בקר טוב בקר אור, יצאנו אני

עמליה3

New member
שבת שלום

איזו שבת אביבית. לכל המטיילים בהצלחה (הזהרו מתאונות) לכל המצוננים מנוחה והבראה ולמבלים עם המשפחה - בלו בנעימים ואני כדרכי לקאנטרי, בשבת נפגשים עם חברים. לפני שבוע היה ליקוי חמה. אבל כאן תקבלו את הירח בהדרו. שם שיר נוסטלגי נהדר.

ספר מומלץ - שדות אדומים – עד תל-חי

חיי בנימין מונטר - מאת: תמר אגמון, יצא לאחרונה בהוצאת "כרמל". תמר אגמון יוצאת למסע בעקבות חייו של דודהּ בנימין מונטר, מחללי קרב תל-חי. מסע שמתחיל בביתו בלודז' שבפולין, נמשך במסע עלייתו ארצה ומסתיים בשבע שנותיו הסוערות בארץ. מן הספר מצטיירת דמות מרתקת של אדם יחיד ומיוחד בין חבריו המיוחדים, אנשי "העלייה השנייה". על אף היותו צמחוני ופציפיסט קיצוני האמין שעליו לשאת נשק ולהגן על חייו ועל חיי חבריו. כלוחם בעל כורחו גילה מסירות ואומץ ללא גבול ואף התנדב ובא לעזרת אנשי תל-חי, ושם נהרג עם טרומפלדור וחבריו ביום י"א באדר תר"פ (1 במארס 1920). סיפורו של מונטר הוא גם סיפורם של חבריו שנאבקו על מימוש חזונם. הספר מתבסס על מסמכי ארכיונים ציבוריים ופרטיים ועל ראיונות עם בניהם של קרוביו וחבריו. אני מכירה אישית את הכותבת וליוויתי את כתיבת הסיפור המרתק כ- 10 שנים. לדעתי, דווקא בימים אלו בהם פורחת לה ה"פוסט ציונות", חשוב לספר את סיפורם של אלו שהגשימו את המעשה הציוני ולשם כך נאלצו להשתתף במאבק המזויין. מקריאת ספרה של תמר אגמון עולה, כי זה לא הפך את המגשימים לאנשים פחות טובים או פחות מוסריים. נהפוך הוא...

../images/Emo42.gifבקר טוב בקר אור, יצאנו אני

והמיקרובים המתנחלים לצעדת בוקר. נהנינו, כמו תמיד, מהאויר הצח הקריר, מהשמים הורודים - תכולים, מציוץ הצפרים, ממראה הפריחה - גם בחצרות גם פריחת בר בשולי הכפר, כשהצבע השולט בה הוא צהוב של חרדלי בר וחרציות, מעט פרגים ותורמוסים בהירים. הלכנו כך בכיף, עד שלהם נמאס, והם התחילו לדפוק בידיהם הקטנות, לרקוע ברגליהם על דפנות ראשי - בכו, כעסו וצעקו "רוצים הביתה! אפילו כוס קפה עוד לא הגשת לנו". ואני עקשנית. ממשיכה במסלול. הרי אני מוכרחה לראות את מתקני השעשועים החדשים חדישים המקימים בפארק שבפאתי הכפר. לשם אקח את נכדותי כשיגמרו עבודות ההקמה. והם כועסים, רוטנים ומציקים - "הביתה" ואני ממשיכה לצעוד. אני מכורה לצעדת הבקר הזו. אפסיק רק כשאריח את הפרחים מלמטה... המשכנו, ושוב פנינו מזרחה, והשמש חמימה, מלטפת, ומרגיעה. יום נהדר היום. יום נעים

חיניה

New member
שבת שלום ותודה חמה לכל מברכי

רק תיקון קטן: יום הולדתי יחול ב 19 לחודש. מרוב התרגשות שפספסתן את רונה (וגם אני) הכללתן אותי. אין דבר ברכות אף פעם לא מזיקות. וברכתך יעלי שאראה את התינוקי סבא- די לי שאזכה לראותו אבא. אז שוב תודה מכל הלב ושתהיה שבת שלום לכולנו. האמת היא שעם הילדים אני חוגגת את יום ההולדת היום כי הזמנתי אותם לארוחת חמין. בשבת ה17 לחודש יש לנו אופרה ושבת אחרי זה היא כבר כמעט פסח (שגם אז אני מארחת) ואין לי כח לארח כל שבוע. אז הזמנתי היום. בערב אספר לכם איך היה

