניקה בשמחה ובכיף, אבל הבעיה שצריך לקום בבוקר לעבודה, האם אפשר לשנות את הנוהג, או שפשוט אין ברירה וצריך לזרום איתו עד שהמצב ישתנה? אני ממש לא רוצה לתת תחליפים. בעלי ניסה לתת לו מים במקום אחת ההנקות, אבל הוא לא הסכים.

סביר שהוא זקוק לקלוריות

זהו גיל שהוא מתחיל להיות מאוד אקטיבי. אישית, הייתי קונה עכשיו פעם בשעתיים
.

Manty

New member
....BUT

Doesn't the breast milk always adjust to the body's needs? Won't it have less calories in it if the body needs less? Sorry, I know this is not exactually related to what you were answering too, but I keep reading here about giving water to babies who started solids, and I just can't see why..

Manty

New member
Oops

I just re-read your reply and saw you wrote he NEEDS the calories.. Sorry. But I do hope to still receive an answer
Why do nursing babies need water when they start solids

מים עם תחילת המוצקים

זה לא ייחודי רק לתינוקות יונקים, אלא לכלל התינוקות. עם תחילת המוצקים, אפשר להציג בפני התינוק את האופציה לשתות מים, אם כי ממש בהתחלה, כשהמוצקים הם בעצם ירקות ופירות (ולעיתים קרובות - מרק), בעצם אין צורך במים, משום שהמוצקים עצמם עשירים בנוזלים (ובכל מקרה - אלו רק "טעימות"). עם הזמן, כשהמוצקים מתמצקים ומהווים חלק גדול יותר מהתזונה היומית של התינוק, המים נהיים יותר ויותר חשובים. אני יכולה לספר לך שמיכאל בתחילת המוצקים כמעט לא שתה מים. היום (11 חודשים) הוא שותה בכמויות (על אף שהמוצקים עדיין מהווים חלק קטן יחסית מהתפריט שלו).

Manty

New member
O.K

It sounds to me, then, that you agree that water is not neccessary when solids are first introduced. One thing that worries me about offering water before, lets say 8 or 9 months, is, that the milk production will decline (since the babies tummy will fill up on water) way before the body is ready to wean. You see, I wander if babies who wean themselves around age 10 11 months are actually receiving too much water? I would like to further ask you about this statement: כשהמוצקים מתמצקים ומהווים חלק גדול יותר מהתזונה היומית של התינוק, המים נהיים יותר ויותר חשובים Doesn't the breastmilk adjust itself and becomes just as "watery" as needed for braking down the food? Thanks for any input

michal@gal

Active member
מנהל
תינוקות שגומלים עצמם

נגמלים בגלל שהם מעדיפים אוכל, בלי שום קשר למים שהם שותים. הגוף שלנו יודע להתאים את עצמו לכמות הנוזלים שהתינוק צריך רק אם התזונה היחידה של התינוק היא היניקה. הגוף לא יודע שהתינוק אוכל מוצקים ולכן צריך יותר נוזלים.

מה שהיא אמרה, ועוד

החלב נהיה יותר מימי בד"כ בעקבות מזג אוויר חם במיוחד. אני יכולה לספר לך שמיכאל בעיקר יונק, המוצקים תופסים חלק קטן מאוד מהתפריט, הוא שותה המון מים ולא עושה סימני גמילה מוקדמת.

עדכון

הלילה בעלי נתן לו מים במקום ההנקה של 4 בבוקר וראה זה פלא בסביבות 6 כאשר התעורר, הוא שיחק במיטה לא בכה ולאחר מספר דקות חזר לישון ואכל רק בשבע, כאשר נאלצתי להעיר אותו (אני שונאת להעיר אותו, מעדיפה שיתעורר לבד, אך לפעמים אין ברירה). בעצם מהתגובה שקיבלתי אני מבינה שזה לא טוב לתת לו מים וצריך לזרום עם ההנקות, האם הבנתי נכון?

למעלה