05/06/67

סמלת

New member
../images/Emo41.gif05/06/67../images/Emo41.gif

לפני 40 שנה בדיוק החזרנו לעצמנו את הכבוד האבוד....ואת כל מה ששייך לנו
"ראי רוחות אייר נושאות טורי פלדה גם בנימין עמנו פה, וגם יוסף כוכב בית לחם מנצנץ ברעדה גם החלוץ עמנו וגם המאסף ראי רחל, ראי, ראי ריבון עולם ראי רחל, ראי, הם שבו לגבולם" <שוב לא נלך - אריק לביא>

TzutZ

New member
בדיוק אתמול הייתי

בכותל... במנהרת הדורות, ממחישים שם את גלגולו של העם היהודי מימי התנ"ך עד המלחמות האחרונות לכיבוש העיר ירושלים. הכל נעשה ע"י אמן זכוכית..פשוט מדהים מה שהוא עשה שם
יפה, מרגש ומומלץ...

TzutZ

New member
בתמונה שאנדי שם לא

אבל יש שם קיר ענק עם שמות כל הנופלים במלחמות על ירושלים, הזכוכית שעל גבי השמות נראית כגלים לא סימטריים מה שיוצר מראה של דמעות... מדהים!

TzutZ

New member
יש עוד מידע

ותמונות פה. במקום עצמו ישנה הדרכה, מסבירים מה המשמעות של כל מילה כתובה ושל כל זכוכית- מדוע היא עוצבה דווקא כך... כל כך הרבה מחשבה הושקעה שם, וכל כך הרבה זכוכיות.... 150 טון

y e t i

New member
גבעת התחמושת בדגש על סיפורו

של רב"ט דוד שלום , הצנחן בן ה 19 שזחל תחת אש ופיצץ לבדו את הבונקר של הירדנים בגבעת התחמושת זה גם אחד הקרבות היותר מפוארים של צה"ל , כיום הוא פנסיונר של חברת אל על , הכרתי אותו אישית , והפתגם בעגה הצבאית שידוע עד היום "הטובים עושים ושותקים" נתפר עפ"י מידה במיוחד בשבילו לדעתי . איש יוצא דופן בכל רובד אפשרי . הצל"ש שקיבל : http://www.aka.idf.il/iturim/asp/displayOneSoldier.asp?docId=28545&catId=28174 ועוד משהו לידע כללי , השיר על גבעת התחמושת שנכתב ע"י יורם טהר לב מצטט אחד לאחד את דבריו לאחר הקרב . "החלטנו לנסות לפוצץ את הבונקר שלהם בבזוקה. הבזוקה עשתה כמה שריטות לבטון. החלטנו לנסות בחומר נפץ. חיכיתי מעליהם עד שחזר הבחור עם חומר הנפץ. הוא היה זורק לי חבילות חבילות, ואני הייתי מניח את החבילות אחת אחת בפתח הבונקר שלהם. להם היתה שיטה: קודם זרקו רימון, אחר כך ירו צרור, אחר כך נחו. אז בין צרור לרימון, הייתי ניגש לפתח הבונקר שלהם ושם שם את חומר הנפץ. הפעלתי את חומר הנפץ והתרחקתי כמה שיכולתי. היו לי ארבעה מטר לתמרן, כי גם מאחורי היו לגיונרים. אני לא יודע למה קיבלתי צל"ש, בסך הכל רציתי להגיע הביתה בשלום. "

למעלה