סיכום ותוצאות של הטריויה

yoyoyud

New member
../images/Emo45.gifסיכום ותוצאות של הטריויה../images/Emo31.gif

מהיום... אז הזוכים היום: 6th string monk - נקודה אחת (שאלה מס' 10) doc monti - שלוש נקודות (שאלות מס' 6,7,4) אשף - ארבע נקודות (שאלות מס' 3,8,9,10) atmka - נקודה אחת (שאלה מס' 1) eddie - שתי נקודות (שאלות מס' 5,2) אז התשובות הסופיות הן ככה (לקרוא, כי הרעיון הכללי הוא שתילמדו, ולא רק בשביל הפרסים והתחרות): שאלה מס' 1 הייתה: בתקופה המאוחרת של הקריירה שלו, הלחין פרנק זפה, רבים משיריו בסינטיסייזר מיוחד. איזה סינטיסייזר זה היה? א.קלוינט (Clavinet) ב.ספינט (Spinet) ג.סינקלוייר (Synclavier) ד.Yamaha DX-7 התשובה היא Synclavier בתקופת הזמן שעבד זפה עם התזמורת הסנפונית של לונדון, הוא החל לנגן על מכשיר שנקרא הSynclavier. למעשה מכשיר זה היה סינטיסיזר מבוקר-מחשב, שיכל לנגן את כל המוסיקה שפרנק זפה רק חלם עליה. הוא הציע על המכשיר הרבה כסף, והתחיל לסמפלר (לדגום בעברית) לתוכו את כל המוסיקה שרצה ועבד עם מכשיר זה עד סוף חיו, על מנת לראות מה המכשיר הזה יכול לעשות. שמועות אומרות שיש עוד בתוך המכשיר 500 שעות של מוסיקה שפרנק עוד לא הספיק להוציא. שאלה מס' 2 איזה כלי הוא זה: http://www.geocities.com/negroblowtorch/1.bmp? יש לענות תשובה מלאה (במקרה ולא תמצא תשובה כזאת, התשובה הקרובה ביותר תתקבל) התשובה היא: Wagner Tuba טובה שהומצאה על ידי המלחין ריצ'ארד וואגנר, לשימוש באופרות. היא קטנה מהטובה הסינפונית, וטווח הצלילים שלה הוא בין קרן לטרומבון. הצליל הקודר והמאלכותי שלה השפיעה על מלחינים אחרים כמו שטראוס, ברוקר וסטרוינסקי בכתיבת יצירותיהם. שאלה מס' 3 איזה מהבאים אינו שייך למשפחת כלי המיתר: א.כינור ב.קונטרה באס (התשובה הנכונה) ג.ויולה ד.צ'לו שאלה מס' 4 הקרן הוא כלי נשיפה הדומה לחצוצרה, אך בקרן אין שסתומים. כיצד גורם נגן כלי זה לשינוי טונלי (שינוי בpitch) בכלי זה? תשובה: השינוי בצלילים בכלי זה הוא עלידי הזזת העלה שבפיית הכלי למעלה ולמטה. שאלה מס' 5 מי הוא (עפ"י רוב) האדם שהכניס את הקרן הצרפתית למוזיקת הג'אז? א. ג'וליוס וטקינס (Julius Watkins) ב. פאפא ג'ו ג'ונס (Papa Jo Jones) ג. ג'ון קול טרין (John Coltrane) ד. לואיס ארמסטרונג (Louis Armstrong) תשובה: ג'וליוס וטקינס ג'וליוס וטקינס היה למעשה האבא של הקרן הצרפתית. והחל לנגן בה עוד בגיל 9. וזאת למרות שעבד בתזמורת של ארני פילד. הוא לקח בשנות ה40 המאוחרות הקלטות של קני קלארקס ובבס גונזלס על הקרן הצרפתית והחל לעבוד עליהם בביג בנד של בקנר. הוא החל להופיע עם תזמורות וביג בנדים שונים וצבר פרסום. הוא היה מנגן בעיקר עם גדולים כמו מילס דייויס וגיל איבנס. שאלה מס' 7 מה הוא שמה של התופעה שגורמת לצילצולים באוזניים (עקב רעש חזק וממושך)? תשובה: טינטוס. הסבר יבוא במאמר על הטינטוס בהמשך. שאלה מס' 8 מה הוא הגורם לשינוי הטונאלי בין המקושים בכלי הקסילופון. תשובה: הגורם הוא כמובן גודל המקוש (הדבר עליו מקישים), ככל שהמקוש יהיה גדול יותר, הפיצ' שהוא יפיק יהיה נמוך יותר וההפך. שאלה מס' 9 מה הוא החומר הנופץ ביותר ממנו מכינים קסטניטות: א. פלסטיק ב. מתכת ג. בקלית (סוג מיוחד של פלסטיק, חזק יותר, המשמש כיום לבניית כלים כדוגמאת הקלרינט) ד. עץ (הנכון ביותר) שאלה מס' 10 בגילגול הקודם של הגיטרה, השתמשו בשני חומרים (כל חומר מתקופה אחרת) ליצירת מיתרי הגיטרה. ציין חומר אחד לפחות. תשובה: בעבר הרחוק, לפני המצאת המיתרים מפלסטיק ומברזל, היו המיתרים עשויים מגידים של בעלי חיים, לרוב של פרות ועזים. היו מותכים את גידים לפני מיבשים אותם מכל מה שיש בתוכם ומנגנים עליהם. הבעייה הייתה חוץ מכמובן ההתעללות בבעלי חיים היא שהמייתרי יצאו מכיוון מהר, והמיתר נקרעו מהר גם כן. בנוסף בעבר היו מנגנים על שערות של בני אדם, ועל שערות מזנב של סוס, ושוב, מאותן הסיבות פחות או יותר הפסיקו להשתמש במיתרים מסוג זה. למסקנות: מכיוון שבאמת כדאי שכולם יוכלו לנסות לפעם הבאה יהיה מייל מיוחד לתשובות. לבסוף שאלות שלא יענו עליהן אף אחד, אני אנסה לכוון (רמזים יהיו יותר מאוחר, סביבות השעה 9, כדי שכולם יוכלו לנסות לבד קודם).

doc monti

New member
כולם כלי מיתר.

רוביקון כתב שהתכוון איזה כלי לא יופיע בד"כ ברביעיית כלי מיתר, כנראה שהשאלה לא תורגמה נכון או משהו...

niminet

New member
כן

אגב, אני חושב שהטעות הזאת מופיעה גם בשאלון החדש, אבל אני חושש שאני אהרוס אותו אם אני אשאל, אז נחכה לתשובות.

DrunkGoat

New member
קונטרה בס הוא בהחלט...

כלי מיתר, הוא פשוט לא שייך לאותה משפחה שלה שייכים הכינור, הצ'לו והויולה.

למעלה