רונה 2346

New member
שבת שלום ומבורך לכולם

ת ו ד ה תודה לכל המברכות שתזכו גם אתם לשנים ארוכות ומאושרות, בריאות טובה, ובשורות טובות. אוהבת אתכם. פסיפלורה, אריקה, נעמה, חיניה, יעלי, ציפי, מלכה, tsaa5, יהודיתעדנה, נטלי אור חבצלות, חמדה, הודה - לכולם כולם - תודה. טסה, אור חבצלות ב ר י א ו ת - אשמח להכירכם אישית - תבואו למיפגשים. חיניה ליום הולדתך הקרב ובא - ברכות, שתזכי לנחת מהילדים הנכדים ו ה ח ב ר ו ת - כולם אוהבים אותך. ציפי תודה - מקוה לראותך באחד הימים בהרצאות בבית דניאל ו/או באירוע אחר - תעקבי אחר המידע - בית שלום עליכם - טל' 03-6956513 רח' ברקוביץ 4 תל-אביב ליד בית המשפט. קסטל - 03-6045000 בתאריכים 15/3 ו- 17/3 50 ש"ח ההצגה: עיקר שכחתי.... הצגה חדשה בעיברית על פי "מנחם-מנדל" - מאת שלום עליכם - נוסח עברי- רועי חן בימוי: מיכאל טפליצקי שחקנים: אסתי סבידנסקי ומיכאל טפליצקי מנחם - מנדל ושיינה -שיינדל מציגים היסטוריה והיסטריה יהודית אהבה שכולה מילים וחלומות גדולים של אנשים קטנים. תהנו - רונה

שבת שלום

בוקר טוב! אצל רובכם זה כבר בטח צהרים . היום קמתי קצת מוקדם מהרגיל ויצאתי עם תותי הכלבה של נכדתי שאני עושה לה קצת בייביסיטינג. היום אנחנו חוגגים בחוג המשפחה את יום הולדתה ה-2 של טוהר הנכדה הקטנה, אמנם לפי התאריך זה יהיה ב-12.3. ואני לא אוהבת לחגוג לפני, אבל לא שואלים אותי ומחליטים בלעדי ואני מכבדת את ההחלטה. אז נחגוג בפיקניק, בפארק בחולון. גם בשנה שעברה חגגנו שם והיה נהדר. אז שתהיה לכולנו שבת נפלאה, ושיחלימו כל המצוננים. הרבה חיבוקים ונישוקים,

tsaa5

New member
שוב בלא לשים לב נדבקתי לאן שלא צריך

יעלי אולי אפשר קצת סדר?

אדזה

New member
לרונה

התכוונתי לאחל לך מזל טוב ליום ההולדת עוד אמש אבל כיוון שיצאנו מן הבית בחיפזון הרי לך ברכתי מכל הלב.כל מה שתבקשי לו יהי.

אדזה

New member
מלכה

תודה על איחולי הבריאות,לקחתי את זה ברצינות ומשתדלת.

אדזה

New member
אור חבצלות

תודה רבה על הכל.בזכותך ראיתי אתמול מופע נהדר של ערב זמר במופת פ"ת.בכלל שכחתי שאני חולה.הערב תמיד מתחיל בהילוך נמוך של שירי א"י והולך ומתעצם בהמשך עם זמר אורח ומלוויו.בקיצור חזרנו אחרי חצות ומרוב התרגשות לא יכולתי להירדם.היום השלמתי את שעות השינה עם הטעם הטוב שנשאר לי מאתמול.

