מוצקים לסוף השבוע

saky

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifמוצקים לסוף השבוע../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

ולשאלותי : מתי אפשר לתת לחם?מחיטה מלאה זה יותר בעייתי מאשר לחם רגיל? אורז? (מבושל למוות) פירות קיץ (משמש,אפרסק,מלון,אבטיח)? פירות יבשים טחונים חזק (אגוזים,שקדים,חמוציות)? עגבניה (ללא קליפה או חלוטה) אפשר להציע לבן חצי שנה או שזה רק במקרי עצירות? מלפפון (חתוך רק חלק הפנימי)? דייסה-מישהי ניסתה את דייסת גם וגם של מטרנה-עם תפוח ובננה? לפני כשבועיים מישהי פרסמה רשימת מתכונים לקטנטנים-לא מוצאת את זה.......אם תמצאו אנא לרשום- תודה מראש!!! בינתיים אלו השאלות, אני מאמינה שיתעוררו לי עוד בהמשך.... רומי שלי התחיל עם המוצקים הידועים : בטטה,תפ"וא מבושל עם גזר,בננה,תפוח,אגס ולאט לאט יש הצלחות(מכפית אחת לכמה כפיות), כמובן שאת המתוקים הוא מעדיף יותר. (בעצם רק התפוח לא היה לו טעים אולי אני צריכה קצת לאדות אותו) אם הוא אוכל פרי בבוקר אז לצהריים מקבל רק ציצי ואם לא אוכל פרי אז מקבל ירק בצהריים-מתי אפשר להתחיל עם שתי ארוחות מוצקים? אף על פי שאני אמא ותיקה לבן 5+ שכחתי הכל וגם העייפות שלי לא עוזרת.... תודה

היום התחלנו מוצקים!!../images/Emo21.gif

קודם כל תודה ל saky על העזרה. עמית כ"כ אהב את הגזר, הוא אכל ואכל, וליקק את הכפית בהנאה. אני ממש התרגשתי, הוא כבר כזה גדול.

saky

New member
מזל טוב../images/Emo49.gif ובהצלחה בהמשך../images/Emo50.gif

saky

New member
מה קורה היום?אין סדר.....

ההודעה שלי נעלמת כל הזמן מבקשת קצת יחס...... תודה

אילתית 2

New member
לגבי מוצקים בגיל חצי שנה

אצלי היו רק ירקות ופירות טחונים, את כל שאר האוכל הלא טחון כמו אוכל אצבעות אורז פתיתים וכו...אני נתתי רק מהרגע שיושבים לבד בכיסא אוכל והכוונה שלי כבר יודעים לשבת לגבי מנת הירקות המרק כבר כולל את כל הירקות כולל כל מיני עלי ירק עוף וגם קיטניות למינהם כל פעם משהו אחר-אורז איטריות עדשים וכו.. בפירות אני טוחנת הכל טוב חורף אין הרבה אבל משמש נותנת - פירות יבשים תמר משמש שזיף תאנה צימוקים כל הפירות היבשים משרה אותה המים רתוחים כל הלילה ובבוקר הם מלאים נפוחים ורכים ואז טוחנת כל פעם שילוב אחר של פירות ואחרי שעברנו את כל הטעימות מוסיפה לפירות גם חלבה או טחינה אגוזים שקדים וכו...לא נותנת למה לתת בגיל הזה? ואצלי התחילו עם ירקות לאחר שעברנו את שלב הטעימות ונהיה מרק מלא, התחלנו טעימות של פירות בנוסף לא במקום עד שניהיה למנה מלאה , בבוקר פירות צהריים ירקות לא מחליף ארוחה למה רק ארוחת מוצקים אחת ביום? את זה לא הבנתי

שיר5252

New member
איך יודעים כמה זה מנה מלאה?

והאם זה אומר לוותר על בקבוק אחד....?

אילתית 2

New member
לגבי מנה מלאה

בהתחלה זה טעימות כמה כפיות וכו... לאחר מכן לא למהר להניק/לתת בקבוק לזרום עם הילד לתת מתי "שמבקש" זה בא בהדרגה וכאשר המנה מלאה כל ילד שונה מאחר אוכל בין 150-200 של פירות / ירקות את כבר תראי שלא ירצה ישר את ההנקה/בקבוק בהתחלה כשהמנה קטנה זה יכול להחזיק אותו בין חצי שעה לשעה ולאט לאט המנה מספיקה לו כמו ארוחת בקבוק תלוי בילש בין שעתיים לשלוש וכו... החשוב הוא לתת אח"כ לילד בקבוק כשהוא רעב ומבקש ולא סתם לתת את הבקבוק כי חושבים שהמנה לא מספיקה

../images/Emo207.gif שאלה לגבי שמן

חשבתי להכין לסהר חביתה,השאלה אם בכלל מותר בגיל 9.5 חודשים אוכל מטוגן?

רונית1

New member
השאלה אם מותר חביתה בגיל שנה

ו 9. אני עושה חביתות על מחבת טפלון עם כפית שמן זה ממש לא מטוגן.

נראה לי שכן.

לפחות אחות בטיפת חלב אמרה לי שאפשר.ז"א היא שאפשר לפעמים לגוון,ובמקום חלמון מבושל לתת חביתה.

רונית1

New member
אני בגיל 10 חודשים נתתי ביצה

שלמה בתוך מאכלים שונים (פשטידות, לביבות). יש כאלה שמחכים לגיל שנה.

p i n o k y o

New member
../images/Emo26.gif אפשר להתחיל? ../images/Emo36.gif

אורני ביום רביעי הבא חוגג חצי שנה להיווסדו... נכון שלא יקרה כלום אם אתחיל כבר מחר ומחרתיים, בסוף השבוע, לנסות לתת לו טעימות של ירקות?? אני מודה שכבר לא יכולה להתאפק... (ותכננתי לעשות את זה ביום הולדתו החצי שנתי, כתחליף לעוגה....)

saky

New member
לא יקרה שום דבר...את יכולה להתחיל

אני מודה שגם אני לא התאפקתי ונתתי לו קצת אחרי גיל 5 חודשים-ככה גם אצל אחיו הבכור בכל מקרה מליוני איחולים לבביים ליומולדת ,אנחנו נחגוג קצת אחריכם

p i n o k y o

New member
סקר: מבשלות או מאדות?

לרגל ההחלטה לנסות מוצקים מסופהשבוע הזה קראתי בספר "טעמים ראשונים" שאידוי עדיף על בישול כי הוא פחות הורס ויטמינים. אידוי לוקח יותר זמן מבישול, נכון? אני מניחה שאידוי במיקרוגל לא מומלץ...

למעלה