ד"ר קורן

דש1דש

New member
איזה צ'ופר!

אפשר לאמץ גם למשפחתנו - או לחילופין להתאמץ אליכם?!

העין ה 3

New member
מה זאת אומרת - אפשר???

חשבתי שכבר מזמן עשית את זה (ועוד בלי שידעת שיש לי כזה בן-דוד...)

רומי^^

New member
תודה רבה../images/Emo70.gif נשמח אם תעביר את הדברים

לביתנו ותישאר. נעים פה בחורף
תודה מכל הלב

anguly

New member
תודה רבה! היה ממש כיף לקרוא!

ועוד על מחלות
- מי היה מאמין שנושא כזה יכול להיות כל כך מהנה ומצחיק...קראתי הכל - אפילו בנושאים שאין לי שום נגיעה אליהם - פשוט היה כל כך כיף. תודה על הניסיון לעזור במסר (בסופו של דבר - כל הבדיקות תקינות). מקווה שתבחר להמשיך ולכתוב אצלינו כחבר מהמניין - כי אתה כותב נהדר!

Navva

New member
../images/Emo51.gif רבה על תשומת ה../images/Emo23.gif

היה מעניין ומשכיל. נהנתי מהגישה הכללית שלך הן כרופא והן כאדם (אולי בסדר הפוך?). מצטרפת לאחרים/ות, אתה מוזמן להיות כאן חבר קבע כאב אחרי טיפולים. נאוה

debby12

New member
מנהל
../images/Emo51.gif על כל התשובות והמידע המאלף

היה שירשור מהנה ומחכים. נראה לי שיהיו פה דרישות ל"הדרן" מצידך מדי פעם...

../images/Emo140.gifקודם כל תודה על זמנך,

היה מאוד מעניין לקרוא את השרשור שהתפתח פה. ולשאלתי - גל, בת שנה ו-10, חזרה היום מהגן עם פצעים בעורף - כנראה שזה אבעבועות. תוך כמה זמן אני אמורה להבין אם אלו אכן אבעבועות? מה אפשר לעשות כדי לעבור את זה הכי קל שאפשר? ומה קורה למערכת החיסונית עם התפרצות המחלה? (היא מנוזלת ומשתעלת ואני קצת חוששת מצירוף הדברים).

יומיים שלושה

הסימן הקלאסי לאבעבועות - שלפוחיות רבות כאשר כל שלפוחית בשלב אחר. יש עוד מחלות עם שלפוחיות, אך בדרך כלל כל השלפוחיות מופיעות יחד, נפתחות יחד, מתייבשות יחד. באבעבועות כל נגע הוא בשלב נפרד: - נקודה אדומה - שלפוחית זעירה - שלפוחית גדולה יותר - שלפוחית פקעה, קרקעיתה רטובה - שלפוחית מתייבשת - פצע נסגר כלומר אם היום, או בעוד יומיים, תראי בעת ובעונה גם נקודות אדומות, גם שלפוחיות שלמות, גם מפוצצות, וכו - הרי שזה אבעבועות. מה צריך כדי לעבור בקלות: א. מזל (לעיתים יש לעיתים אין) ב. אהבה ג. הורדת חום במידת הצורך ד. אמבטיה מניסיוני הן כאבא גאה והן כרופא למדתי שילדים עם אבעבועות מאוד אוהבים לשבת באמבטיה. כל עוד הם רטובים הם לא חשים בגירוד ובגירוי, וזה מצוין גם להורדת החום. אגב: גם להורדת חום אני ממליץ לסגור את פקק האמבטיה, ולהתחיל עם מים חמימים שיהיו נעימים לילד, ולא מים פושרים (כפי שנהוג להמליץ), שכן אחרת יבכה, יצטמרר, וירצה החוצה. לאחר מכן, תוך שהוא משחק במים ומאושר, להרטיב אותו (כולל ראש) כל הזמן עם ה"טלפון", ולאט לאט, אבל ממש לאט, "לגנוב" כל פעם קצת מהמים החמים. כך כשתגיעו למים הפושרים הוא עדיין יהיה מאושר. זה השלב לסגור את הברז (אחרת מקורות יכעסו), ולתת לזאטוט לשבת לנצח במים עם משחקים. רצוי להשפריץ במרץ. זה עושה כמה דברים טובים: א. המים באמבטיה הרי ממשיכים להתקרר, עם הזמן. זה טוב להורדת החום. ב. בגלל שההתקררות הדרגתית הוא ימשיך להיות מאושר ג. כל עוד הוא רטוב הוא לא יחוש בגירוד של האבעבועות מניסיון - שווה כל רגע. אפילו שעתיים ברצף, פעמיים ביום, אם רק יש זמן.
לא לעזוב ילד לבד באמבטיה
(אפילו לא בשביל לענות לטלפון. קחו את האלחוטי אתכם מראש) תינוקות יכולים לטבוע גם באמבטיה

תודה על התשובה...

פחדתי שאלך פה לאיבוד בין כל ההודעות... ואצל גל - ראיתי קודם שלפוחית וגם נקודות - אז אני כבר מבינה שחטפנו... לגבי האמבטיה - נעשה זאת ומכיוון שגל נהנית, לא פחות, במים קרים, אני מניחה שיהיה קל, לפחות באמבטיה. בינתיים גם קראתי קצת ושמעתי שיש אפשרות לטיפול באציקלוביר, מה זה בדיוק ולמי זה ניתן?

בעיקר במקרים של שלבקת חוגרת

אציקלוביר היא תרופה אנטי-ויראלית (משהו דומה למה שעושה אנטיביוטיקה כנגד חיידקים). היא משמשת לטיפול באבעבועות (ובמחלות אחרות הנגרמות על ידי משפחת וירוסי ההרפס) רק בילדים מדוכאי חיסון, שאצלם המחלה עלולה להיות קשה ביותר, ואפילו קטלנית, אם לא תטופל. (דיכוי חיסוני רואים בילדים במהלך כימותרפיה לסרטן, AIDS, חסר חיסוני מולד ועוד). בבריאים היא משמשת בדרך כלל לטיפול בשלבקת חוגרת (יש דיון ארוך על כך בהודעות קודמות). גם במצב זה היא יעילה אך ורק אם הטיפול מתחיל תוך 48 שעות מהופעת הפריחה.

מרב.

New member
דבש ובוטוליזם

אני יודעת שהאיסור הוא לתת דבש לתינוקות מתחת לגיל שנה, והמחמירין גורסים שנתיים (ואני במחמירים), וזאת כיוון- אני לא בטוחה בהסבר, אבל אם אני זוכרת נכון אז בדבש יש חיידק בשם בוטוליזם שקיבת התינוק הצעיר אינה יודעת להתמודד איתה לפני גיל שנה. השאלה היא- האם יכולת הקיבה (או נגיד הגוף) להתמודד עם החיידק קשורה לאכילה מגוונת או שנוצרת במשך הזמן? אני לא בטוחה שהשאלה ברורה ולכן אסביר: בני בן שנתיים, אך תזונתו אינה מגוונת, ובשל רגישות תחושתית בפה כוללת מעדני חלב (בד"כ לבנים), גבינה לבנה, מעדן סויה וניל, גרבר, ולאחרונה מעט פירות (מחית פירות). האם בשל התזונה שאינה מאוזנת יכול להיות שאצלו עוד לא התפתחה יכולת ההתגוננות מהחיידק הנ"ל?

למעלה