שרשור מתמטיקה יום לפני בגרות

תשובה לאד גלוריאם

1. שתי ספרות, אלא אם כן ביקשו אחרת. 2. אין צורך לפרט חישוב ים במחשבון. אבל חשוב שתרשמי במחברת את כל המספרים שהצבת, ואז פשוט לרשום את התוצאה מהמחשבון. 3. ניסוח מלא

ilei100

New member
אלגברה

x^2+x(2-a)+(a+2b)*(a-2b)=x(a+2 אחרי שאני מצמם והכל מה עושים? תודה

CKYEN1

New member
ורון ניסיתי לקרוא את התשובות שלך

ולא הצלחתי תנסה להסביר לי את זה מחדש תודה!!! איך אני מוצא אסימפטוטה אופקית שיש לי משהו למעלה בלי שורש לדוגמא X-1 חלקי ביטוי חלקי שורש עם X בחזקת 2 או משהו כזה איך אני יכול להפטר מהשורש ? אני מעלה בריבוע ואז יוצא לי תשובה אחת וצריך לעשות עוד פעם שורש וסיבוכים שאני לא מבין תודה!

הדרכה

פותחים סוגריים, מעבירים לאגף אחד, ומסדרים בצורה של משוואה ריבועית. ואז מפעילים את [URL='http://']נוסחת השורשים[/URL] (לפעמים יש קיצורי דרך, אבל זו הדרך הכללית)

מקדמים

אם לא טעית בהקלדה בהתחלה, יש שם רק x² אחד (בצד שמאל) ! איך פתאום נוצר אצלך מקדם אחר ל x² ?

ilei100

New member
מה?

אחרי שמצמצמים זה יוצא ככה אתה יכול להראות לי את כל השלבים? תודה

דבר ראשון

בוא נוודא שכתבת נכון את התרגיל. האם זו המשוואה :
x²+x(2-a)+(a+2b)(a-2b)=x(a+2)​

CKYEN1

New member
מה פותחים סוגרים?

לאגף של Y מעבירים? די מוזר אתה יכול להראות את השלב עד לנוסחת שורשים

תשובה ל Lara F

לא קיימת נוסחה כללית לאינטגרל של מנה. אבל קיימות מספר שיטות שאת אמורה להכיר עבור בחינת הבגרות. הנה שתי דוגמאות : אם קיבלת מספר חלקי xⁿ , הפכי אותו לחזקה שלילית והפעילי את כלל החזקה. אם קיבלת שבר - נסי להפריד את המונה לשני חלקים כך שהחילוק יתן מספר טהור. לדוגמה x+7 חלקי x+4 . נפריד את x+7 ל x+4+3 , ואז נקבל 1 ועוד 3 חלקי x+4 . כמו כן ב 5 יח"ל דורשים גם לדעת חילוק פולינומים שיכול לעזור בתרגילים כאלה (רק מקרים פשוטים).

CKYEN1

New member
עשיתי תרגיל שצריכים לעשות אינטרגל

של 9 חלקי X^2 האם אני צריך לדעת איך לעשות את זה או לא? אין לי מושג איך

צריך לדעת

הופכים את זה ל 9 כפול x בחזקת 2- . 9 נשאר 9 ("כלל הקבוע") וב x מטפלים לפי "כלל החזקה" הרגיל.

disturbed angel

New member
הנוסחה:

אנטגרל של- 1 חלקי MX+N *DX= 1 חלקי M כפול לאן MX+N (בערך מוחלט) הנוסחה הזאת לא תקפה כשיש X^2 ?

למעלה