רק להיום
אותו אדם מיוחד

../images/Emo42.gifרק להיום../images/Emo99.gifאותו אדם מיוחד../images/Emo42.gif

אותו אדם מיוחד
"בעזרת חונך, אנו יכולים ללמוד איך לבנות מערכת יחסים המבוססת על כנות ואמון. בעזרת שיתוף בניסיון, החונך מסוגל לשקף גידול אישי."
בקשנו ממשהו להיות החונך שלנו והסיבות לבחירת האדם הזה רבות כחול אשר בשפת-הים. אולי שמענו אותו בפגישה וחשבנו שהוא משעשע או חכם. אולי ראינו שיש לו מכונית-פאר ואמרנו לעצמנו שגם לנו תהיה מכונית כזו אם נעבוד את התכנית כמו שהוא עובד אותה. ואולי אנו חיים בעיר קטנה, והוא היחיד שהיה לו זמן והיה מוכן לעזור.
לא משנה מה היו הסיבות לכך שבחרנו את החונך שלנו. אין ספק כי נגלה שהסיבות לכך שאנו רוצים להמשיך אתו, שונות לגמרי. פתאום הוא יכול להדהים אותנו באיזה הערה נכונה, שתגרום לנו לשאול את עצמנו אם הוא מציץ בחשאי לתוך מה שאנו כותבים בצעד הרביעי שלנו. ואולי אנו נעבור משבר בחיים, והניסיון שלו עם אותה בעיה יעזור לנו בדרך שלא חשבנו כי היא אפשרית בכלל. אנו מתקשרים אל החונך כשאנו סובלים, והוא מגיב בתערובת נכונה של דאגה ואהדה, שמספקת נחמה אמיתית.
הדברים המדהימים האלה שהחונך שלנו עושה אינם תוצאה של צירוף מקרים. החונכים פשוט הלכו באותה דרך לפנינו. כוח עליון הביא את האדם המיוחד הזה אל החיים שלנו, ואנו אסירי-תודה על-כך.
רק להיום:
אעריך את האדם המיוחד הזה בחיי - החונך שלי. אוהבים

../images/Emo203.gifאומץ לשנות../images/Emo20.gifצעד 7../images/Emo203.gif

צעד 7
עלול ליקרות שאני אחשוב על צעד שבע - “ביקשנוהו בענווה שישחרר אותנו מחסרונותינו “כצעד שאעשה אותו על ברכיי ועם דמעות בעיניי. כבר הייתה לי חוויה כזו, אבל הייתי רוצה לקחת בחשבון את האפשרות שניתן לעשות את צעד שבע תוך שמחה-ואפילו עם חוש הומור.
לפעמים, ההוכחה שיש בי ענווה במידה מספקת כדי לבקש את הכוח העליון שלי שישחרר אותי מחסרונותיי, היא העובדה, שביכולתי להתבדח על כך. קורה לפתע שנראה לי, שפעולה מסויימת, או החלטה שלי מן העבר, היו מגוכחות, כדאי לי לקחת את עצמי כל-כך ברצינות. כאשר דבר כזה קורה, אני מגלה שהכוח העליון שלי החליש את ההשפעה הקשה של פגם נוסף שבאופיי. לעיתים קרובות קורה, שכשחל בי שינוי ניכר, צחוק בריא מחדיר זאת להכרתי.
לכן בפעם הבאה שארגיש בצורך לתלוש את שערותיי בגלל שלא השתחררתי מאיזה שהו פגם שבאופיי, אנסה להקל מעט על עצמי, ואבין עד כמה טיפשה יכולה להיות האינטנסיביות שלי. כשאוכל לקחת צעד אחורה, ואראה הומור גם בתחומים בהם הציפיות שלי לא התממשו במלואם, אז אזוז הצידה, ואתן לכוח העליון שלי שטח פעולה מספיק.
“בענווה… פירושה לראות את עצמי ביחס אמיתי אל הזולת ואל האלוהים”
תזכורת להיום:
נכון שהייאוש והסבל מובילים אותנו לענווה: אבל בנר-אנון, אנחנו מטפחים נכונות חדשה ללכת אחרי ההנחייה של הכוח העליון שלנו. מפני שאנחנו נכונים, אנו חופשיים יותר ללמוד מכל הלקחים שבחיים, לא רק מאלו שמכאיבים. אוהבים

