בוקר טובבבבבבב!!

בוקר אור..

מבחן האמבטיה במהלך ביקור במוסד פסיכיאטרי, אחד מהמבקרים שאל את המנהל:"על פי אילו קריטריונים אתם קובעים מי צריך להתאשפז פה?" "ובכן" אמר המנהל "אנחנו ממלאים אמבטיה במים ומציעים לחולה כפית, כוס ודלי ומבקשים ממנו לרוקן אותה. על פי האופן בו הוא מחליט לבצע את משימתו, אנחנו מחליטים אם לאשפזו או לו" "אני מבין" הגיב האורח " בן אדם נורמאלי היה משתמש בדלי, שהוא יותר גדול מהכוס והכפית" "לא" ענה המנהל " בן אדם נורמאלי היה מוציא את הפקק. מה אדוני מעדיף? חדר עם אפשרות לקבלת אורחים או בלי?" -מוקדש... לכל אלו שחשבו... על הדלי-

the ror

New member
אגב, אמבטיה לא חייבת להיות עם החור ניקוז...

מה שאומר שלא בהכרח אמור להיות פקק...ובכל מקרה, במקרה כזה הרבה יותר קל לגרור את האמבטיה או פשוט להפוך אותה ככה שישפכו המים...יותר מהיר...

the ror

New member
אמממ, כבר סיכמת לא פעם שאני לא נורמאלי...

מה את מופתעת פתאום?

the ror

New member
אני גרוע בלמצוא לינקים ויש מצב שזה היה בצאט

בכלל... אבל לא פעם הגבת שאני רציני מדי למשל...מה שמראה שזו רצינות מעבר לנורמה... מ.ש.ל אני לא נורמאלי לפי דברייך...

סוריא

New member
לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא

לא אמרתי שאתה רציני מדי ביחס לנורמה, אלא ביחס אלי. וזה גם לא התכווין לרצינות מהותית, אלא למעטפת שבה אדם מציג את עצמו. תתפלא עד כמה אני רצינית מתחת לכל השטויות. נו מ.ש.ל , צר לי :)

the ror

New member
המממ...אז לפי זה אחד מאיתנו צריך להיות לא

נורמאלי...כי אם אני רציני מדי ביחס אליך אז או שאני בנורמה ואת לא רצינית מספיק או שאת בנורמה ואני רציני מדי... ובקשר להסבר לגבי הרצינות המהותית והמעטפת שבלהבלהבלה...לא הבנתי,חחח. ואני לא צריך להתפלא, כבר אמרתי לך פעם מה אני חושב בנושא... ואין צורך להתנצל, לא הייתי רציני, סתם התפלספתי

סוריא

New member
הסבר - המהותיות ובלה בלה בלה:

אחת התיאוריות גורסת כי לכל אדם יש שני חלקי אישיות עיקריים: 1) פרסונה - זו המעטפת החיצונית שאדם מציג את עצמו לעולם (ולכולם יש כזו במידה זו או אחרת) , זה האיש שאנשים רואים מבחוץ כשהם מתייחסים למישהו מסויים, ואיתם הוא מתחכך חברתית. יכולות להיות לאדם כמה פרסונות בהתאם לסוגי סיטואציות שונות. 2) לא זוכרת את השם המדוייק אז לא אנקוב- אבל באופן ככלי הכוונה היא לגרעין האישיות של האדם. זו הפנימיות של האדם כפי שהיא ללא מעטפת וקליפות. וכמובן שיש מצבים שונים של קרבה בין הפרסונה לחלק השני. ולכן כשאמרתי ש"וזה גם לא התכווין לרצינות מהותית, אלא למעטפת שבה אדם מציג את עצמו." - התכונתי שכשאני אומרת שאתה רציני מדי ביחס אליי, הכוונה היא שהפרסונה שאתה רציני ביחס לפרסונה שלי, כי מתחת לכל השטויות אני רצינית אולי אפילו יותר ממה שהפרסונה שלך מציגה... שיעור סטטיסטיקה "...כי אם אני רציני מדי ביחס אליך אז או שאני בנורמה ואת לא רצינית מספיק או שאת בנורמה ואני רציני מדי..." אפשר ששנינו נהיה בנורמה :) אם לדו' יש חמישים איש באוכלוסייה, מהם 44 נחשבים בגדר נורמה (מי קרוב יותר לקוטב ברציני של הסקאלה ומי לשטותניקי...) אפשר לומר שהאדם הקרוב ביותר לקוטב הרציני, רציני מדי ביחס לאדם הקרוב ביותר לקוטב השטותיניקי. עדיין שניהם בגדר נורמאליים, פשוט כי סטטיסטית הם במתחם הגבולות שנקבע מראש. זהו
נראה לי שאני ארשה לעצמי לא לעשות היום תרגילים בסטטיסטיקה :)

the ror

New member
../images/Emo6.gif, נפלתי מצחוק רק מהמחשבה שבגללי ישבת

להסביר על האגו והפרסונה וחלקי אישיות וסטטיסטיקה וווטאבר... אוי...חחחח תודה על ההסבר ועל התזכורת למה שלמדתי בקורסים... וגם אני חושב שאת צודקת, אני בספק אם במציאות אני יותר רציני ממך(לצערי), וגם ברור לי שסטטיסטית אפשרי שמספר אנשים ששונים אחד מהשני יהיו כולם באותה הנורמה...(העיקר שיש מספיק אנשים בקטבים השונים של אותו "ציר" של רצינות שמודדים לפיו...)

סוריא

New member
אני אתלה אותך :)

(החלק השני זה אגו ? לא למדתי את זה בקורס.. קראתי על זה איפושהו פעם, אז אני לא ממש זוכרת, וויקי לא מעלה כלום בחכה...) ולמה לצערך . לפעמים אני רצינית עד כדי בחילה. תאמין לי :)

the ror

New member
לא יודע אם זה אגו...איכשהו בפסיכולוגיה האגו

והסופר אגו והווטאברים האחרים תמיד צצים בהסברים אז ניחשתי...חחח ולצערי, כי לפעמים אני לא רציני בכלל...

סוריא

New member
נראה לי אתה קצת מתבלבל.

האגו, הסופר אגו, והאיד קשורים בתיאוריה אחת של פרויד . הפרסונה שאני מכירה הוזכרה בתיאוריה אחרת.

the ror

New member
הגיוני מאוד שאני מתבלבל כי למדתי את זה די

ממזמן והזיכרון הגרוע שלי נוטה לחרבש דברים... רק שגם אפשרי שאת אותה התיאוריה האחרת שהפרסונה הוזכרה בה למדתי בעזרת המבנה של התיאוריה של פרויד על האגו סופר אגו והאיד...או לפחות בהשוואה אליה... בכל מקרה, זה לא כזה עקרוני...לפחות לפה לא...חחח

סוריא

New member
../images/Emo12.gif ../images/Emo12.gif ../images/Emo12.gif

אמאלה הן הופיעו שוב!! לפני 40 ד', ההודעות שבין "לאאאאאא" ל "אני אתלה אותך" פשוט לא הופיעו לי. ובטח ובטח שלפני חצי שעה ההודעה הזאת שאני מגיבה אליה פשוט לא היתה כאן. אני חושבת שחייזרים משתלטים לי על הנט.

למעלה