התארחות בפורום! חשוב!

שאלות....

1. איזה זכויות יש לנו בכלל? 2.איזה זכויות יש לנו בקשר למבחנים ולעבודות ? 3. ניסתם לדבר עם משרד החינוך לגבי הדרישות של השביתה? מה העיקרון השביתה הזאת?

תשובות

השביתה היא שביתת מחאה כפי שהסברתי מקודם. השביתה היא כנגד מדיניות ראש הממשלה ושר האוצר בעניין תקציב החינוך. לשאלתך, שלחנו מכתב לראש הממשלה ושר האוצר ומהראשון זכינו לתגובה מאחד העוזרים (תשובה מזלזלת) ומהשני-שר האוצר לא זכינו כלל לתשובה. ערב טוב, חגי אורן

שביתה 0:

"הוא יתארח בעיקר בנושא השביתה המתוכננת של התלמידים (כאן המקום גם לשאול מה מי מו)," למה שביתה? לא שאני מתנגד חחח מתי?

dragonit12

New member
שאלות=]

בתור מישהי שבמועצה.. איך אני אמורה להעביר את זה לתלמידים אצלי בכיתה?! כי המורה פשוט אמרה לי שהיא לא יכולה{ובצדק}להגיד את הדעה שלה לגבי זה..והיא לא יכולה לעזור לי באיך להסביר את זה בכיתה.. כאילו..יום רביעי מ12 יש שביתה וזה..אז.? איך אתה מסכם את התפקיד שלך כיו"ר מועצת התלמידים הארצית?! זה נחשב בעינייך תפקיד חשוב?! אממ..לא'דעת עוד.. אם יהיה לי אני אמשיך אח"כ..

תשובות

אתחיל מהסוף, אני רואה בתפקיד כתפקיד חשוב מאוד וחיוני לבני הנוער אף על פי שרובם אינם מודעים לו. לשאלתך הראשונה, את אמורה להגיד לכולם בשעה 12 עוזבים את ספסל הלימודים ולהסביר להם שזה נעשה כצעד מחאתי בעקבות תקציב החינוך הנמוך כפי שהסברתי בשאלות הקודמות. חגי אורן

P i x i e s

New member
../images/Emo47.gif../images/Emo204.gif עוד שאלות.

מועצות תלמידים, כיום, נחשבות בבתי ספר כגוף לא כזה רציני, לא ממש משפיע. האם לדעתך יש סיבה למעמדם הנמוך? יש איך לשפר את זה? מה השינוי הכי גדול או הדבר שהרגשת אחריו הכי מסופק (
) שעשית במועצת תלמידים ארצית? מה דעתך לגבי התלמידים שמשתתפים בשביתות, רובם מחפשים תירוץ להבריז או תומכים במטרה?

תשובות

מועצות התלמידים בבתי הספר אכן חלשות בחלק מהמקומות, זה קורה בגלל מנהלי בתי הספר שלא נותנים למועצה ביטוי, זה קורה כי התלמידים לא מבינים את החשיבות של המועצה. אני פועל בחודשים האחרונים כפי שפעלו בשנים האחרונות, לעשות כמיטב יכולתנו לחזק את מועצות התלמידים בבתי הספר. השינוי הכי גדול? שחוק זכויות התלמיד חוקק למרות שאני באופן אישי לא הייתי שותף אבל קודמיי כן. אני רוצה להאמין שרוב רובם של התלמידים אכן תומכים במאבק ושותפים לו. ערב טוב, חגי אורן

eva133

New member
שאלות

1. המורים לא יענישו תלמידים שיבואו להפגנה? אם נגיד אני מסיימת ב-3 ואני רוצה לבוא, לא יגידו לי כלום? 2. מה בעצם השביתה הזאת? 3. האם הייתה בעבר שביתה דומה? 4. האם ביה"ס יבוא לקראתנו לקראת השביתה?

תשובות

שלום, 1. המורים לא יענישו, ומי שכן יענישו אותו מוזמן לפנות למייל שלנו ויטפלו בזה היטב [email protected] השביתה מתחילה בשעה 12. 2. עניתי על זה באחת השאלות מקודם. 3. היו שביתות דומות, פעם ראשונה ששביתת תלמידים מתעסקת בנושא תקציב מערכת החינוך. 4. תלוי במנהל בית הספר, גם אם לא-עדיין שביתה. ערב טוב, חגי אורן

pRimaVeriTaVIV

New member
שביתה../images/Emo121.gif

השביתה בטוח תתקיים? מגיעים לבי"ס ויש לימודים חלקיים או שלא מגיעים בכלל? ואם יש לימודים אז מאיזו שעה עד איזו שעה?

שחר156

New member
נקודות איסוף...?

אני מתכנן להצטרף לשביתה ולהפגנה מחר. האם יש נקודת איסוף לתלמידים מנתניה, ואם כן- איפה?

בקשר לשביתה

מה קורה אם ההנהלה מאיימת על התלמידים לזימון עם ההורים או משהו אחר? יש דרך למנוע זאת? כמה ימים תערך השביתה?

ba r2 0 1 0

New member
האם משרד החינוך אישר את השביתה???

חגי שלום. היום מנהל בית הספר שלנו טרח לקרוא לנו מכתב במערכת הכריזה מדוברת משרד החינוך בו מצויין במפורש שהם לא מאשרים את השביתה. ואני שמעתי מאנשים שהשביתה כן מאושרת ע"י המשרד. מה נכון?

השביתה ידועה

שלום בר, שרת החינוך מבינה את המאבק ואת החשביות שלו אומנם היא חושבת ששביתה זה לא כלי טוב. על אף זאת, בגלל שאנחנו חיים במדינה דמוקרטית היא מבינה את זה שיש את חופש ההתאגדות וזה לגיטימי. לכן שרת החינוך בכבודה ובעצמה מודעת לעניין והורתה לא לסגור את שערי בית הספר בפני השובתים. ערב טוב.

ruhama61

New member
אז זה תלוי בנו או בבית הספר?../images/Emo122.gif

אם זה תלוי בנו,כמו שקרה בשביתה הקודמת אין סיכוי שזה יפעל,שום דבר שתלוי בנו לא פועל. השאלה אם הבתי ספר ישחררו אותנו,או שאתה מתכוון שפתאום ב12 נבריז?

למעלה