תמונות מקו ת"א - רשל"צ מערב

מצב
הנושא נעול.
נתחיל מתחנת שער חולון.. התחנה נמצאת בשלבי הקמה מתקדמים למדי. לאחרונה הוכנסו הדרגנועים כפי שניתן יהיה לראות בהמשך. הקמת רציפי התחנה נמצאת בשיאה..
-14-
המסילה מתחדשת וממשיכה דרומה עד לגשר דב הוז.

תודה על התמונות דניאל
מתי התחילו ליבנות את קו הרכבת ת"א-ראשל"צ מערב?
די קשה להצביע על תחילת העבודות כי
העבודות הראשונות התחילו באמצע שנות ה 90 והן היו למעשה במסגרת הפיכת הכביש הבין עירוני העלוב שהיה קיים לאורך הגבול בין חולון לבת ים (עם קטע חסר בין יוספטל לבין מה שנקרא היום קוממיות) לדרך מהירה והקמת מחלפים במשה דיין רשל"צ, וולפסון, יוספטל ודב הוז. תוואי הרכבת נלקח בחשבון במסגרת עבודות אלו. במקביל גם פעלה חברת החשמל ל"המרת" עמוד המתח הגבוהה שעמדו בדיוק בתוואי של הרכבת, לזוג עמודים שהוצבו לצידי הרצועה.

נתחיל מתחנת שער חולון.. התחנה נמצאת בשלבי הקמה מתקדמים למדי. לאחרונה הוכנסו הדרגנועים כפי שניתן יהיה לראות בהמשך. הקמת רציפי התחנה נמצאת בשיאה..
תודה רבה על התמונות
ועל ההשקעה המתמשכת שלך בסיקור הקו. תבורך!!

easylivin

New member
תודה רבה על הדיווח, דניאל
תוספות:
אתמול ראיתי לראשונה, שמצפון לרציפי תחנת ההגנה הונחו ערימות של אדנים חדשים. כמו כן, בעודי נוהג בכביש 4 לכיוון דרום ראיתי שכל התוואי בין חולות ליבנה מוכן, אחד הגשרים נמצא בשלבי בנייה אחרונים בהחלט (סדר גודל של ימים בודדים עד לסיום). מקווה שנראה מסילות גם שם בקרוב... כי אם הקטע הזה לא ייפתח יחד עם שאר הקו - "חבל" לא תהיה המילה הנכונה לתאר זאת. תחנת יבנה מערב למעשה מוכנה לגמרי, ולהשלים את הרציפים והמסילות מהרגע שיושלם המחלף זה עניין של חודש או חודשיים.

תודה רבה על הדיווח, דניאל
תוספות:
אתמול ראיתי לראשונה, שמצפון לרציפי תחנת ההגנה הונחו ערימות של אדנים חדשים. כמו כן, בעודי נוהג בכביש 4 לכיוון דרום ראיתי שכל התוואי בין חולות ליבנה מוכן, אחד הגשרים נמצא בשלבי בנייה אחרונים בהחלט (סדר גודל של ימים בודדים עד לסיום). מקווה שנראה מסילות גם שם בקרוב... כי אם הקטע הזה לא ייפתח יחד עם שאר הקו - "חבל" לא תהיה המילה הנכונה לתאר זאת. תחנת יבנה מערב למעשה מוכנה לגמרי, ולהשלים את הרציפים והמסילות מהרגע שיושלם המחלף זה עניין של חודש או חודשיים.
תוספת לתוספת:
אתמול נסעתי דרומה על כביש 20, וכאשר עליתי לכיון 431(גשר מעל כביש 20) הבחנתי ב זוג מסילות! (טרם יצא לי לבדוק מה אורך הקטע הכפול).

easylivin

New member
תוספת לתוספת:
אתמול נסעתי דרומה על כביש 20, וכאשר עליתי לכיון 431(גשר מעל כביש 20) הבחנתי ב זוג מסילות! (טרם יצא לי לבדוק מה אורך הקטע הכפול).
אאל"ט, זה ליד גשר חולות. ואם כן,
אז המסילות האלו נמצאות שם כבר מזמן (לפני כמה חודשים ראיתי אותן מהכביש בוודאות). אני מופתע שאף אחד עדיין לא ציין זאת בפורום, וזה כולל אותי...

zvir1

New member
אאל"ט, זה ליד גשר חולות. ואם כן,
אז המסילות האלו נמצאות שם כבר מזמן (לפני כמה חודשים ראיתי אותן מהכביש בוודאות). אני מופתע שאף אחד עדיין לא ציין זאת בפורום, וזה כולל אותי...
אנא בדוק , הח"מ ציין זאת.(-:

מצב
הנושא נעול.
למעלה