../images/Emo42.gifבוקר טוב../images/Emo45.gifעולם../images/Emo222.gif

אסירות תודה הבוקר הזה, לאלוהים שאוהב אותי, על שהצלחתי לא להקשיב לראש שלי אתמול, ולא עשיתי בסוף את מה שרציתי לעשות. על היכולת להתמודד עם הקשיים, התסכולים, הרגשות הקשים, ולשמור על עוד יום נקי מסמים וסוטול. אסירת תודה לחברים שמחבקים ותומכים, לאהבה הגדולה שמסביב, למשפחה שאוהבת, אסירת תודה הבוקר הזה לאלוהים שלי על למתנה הגדולה ביותר - החיים עצמם.
אלוהים
שיהיה לכולנו המשך יום רגוע ושלוו, יום קסום מלא באהבה. אוהבת

NUNA10

New member
../images/Emo63.gif סיפור על הבוקר ../images/Emo91.gif

איש טיפש . היה היה פעם איש עני, שעבד קשה כל חייו. מבוקר עד ערב נשא משאות על גבו, חטב עצים, ניקה רחובות, עסק בכל עבודה ששילמה לו כמה פרוטות - ובכל זאת, למרות עבודתו הקשה - נשאר תמיד עני. עד שביום בהיר אחד, נמאס לו. הוא החליט לצאת לדרכים, לחפש את אלוהים, וכשימצא אותו, ישאל אותו כיצד הוא יכול לצאת ממצבו העגום. ביומו הראשון בדרך, פגש האיש זאב רעב. 'ברכת שלום על ראשך, אחי' אמר לו הזאב. 'לאן פניך מועדות?' קצת התפלא האיש שהזאב קורא לו 'אחי', אבל בכל זאת הוא ענה לו: 'אני הולך לחפש את אלוהים, ולשטוח בפניו את כל צרותיי'. 'אכפת לך לעשות לי טובה?' שאל הזאב. 'אם אתה כבר ממילא הולך אל אלוהים, תגיד לו בשמי שיש זאב רעב אחד על פני הארץ, כל היום משוטט על ההרים והגבעות ולא מוצא מה לאכול. הוא ברא אותי, לכן הוא צריך להאכיל אותי. שאל אותו מה אני צריך לעשות כדי לא להיות רעב.' הבטיח האיש לשאול את אלוהים, והמשיך בדרכו. למחרת פגש בכביש עלמה צעירה, יפה ועדינה. 'היי, אחא, לאן אתה הולך?' שאלה אותו. ענה לה האיש שהוא הולך לחפש את אלוהים , וגם לה היתה בקשה. 'אנא, כשתפגוש את אלוהים, ספר לו שיש נערה בארץ הזאת, צעירה ויפה וחכמה ועשירה, אבל לא מאושרת. שאל אותו מה אני צריכה לעשות כדי להיות מאושרת.' הבטיח לה האיש שישאל, והמשיך במסעו. כשהתעייף, ישב לנוח מתחת לעץ יבש. זה היה מאד מפליא, בקרבת מקום זרם נחל קטן מלא מים, ובכל זאת כל ענפי העץ היו יבשים וגזעו חלול ועומד למות. 'לאן אתה הולך, אח יקר' שאל העץ את האיש. סיפר לו האיש על השליחות אליה יצא, והפלא ופלא, גם לעץ היבש היתה בקשה להעביר לאלוהים. 'אנא בטובך, תוכל לשאול אותו עלי? תגיד לו שאני עומד יבש כל עונות השנה, ציץ אחד ירוק לא פרח מתוכי כבר הרבה הרבה חודשים,. הנה אני גדל ממש על גדת נחל עם מים זכים, ובכל זאת אני יבש. שאל אותו מה הסיבה לכך, ומתי יש לי סיכוי לשוב ולהיות ירוק ורענן!'. הבטיח האיש גם לעץ לדבר בעדו אצל אלוהים והמשיך בדרך. סוף סוף, כעבור זמן לא רב, פגש האיש את אלוהים. 'שלום לך' אמר האיש לאלוהים בחרדת קודש. 'שלום וברכה גם לך', ענה לו אלוהים. 'מה בקשתך?' 