שבת שלום לכל חברי הפורום.../images/Emo140.gif

הייתי מחוץ לבית מספר ימים, התגעגעתי,אבל לא היתה לי גישה למחשב. אז עכשיו אני שוב כאן אתכם. קראתי את כל ההודעות שהחסרתי, והתעדכנתי. עמליה, אהבתי במיוחד שתי מצגות שלך, את "אנא בכח", ואת "הדרך לאושר". "אנא בכח" זו אמנם תפילה, ולא כל אחד מרגיש מחובר לתפילות, אבל המוסיקה שליוותה את המילים , היתה כל כך נעימה ומרגיעה,ומי שמחפש לו קטע למדיטציה , שישים את המצגת הזו, יתרווח, יעצום את עיניו, וייתן למוסיקה לקחת אותו רחוק. גם "הדרך לאושר" - מצגת יפהפיה, צריך להפנים ולנהוג על פיה. רונה, ברכות ליום הולדתך.שתזכי לעוד הרבה שנים של נחת ואושר. חיניה,גם לך מגיע מזל טוב ליום הולדתך, אם כי המועד עוד יגיע. הינתיים שיהיה לך כיף עם המשפחה כשאתם חוגגים. חמדה. ברוך שובך, מחכים לשמוע חוויות כשתהיי מוכנה. אור חבצלות, שמרי על עצמך. ממליצה שוב על תרופה סבתא נהדרת, משרה של דבש ובצל. בודאי שמעת עליה. זוהי פשוט אטיביוטיקה של הטבע.כשאני נזקקת לה, תוך יום יומיים הכל עובר.יש כאלה שלא אוהבים את הבצל בשילוב הזה, אבל דבש לבד למרות שהוא טוב בפני עצמו, לא מספיק טוב במקרה הזה, ולגבי אלה שאומרים, " אני לא אוהב בצל" אמי ז"ל תמיד היתה אומרת,"את לא צריכה לאהוב אותו, את לא מתחתנת אתו", אגב , אני אישית לא רק לוקחת מהמשרה הנוזלי, אני גןם אוכלת את הבצל ממש, למדתי לאהוב אותו.זה פשוט טעים בעיני. אבל.........אתם יודעים איך אומרים, "על טעם ועל ריח אין מה להתווכח". ובנושא הנשימות שהזכרת, חלק מהבעיות שלנו אכן קשורות לנושא הנשימה . רובנו פשוט לא נושמים נכון. נושמים נשימות שטוחות ולא מלאות , ובעצם צריך לנשום כמו שאת תיארת את נשימת הספורטאים, כדי שהאוויר ינוצל כהלכה בגופנו. יעלי, איזו חוויה מפחידה היתה לך עם המפתחות., ממש לא נעים, אני למשל מצמידה את מפתחות הבית לצרור מפתחות המכונית, זה אומנם יוצר צרור גדול יותר , אבל לדעתי בטוח יותר. ואגב, יש לי מקום מיוחד בתיק שברגע שאני יוצאת מהרכב, המפתחות מיד נכנסים לשם. וכך אין סיכוי שאוציא אותם לפני שאגיע בחזרה לרכב שלי. זה מתאים גם למקרים שלא נוסעים ברכב. למפתחות יש מקום קבוע בתיק. טסה, לדעתי עדיף לעשות את הבדיקות ושלא יגלו כמובן דבר, אבל אם חלילה יש משהו, עדיף שיתגלה בזמן ומקודם ככל האפשר כדי שיהיה לטפל בזה כמו שצריך. הודה, כבר הזכרתי בעבר שמאד מעניינות אותי נשות אנ"י, , וכשאסיים לכתוב פה אלך לחפש אותם לפי הכתובת שמסרת. אני מאד מתעניינת בתחומי יצירה שונים, ומעניין אותי מה יש להן לומר ולהציע. זהו.... לא הייתי הרבה זמן, אז הנה יש לכם הרבה מה לקרוא.

רונה 2346

New member
תודה תודה לאדזה היקרה

מאחלת לך בריאות ואושר. הגיע הזמן שאכיר אותך אישית. ציפי ברכות ליום הולדת נכדתך - שם יפה - טוהר , שתגדל באושר ובהצלחה - מקום נפלא פארק חולון - תהנו. ולך ולאישך - בריאות ואריכות ימים באושר ובאהבה. רונה

ציפי חמודה ויקרה,../images/Emo24.gif../images/Emo25.gif

רונה בהודעתה מזכירה לי ששכחתי לברך את נכדתך ליום הולדתה, שלא לדבר על שמה היפהפה, טוהר. חשבתי על השם הזה כשקראתי את הודעתך , ואמרתי לעצמי שאציין זאת בפניך, והנה שכחתי. אני מאד אוהבת לקרוא את מה שאת כותבת, זורם ושוטף. כל הכבוד.

נעמה53

New member
שבת נהדרת לכולם,וברכות../images/Emo49.gif../images/Emo212.gif|

רבות מכל הלב לרונה, לחיניה ולימית היקרות. הרבה שנים נהדרות ושמחות. מתנצלת על האיחור מסיבות שונות. ציפי, מזל טוב והרבה נחת עם הולדת נכדתך. היום כמעט קיץ, ונהניתי לטייל קצת בחוץ. בערב יש לי אורחים, חברים ותיקים, ואני בטוחה שיהיה נחמד. המשך יום נעים לכולם. נעמה53

