סקר ודיון - "התגלית הבאה"

אחמס1

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif סקר ודיון - "התגלית הבאה" ../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

מה לדעתכם התחום בו תתבצע התגלית המשמעותית הבאה, או ההמצאה שתשנה את העולם
אתם מוזמנים לענות על הסקר בפורום (בלוח האפשרויות הכחול למעלה יש אפשרות "סקר", לחצו עליה) ולפרט כאן בשירשור. אני אתחיל - לדעתי התחום הוא פיזיקה של אנרגיות גבוהות. לא רק כי הוא הכי מעניין (טוב, אותי לפחות
סתם, כל התחומים שפירטתי באפשרויות מרתקים ואני מקווה שגם בהם "התגלית הבאה" קרובה מתמיד) אלא מכיוון שהפעלתו של מאיץ החלקיקים חורץ הגורלות והתיאוריות, ה-LHC, היא בעוד חודשים ספורים. לפי מה שהבנתי מהמרצה שלי לחלקיקים, התוצאות לא יכולות להיות משעממות ותהינה משמעותיות כך או כך.

the YOOK

New member
לדעתי,

עם כל ה"עננות" המרחפות סביב הפיזיקה והאסטרופיזיקה כיום, ועם הבעיתיות הברורה של תורת הקוונטים בתיאור המציאות (ובקונסיסטנטיות עם תורות היחסות) אנו עומדים לחזות בשינוי פרידגמה כולל. לדעתי אנחנו עומדים בפני מהפכה מדעית נוספת ( אבל הפעם אחת שתהיה קצת יותר מסובכת מבחינה מתמטית, על מנת שתוכל לקבל קירוב טוב לקוונטים בצורה דטרמניסטית). אולי זו לא בדיוק התגלית הבאה, אבל היא לא כ"כ רחוקה... עניתי "פיזיקה של אנרגיות גבוהות", כיוון שאני חושב שהתחום ישתנה לחלוטין.

היי,אני חדש,ובחרתי גנטיקה

כי לדעתי בתאוריות חדשות ובפילוסופיות כל התחומים מוצפים לחלוטין,כך שאת המהפכה או התגלית הבאה תוכל לספק לנו רק מדידה או ניסויי מדוייק,ולדעתי רק בגנטיקה אנחנו מתקרבים למדידות שכאלה

niv1990

New member
אני גם חושב שזה יהיה מLHC

בקשר לבוזון היגס, כי אכן יש לנו תגלית רצינית גם אם גילינו וגם אם לא... אני מקווה שיהיה גם אישוש למימדים הנוספים (לא בטוח תחת איזה קטגוריה זה נופל, כי ההשלכות של זה הן גם על קוסמלוגיה)
אפשרות אחרת היא גנטיקה, אבל אני חושב ששם ברגע שנגיע להישג חדש יהיה קשה להצביע מתי בדיוק הראה התגלית (כי יש התקדמות לאורך שנים), וההישג ה"פתאומי" יהיה יותר טכנולוגי ממדעי.

לדעתי

התגלית המשמעותית הבאה שתשנה את העולם תגיע מתחום חישוב הקוונטים. יש הרבה תחומים שזה יכול להשפיע עלהם ברמה הפרקטית (זאת אומרת שאנחנו נרגיש בשינוי). בינה מלאכותית ואנרגיה חלופית זה גם תחומים שתהיה בהם הרבה התקדמות בעתיד הקרוב. עם כל הכבוד לLHC אני לא רואה משהו פרקטי צומח מתוצאות הניסויי (ואולי אני טועה).

AnarchistPhilosopher

Well-known member
עצבר יגלה שהוא אפילו לא טועה...

אני אגלה שעברתי את הבחינה במכניקה ( או שלא (-: ). אני אגלה שמד"ר 1 בסמסטר קיץ הוא לא כמו מד"ר שנלמד אצל פיזיקאים. וחוץ מזה נמצא, שתורת המיתר היא תורה מתמטית ותו לא. ובהצלחה בניהול הפורום, יש לך זמן בשביל זה?

אחמס1

New member
לפי מה שהבנתי לא יהיה סמסטר קיץ

ומכאן שמד"ר בקיץ הוא בדיוק כמו מד"ר של פיזיקאים, ובעיקר שלי, בוידאו. תודה
אני אמצא זמן... אני במילא כאן רוב היום, אז אם כבר לפחות שאוכל למחוק הודעות מרגיזות. that is, אותי

למעלה