'אלוהים, רציתי לבקש ממך שתהיה הוגן כלפי כל היצורים אשר בראת. למה יש כאלה שאתה נותן להם כל כך הרבה, ובה בשעה יש אחרים שאין להם כלום? אני עובד כל כך קשה מהבוקר עד הלילה, כל גופי כואב ומיוסר מעבודת פרך, ואני בקושי מצליח להשתכר די לפרנסתי. ויש אנשים, שלא עושים כל היום שום דבר, והם עשירים כל כך גדולים וחיים טוב. איפה הצדק?' 'טוב, הבנתי אותך' אמר לו אלוהים. 'חזור כלעומת שבאת, אני אתן לך מזל ואתה תהיה עשיר. לך, מצא את מזלך, תתעשר ותחיה טוב' שמח מאד האיש וכמעט יצא לדרך, אבל אז נזכר בשאלות שביקשו ממנו להביא בפני האלוהים. 'רק רגע, רק רגע, אלוהים, יש לי עוד משהו להגיד לך', אמר האיש, והחל מספר לו את סיפוריהם של הזאב הרעב, העלמה הצעירה והעץ היבש. אלוהים הקשיב, והבטיח לעזור גם להם. הוא הסביר לו מה להגיד לכל אחד מהם, והאיש הודה לו מכל לבו ויצא לדרך. ראשון הוא פגש בעץ היבש. 'נו, מצאת את אלוהים? שאלת אותו עלי? התעניין העץ. 'כן' ענה האיש, וגם יש לי תשובה בשבילך. אלוהים אמר שמתחת לשורשיך קבור אוצר גדול של מטבעות זהב. האוצר הזה חוסם לשורשיך את הגישה למים, ולכן אתה לא מצליח להרוות את ענפיך בנוזל החיוני הזה. זו הסיבה שאתה יבש. אתה תשוב לפרוח כאשר יוציאו מתחתיך את מטבעות הזהב, ויאפשרו לך גישה למים'. שמח מאד העץ לשמוע זאת, וביקש מהאיש להיות זה אשר יעזור לו ויוציא את האוצר מתחתיו. 'אני לא יכול' ענה האיש. 'אני ממהר מאד לדרכי. אלוהים נתן לי מזל, ואני צריך ללכת לפגוש אותו כדי להיות עשיר.', ועם זאת, עזב את העץ והמשיך בדרכו. לפתע הופיעה לפניו העלמה הצעירה, וביקשה לדעת אם הביא לה איזו ידיעה מאלוהים בקשר למצבה. 'כן, אמר לה האיש. 'אלוהים אמר שאת צריכה למצוא לך אהוב, שישא אותך לאשה ויעשך מאושרת' אמרה לו העלמה: 'אם כך, אנא, בוא והיה אהובי. שא אותי לאשה וביחד נהיה מאושרים.' ענה לה האיש: 'אני לא יכול. אני ממהר מאד לדרכי. אלוהים נתן לי מזל, ואני צריך ללכת לפגוש אותו כדי להיות עשיר.' הוא נפרד ממנה והמשיך לצעוד. לא התרחק הרבה, והנה בא אליו הזאב הרעב. 'נו, אחי, מה אלוהים אמר לך בשבילי?' שאל אותו. 'אלוהים אמר,' ענה לו האיש, 'שאתה תשאר רעב, עד אשר תמצא לפניך איש טיפש. כאשר תמצא אחד כזה, תוכל לאכול אותו, ואז תחדל מלהיות רעב'. אמר לו הזאב: 'איפה בכל העולם אני אוכל למצוא איש טיפש יותר ממך? אתה מתאים לי פרפקט, ותודה לאלוהים!' ובזאת התנפל על האיש וטרף אותו. מסקנה: אף אחד לא יכול לעזור לאיש טיפש, אפילו לא אלוהים. ומוסר ההשכל: אסור לך לברוח מהמזל שלך. כשהוא נקרה על דרכיך, עליך לזהות אותו, ולחטוף אותו בשתי ידיים. לקיחת החלטות נכונות, היא הדבר הכי חשוב בחיים..

בוקר טוב עולם

שהיה לנו יום טוב יום של שלווה יום של אהבה יום שמח יום מאושר יום של מחשבות חיוביות אוהב אותכם וזקוק לכם בחיים שלי

NUNA10

New member
../images/Emo42.gif בוקר טוב ../images/Emo42.gif

בוקר טוב ! ! ! אחלה בוקר לכולם סוף שבוע בפתח תהנו מיום מקסים .