אדזה

New member
יום הולדת

אני כנראה פספסתי את ימי ההולדת האחרונים של החברות פה או שאולי כבר איחלתי מזל טוב ואני פשוט לא זוכרת - מה לעשות זה הגיל,אתמול ניסינו כמה חברות להיזכר בשם זמר פופולרי משנות ה-70 ומה אומר לכם זאת היתה בדיחה לא נורמלית.אני התנחמתי בעובדה שאני לא לבד. אז קודם כל ימי הולדת נוספים ומבורכים כמובן לחיניה ולימית ולציפי לחגיגת יום ההולדת של נכדתה המיוחדת.מי יתן ונוכל כולנו להמשיך ולברך האחת את השנייה עוד שנים רבות בשמחה ובבריאות.ואם שוב שכחתי את מישהיא אשמח להתעדכן ע"י החברות.

עמליה3

New member
מעט נגמרה השבת

השבת עברה בנעימים. הבנות מטיילות ואני המתח שיחזרו כבר הביתה. עם כל התאונות האחרונות המתח גדל ,לא מספיק שהם נוהגים טוב ושקול. אם בא אחריך , בצדדיך, מנוול שחושב רק על עצמו הוא גוזר עליך בלי שופט דין נורא. לתכן את המתח שהשריתי אסיים בבדיחה רומנית: רומני אחד ביקר את חברו ביום כיפור ולהפתעתו גילה כי זה נהנה מעוף צלוי בעל ריח מגרה. אמר הרומני: "מה קרה לך? אתה לא יודע שהיום יום כיפור?" ענה לו החבר: "אני לא חטאתי ולא גנבתי כל השנה, מדוע אני צריך לצום?" חשב הרומני ואמר: "אני לא מוצא שום הגיון בכך ששנה שלמה אתה לא גונב בשביל לאכול יום אחד..."

חיניה

New member
שבוע טוב ותודה לכל המברחים (גם

בהקדם זה לא נורא.) את ימית כבר ברכתי ולכן אוסיף ברכה לציפי עבור נכדתה.

yaely2

New member
מנהל
עוד לא אבדה תקוותנו ../images/Emo28.gif../images/Emo77.gif

שבת שלום ובוקר טוב, התעוררתי לפנות בוקר בלחץ נוראי, כנראה שתיתי יותר מדיי. בדרכי חזרה מהמקום המשחררההדלקתי את הטלביזיה. למה? אינני יודעת אפילו. והתוכנית שבדיוק שודרה למעשה שידור חוזר ריתקה אותי. התוכנית הייתה ביוזמתו של ירון לונדון שחקר את העיר אשדוד. התמקדותו הייתה בצד העדתי. לזכותו יאמר שעשה את זה לא רע, לא מחקר מדעי אך יחד עם זאת נתן תמונה על העיר שעדות המזרח קלטו כאן אשכנזים, ואחר כך האשכנזים שהפכו לדומיננטים קלטו את הרוסים. התוכנית סיפרה על רופאה מחבר העמים. ראיינו רופאה מבוגרת (בסוף שנות השישים, הראו כיצד היא מתפקדת ואת חייה. התמונה הבאה הייתה של מוכר דגים בשוק, יהודי עם כיפה ממוצא מרוקאי. הוא סיפר על אישה שבאה בכול פעם לחנותו וביקשה דג אמור. כול כך הרבה ביקשה עד שאמר לה שיטלפן לה כשהדג יגיע, הוא טלפן תשאל כשלא היה צריך עד שיצא איתה והתחתן איתה. תשאלו מה הקשר בין שני הסיפורים? ובכן האישה זו הרופאה והיא התחתנה עם מוכר הדגים. הראו את הבית ספרו על היחסים הנפלאים של כול אחד עם ילדיו של בן הזוג, סיפר מוכר הדגים "כשיש לחץ בעבודה אשתי באה לעזור לי ומנקה את הדגים של הקליינטים" יש דברים שהמצלמה לא יכולה לעוות, כמה רוך ואהבה היו בין הזוג הזה, ומוכר הדגים אמר :היא המתנה שקיבלתי לימי זקנתי. לדעתי זה אופטימי ונפלא. אף פעם אסור לאבד תקווה. לימית יום הולדת שמח ונקווה שתיהני במרוקו. לציפי יום הולדת שמח לטוהר. אדזה שמחה לראותך שוב כותבת. ולכול מי שלא הזכרתי, אני קוראת כול פסיק שאתם כותבים וממש נהנית. נכנסתי מאוחר כי הייתי היום בסיור באפולוניה (ארסוף) איזה נוף ואיזה ים ממש אי אפשר להסיר את המבט.

למעלה