שרשור מתמטיקה שני ליום שני

רן88

New member
בטוח שטעיתי ברשימת המשוואה...

נחסוך ממך את הסיבה. אתה יכול לרשום אותה בבקשה?

Gal isr

New member
למה זה לא 0.5x-3/x?

כמו שאמרת בהודעה "פירוט" אני לא עושה הספק בבגרות נקודה (.)

זה אחרי פתיחת סוגריים

הכלל הוא ש"חלק העבודה" כפול "הזמן לביצוע כל העבודה" שווה ל"זמן בפועל". חלק העבודה הוא 0.5 פחות 3 חלקי x . אם תכפול את זה ב x (ותפתח סוגריים) תקבל מה שכתבתי.

roidm

New member
חייב ללמוד היפרבולה...

אם מישהו יכול להכווין אותי להסבר בסיסי על היפרבולה ? כרגע אני ממש לא יודע כלום על הנושא והפסדתי היום את השיעור בנושא עקב בגרות בערבית...תודה מראש

alone1122

New member
סטסטיקה.....

שלום איך פותרים את זה בחקירת תופעה פיסקלית נערכו מדידות במעבדה. ב-n המדידות הראשונות היה הממצוע A וסטיית התקן S1 ב- M המדידות הבאות היה הממוצע גם כן A אך סטיית התקן S2 סטיית התקן של n+m המדידות היא S א. הבע את S בריבוע באמצעות s1 s2 n m תודה

להבא נא להפנות את השאלה לכולם

יש כאן הרבה שיודעים לעזור ולענות לא פחות טוב ממני... הדרכה לפתרון : משולש CEO ישר-זווית (מדוע ?) ניתן לפי פיתגורס למצוא את הקטע EO ולכן גם את EF . יודע לסיים ?

Gal isr

New member
את זה אני עשיתי

E0=3 ו EF=2. מה הלאה? כי אני לא יודע לסיים....

רמז נוסף

משפט המשיק והחותך : AC)²=AF•AG) (כאשר G היא נקודת החיתוך השמאלית של AO עם המעגל)

alone1122

New member
רון שוב שלום.........

לגבי האינדקציה את זה אני מבין הבעיה שהמשוואה שיצואת לא מצליח לפתור אותה תוכל לעזור לי בבקשה

ArchangeI

New member
תשובה

לפי מה שרון אמר, או סתם לפי משולש ישר זווית (COE, AOC) אפשר להגיע ל: AC^2=AF^2+10AF ועכשיו נסתכל על משולש ישר הזווית AEC, שוב פיתגורס: CE^2+AE^2 = AC^2 CE^2 + (AF+EF)^2 = AF^2 + 10AF CE=4, EF=2 >> dddd16+ 4AF + AF^2 +4 = AF^2 + 10 AF 6AF = 20 AF = 20/6 מכאן תוכל להמשיך לבד..

למעלה