NUNA10

New member
../images/Emo79.gif שיר על הבוקר ../images/Emo202.gif

מ מ ע מ ק י ם . עידן רייכל מילים: עידן רייכל לחן: עידן רייכל ממעמקים קראתי אלייך בואי אלי בשובך יחזור שוב האור בעיני לא גמור לא עוזב המגע ביידיך שיבוא ויאיר למשמע כל צחוקך ממעמקים קראתי אליך בואי אלי מול ירח מאיר את דרכך שוב אלי נפרסו ונמסו מול מגע של ידייך באוזנייך לוחש שואל מי זה קורא לך הלילה - הקשיבי מי שר בקול אלייך - אל חלונך מי שם נפשו שתהיי מאושרת מי ישים יד ויבנה את ביתך מי ייתן חייו ישימם מתחתיך מי כעפר לרגלייך יחייה מי יאהבך עוד מכל אוהביך מי מכל רוח רעה יצילך ממעמקים.

עליזה 63

New member
מתוך "המתנה של היום"

מתוך "המתנה של היום" "אין דבר כזה עבודה ארוכה, יש רק עבודה שאתה לא מעיז להתחיל לעשותה." מטלה גדולה יכולה להיות דבר מפחיד להתמודד איתו. אולי אנו מתחילים לחשוב שהאופן בו אנו נצליח במטלה יקבע האם אנו אנשים טובים או לא. ככול שחושבים על זה יותר, העבודה נראית יותר קשה. המפתח שיעזור לנו להתגבר על רגשותינו השליליים הוא לומר שאנו מסוגלים להשלים את הפרויקטים שלנו. עלינו לומר זאת שוב ושוב עד שאנו מתחילים להאמין שזאת האמת. אז אנו יכולים להתחיל במטלה בחיוניות ובאנרגיה חיובית שלא ידענו שיש לנו. אנו יכולים להחליט לעשות כמיטב יכולתנו ולקבל את זה מעצמנו. אנו אומרים שאדיסון היה גאון, אבל הנורות שלנו עדין נשרפות מדי פעם. אפילו אינשטין טעה מדי פעם, והוא ידע זאת, אבל זה לא מנע ממנו לנסות. כשאנו פוחדים להתחיל במשהו מפני שזה נראה לנו עבודה גדולה מדי, נעצור ונחשוב מה יכול להיות הצעד הראשון, ולעשות כל צעד קטן בזמן שלו. מה אני יכול להתחיל, שעד עכשיו דחיתי

עליזה 63

New member
קולות של החלמה.

קולות של החלמה. סוף סוף]" אנו נגלה כי יש גבול למידה בה נפגענו. תלונותינו הינן בגודל נתון ולא יותר מזה. לפגיעה הייתה התחלה, ולכן יכול להיות לה גם סוף". שנים עשר הצעדים ושתים עשרה המסורות של אכלני יתר אנונימיים, ע' 58 בדממת הייאוש, לבי קורא לעזרה. משקל העצבנות שלי גדול מכדי שאשא אותו לבד. אל מי אוכל לפנות לעזרה והבנה? מי יקשיב לי מבלי לשפוט אותי? מי יניח לי לבכות ולא יפנה עורף לדמעותיי? אל מי אוכל לפנות, כאשר נדמה שהחיים אינם הוגנים? במשך שנים שאלתי את עצמי שאלות אלה. חוסר התקווה שהרגשתי היה גדול לאין שיעור. אחרי שהגעתי לאו איי מצאתי תשובות שביקשתי אחריהן במשך כל חיי. למדתי שיש ביכולתי לפנות לכוח גדול ממני כדי לקבל עזרה, כוח שאני מכנה אותו, אלוהים. כוח זה נמצא איתי כשאני יוצאת לטיול כשאני נוהגת לאורך רחוב הומו, או כשאני יושבת לבד בשקט. מאמנת מבינה את העלבונות והפחדיםש לי, ואת המאבקים שלי נגד האוכל. בפגישות אני מאזינה לאנשים שמשתפים אותי באופן שבו השתמשו בשנים עשר הצעדים כדי להתגבר על בעיותיהם. הספרת של או אי מעניקה לי כיוון כשאני עובדת בתוכנית שלי. כשאני ניצבת מול פגיעות חדשות, אני זוכרת שלכאב הזה הייתה התחלה, וכי יהיה לו גם סוף.

למעלה