שרשור מתמטיקה שני ליום שני

תשובה ל alone1122

אגף ימין זה בעצם Sn של הטור (סכום n האיברים הראשונים). בסעיף ב' מבקשים למעשה את סכום כל האיברים בין n לבין 30 , כלומר את (S(30 פחות (S(n-1 . יודע לסיים ?

תשובה ל Mיכל

לגבי התרגיל בלוגים - האם זכרת לבדוק גם תחום הגדרה ? האם את בטוחה שהבסיס השני הוא 3 ? (לי הוא נראה כמו 8)

2 Mיכל

New member
תודה על 5../images/Emo42.gif

בהדפסה זה נראה יותר שלושי
. דברים כמו סעיפים א' ו-ב' יכולים להופיע בבגרות? את א' ניסיתי ולא יצא נכון, ול-ב' אני לא יודעת איך לגשת...

זה בהחלט עשוי להופיע...

רמז לסעיף ב' : האינטגרל של 1 חלקי x זה ℓnx (ועוד קבוע). עוזר

2 Mיכל

New member
כן, אבל מה זה ה-dx?../images/Emo42.gif

בסעיף 1 הוצאתי:
(2x^4/4+x)*ln(x+1)​
ואחרי ההצבה יצא לי 1.5*ln2. התשובה הנכונה (לפי הייד פארק) היא
5/3-ln2​

לגבי dx

אני מעדיף כרגע, כמה ימים לפני הבגרות, לא להיכנס איתך לעומק המשמעות שלו, ונסתפק בזה שזהו סימן קבוע שיופיע לך בכל אינטגרל, את יכולה כרגע להתעלם ממנו. לא הבנתי את הדרך שלך ואיך הגעת אליה. את סעיף ב' שהסברתי הבנת ?

2 Mיכל

New member
כן אבל../images/Emo42.gif

לא התכוונתי לשאול מה ה-dx עושה מאופן כללי, פשוט בתרגיל יש אותו פעמיים... לא כמו בד"כ. התרגיל הוא אינטגרל של:
dx/(2x+3)​
אם הוא היה אינטגרל של:
1/(2x+3)​
הייתי עושה:
1/(2x+3) = 1/(2*(x+1.5)) = 0.5 * 1/(x+1.5)​
ואז מוציאה מהאינטגרל:
0.5 * ln(x+1.5)​
אבל אני מתארת לעצמי שזה לא נכון כי האינטגרל הוא בין (-2) ל-(-3), ככה שכשמציבים ב-ln יוצא שאין פיתרון.

שני דברים

א. ה dx למעלה זה בדיוק כאילו היה כתוב למעלה 1 והכל כפול dx , כי זה פעולת כפל. בקיצור - ניגשת נכון. ב. התשובה עם ה ℓn נכונה, רק צריך להכניס את הביטוי שבתוך ה ℓn לערך מוחלט. נסי לסיים.

תשובה לטל

א. בנוסחה לזווית בין מישורים מציבים את שני ה"נורמלים", כלומר את שני הווקטורים שהם ה (a,b,c) של כל מישור. ב. מישור מתאפיין על-ידי שני ווקטורי-כיוון ולא על-ידי אחד. דרך ווקטור אחד יכולים לעבור אינסוף מישורים שונים. ג. הנוסחה לזווית בין ישרים נראית בדיוק כמו הנוסחה לזווית בין מישורים, רק שבישרים מציבים את ווקטורי הכיוון ואילו במישורים את ה"נורמלים". ד. הבחינה בשאלון 007 בשעה 17.00 אחה"צ.

Xboy123

New member
ניסוח תשובות במתמטיקה..

כן כמו תמיד זאת בד"כ הבעיה היחידה שלי... והפעם יש כמה תרגילים שאינ לא יודע איך לנסח את הפתרון שלהם כולל כתיבת הנתונים ומה שצריך להוכיח במילים שלי... והרי התרגיל הראשון, המצורף. את התרגיל הזה פתרתי בצורה דיי מסובכת ואני לא יודע איך באמת פותרים את זה בצורה הנכונה והקלה... אז אשמח אם תעזרו(רק שהפעם זה לא ניסוח התשובה..) תודה!! (מצורף)

למעלה