תזונה

Eמא 2B

New member
אוכל, דיבור ועוד...

שלום, יש לי מספר שאלות (לא קשורות) 1. בני בן 7.5 חודשים, אוכל מוצקים מגיל חצי שנה. הוא אוכל נפלא- כמעט כל מה שהצענו לו ובכמויות מאוד יפות. אבל הוא אוכל רק אוכל טחון מאוד. אם זה קצת יותר מוצק או טחון גס-הוא עושה קולות של הקאה. איך עוברים לאוכל פחות טחון ומאיזה גיל? 2.עוד שאלה בנושא אוכל: מתי אפשר להוסיף אבוקדו לתפריט? ומתי כדאי להוסיף מוצרי גלוטן וקטניות? יש לציין שלאבא שלו יש המון אלרגיות למזון, אז אני מקפידה מאוד על ההנחיות ובדברים שאבא שלו אלרגי אליהם, אני דוחה עוד (דווקא לא גלוטן, אלא ביצים למשל) בהתחשב בזה, האם כדאי גם לדחות מוצרי חלב לא ניגר לגיל שנה? (הוא יונק בלבד, אז הוא לא נחשף לחלב פרה בכלל ודווקא לזה אבא שלו לא אלרגי) 3. מזה כחודש-חודש וחצי הוא אומר "גה" וחוזר על ההברה הזו, אבל לא אומר או חוזר על הברות אחרות. זה תקין? מתי הוא אמור להגיד עוד הברות? תודה מראש

זוהר69

New member
שאלה דחופה לגבי תזונה

ביתי בת ה 8 חודשים אוכלת מטרנה דייסות ופירות בירקות ובשר היא לא מוכנה לטעום וגם אם מכניסה לפה מיד מוציאה כאילו היא ממש לא אוהבת את זה יש רעיון איך אפשר בכל אופן לתת לה ירקות ובשר והיא כן תאכל או פשוט להניח לזה קח ולחכות עוד קצת

את שאלת הדיבור אני מציעה להעלות בשרשור

של קלינאית התקשורת אסנת סגל. אחרת היא עלולה לפספס אותה

ליאת03

New member
מעבר ממחיות למוצקים...

יואבי כבר בן 10 חודשים (8 וחצי מתוקן). הגיע לאחוזון 20 במשקל ובגובה, וסה"כ אוכל ומתפתח יפה לגילו (טפו טפו טפו שום בצל :)) בגיל חצי שנה התחלנו בטעימות של אוכל מוצק, ומאז יואבי אוכל פירות, ירקות, בשר, קטניות, לחם ובעצם - כמעט הכל. הכל - טחון למחית חלקה. השאלה שלי היא איך מעבירים אותו בהדרגה למרקמים רגילים. הוא לא אוהב חתיכות בפה, ברגע שנכנסת לו חתיכה (גם אם קטנה מאוד שנשארה לאחר הריסוק) לפה מנסה להוציא ובד"כ מקיא את הכל. גם חלמון של ביצה - אם הוא לא במרקם ממש חלק - לא יאכל. התחלנו באוכל אצבעות, והוא מאוד נהנה מהמשחק, אבל שוב, ברגע שנכנסת חתיכה לפה - הוא מקיא הכל. אז איך עושים את זה? בינתיים אני מנסה כל מספר ימים מחדש לראות אם יש שיפור. יש "פתרונות קסם"? מאכלים ספציפיים? תודה רבה ליאת

זמן, זמן ותרגול ../images/Emo8.gif

כנראה שהוא עדיין אינו בשל לאכילה של מזון שאינו מרוסק. במיוחד לאור העובדה שנולד פג, מאמינה שכדאי לתת לזמן לעשות את שלו. נסו לעבור למרקם בצורה עדינה כמו גבינה לבנה ואחר כך גבינה עם חלמון מרוסק בתוכה או עגבניה מגוררת וכו'... בהצלחה

לולי789

New member
באותו נושא בדיוק...

פיצי שלי כבר בן שנה ועדיין מתקשה לבלוע. כו בתיאור שלמעלה - חותך עם השיניים, ומיד מוציא החוצה. לפעמים עושה קולות של חנק או של הקאה. מה עושים? תודה. נ.ב. ניסיתי מקרם חצי חלק וגם אותו הוא יורק.

באותו נושא בדיוק

הבנתי שקראת את תגובתי הקודמת. במידה ואת חוששת, דואגת או רק רוצה לשלול בעיה פיזית, ממליצה לגשת לרופא הילדים. במידה והכל תקין, ראי תשובתי לקודמתך..זמן זמן וסלבנות.

צוקית78

New member
תזונת האם המניקה

איזו השפעה יש לתזונת האם המניקה? אשאל יותר בספציפיות: לשוקולד? קראתי איפשהו שאם אוכלים שוקולד עדיף שיהיה אחרי הנקה - למה? ברור לי שחשוב לשתות הרבה מים אבל איך זה משפיע על התינוק היונק?

תזונה בהנקה ושוקולד

שוקולד כמו קפה תה שוקו ועוד .. מכילים קפאין. אם את אוכלת שוקולד לפני ההנקה יתכן ותשחקי עם התינוק עוד חצי שעה לפני שירדם... חשוב הבנקה לאכול בריא, מגוון ,ירקות, פירות,גבינות רזות,בשר ועוף,קטניות,עדיף תבואות מלאות ולשתות הרבה מים. חשוב מאוד גם לנסות לנוח.

muzli

New member
הפסיק לאכול בשר...

הבן שלי בן שנה ו-9 חודשים מאז ומתמיד אוהב לאכול, הרבה והכל!! לפני כ-3 שבועות היה חולה במחלת הפה והטלפיים ובמשך כשבוע לא היה מסוגל לאכול כמעט כלום חוץ מקצת מעדני חלב וגלידה (הוראה מהרופא..) מאז הוא חזר לאכול כמו שצריך חוץ מזה שהוא ממש לא מוכן לאכול בשר.. בשום צורה.. לא יודעת אם קשור למחלה שהיתה או למשהו אחר.. לא מוכן לגעת בזה, לא בגן ולא בבית. רוב התזונה שלו מורכבת מירקות ופירות (מת על זה..), מקבל כמובן גם דברי חלב, לחם, ביצים. האם יש תחליף טוב לבשר כרגע עד שיהיה מוכן שוב לאכול? האם להתעקש איתו? הוא עדיין מקבל ברזל כי סובל מאנמיה קלה...

זמן ,סבלנות ויצירתיות

ביצירתיות כוונתי- קציצות ירק עם בשר טחון, פסטה בולונז,פשטידת ירקות עם מעט בשר,חזה עוף מוקפץ עם ירקות.. לא להתעקש ולא להכריח לאכול. גם לא לדבר הרבה על הנושא !! להמשיך להציע, להראות שאתם אוכלים ולקוות שיעבור לו הג'וק הזה...

f i s t o o k

New member
../images/Emo21.gifשלום ענת לקראת גמילה?

בני בן שנה, יונק ואוכל אפשר להגיד מהכל (כמעט) הוא לא אכלן גדול אבל טועם ואוכל ירקות פירות בשר פחמימות וכו'. אני כבר מתכננת יותר מחודש להתחיל גמילה לפחות מהלילה. אבל לא אוכל לעשות את זה בלב שלם עד שאדע שהוא לא רעב. הוא לא שותה/שתה מבקבוק וגם מדייסות בכפית הוא ממש לא מתלהב. האם אפשר להפסיק הנקה בלי לעבור לתחליפי חלב למינהם? השאיפה היא כמובן שבלילה אם יקום (היום מתעורר המון) ישתה רק מים. ולאט לאט גם את שאר ההנקות של היום להוריד ומה שאפשר להחליף לתמ"ל? האם המוצקים יספיקו לו? כרגע הוא באחוזון תחתון?

לקראת גמילה

מאחר ונמצא באחוזונים נמוכים אינני ממליצ על גמילה ללא תחילף. או להמתין עם הגמילה עד להתבססות המזון המוצק או להציע תמ"ל כתחליף. לילד שלא מתלהב מאוכל אני ממליצה להציע תמ"ל ולא חלב פרה. בהצלחה

mimi46

New member
בן שנה וחצי - לא מוכן לאכול בבית

בני בן שנה וחצי. הולך לגן מגיל 11 חודשים. בגן הוא אכלן נהדר. מסיים מנות שלמות ואפילו מבקש תוספות. זה מה שמספרים לי אבל גם אין לי סיבה לא להאמין כי הילד לא מרזה ואני יודעת שהוא אוהב לאכול. בבית הדברים שונים לגמרי. כשהוא רואה אוכל הוא מתלהב "יס אוכל". מתיישב ליד השולחן ובמקרה הכי טוב אוכל כמה כפיות. הוא לא מוכן שאני אעזור לו, אם אני רק נוגעת בצלחת אז הכפית כבר נזרקת על הריצפה בעצבים.והמקרים שהוא באמת אוכל כל כך מעטים. האוכל העיקרי שלו איתי זה בקבוק. הוא כל הזמן רוצה במבה (שזה כיפלי עגול) או עוגיה. ואם אני לא נותנת לו, אז הוא בוכה ועדיין לא מסכים לאכול. אני מרגישה שאולי איפשהו טעיתי איתו. אבל אני לא יודעת איך להחזיר את הגלגל אחורה. איך להרגיל אותו כן לאכול אוכל גם בבית. הוא ילד יחיד ואולי זה גם משפיע שאין לו יותר מדי חברה, אבל גם איתנו בשולחן הוא לא אוכל יותר מדי. אשמח לרעיונות, כי ממש חשוב לי להכנות לו הרגלי אכילה נכונים ובריאים. סליחה על אורך המכתב, ותודה רבה מראש

למעלה