שרשור שאלות לנטלי מנדל

../images/Emo41.gif שרשור שאלות לנטלי מנדל ../images/Emo41.gif

נטלי מנדל, אסטרולוגית, בוגרת מסלול דו-שנתי של לימודי אסטרולוגיה התפתחותית ותלמידת הפקולטה ללימודי אסטרולוגיה בלונדון (FAS), תגיע לאירוח Live ב-BlogTV ביום רביעי הקרוב ב-19:00 ותענה לשאלות הגולשים. אתם מוזמנים לשרשר לה שאלות כבר עכשיו!

nizanm

New member
מהו הקשר האמפירי

בין ממצאי ניתוח אסטרולוגי לבין מה שעתיד לקרות? רוצה לומר: מהו אחוז הניחושים הנכון על פי מחקרים סטטיסטיים רחבי היקף? תודה.

drf

New member
עיין בתחזיות שהתחלתי לפרסם

כדי לבדוק קשר זה הקש כאן ובדוק מהו הקשר האמפירי בין התחזיות שפרסמתי ובין מה שקרה במציאות ביחוד לגבי יחסי המטבעות יורו דולר .

nizanm

New member
עברתי על הלינק

לא מצאתי תשובה של כמה שורות או כמה עשרות שורות. לא מצאתי את ידיי ואת רגליי. מגודש. התוכל לסייע? תודה.

drf

New member
קישור למשהו פחות מורכב

קבלי את הקישור הבא שצפה את עליית היורו החל מ- 18.07.06 התחזית מצטרפת לשורת תחזיות פיננסיות טובות שהתפרסמו שם בשאר הכתבות.

עצבת

New member
נשמע מעניין מאוד...../images/Emo41.gif

יש לי כמה שאלות: 1. מה יהיו המהלכים הבאים של צה"ל על פי הכוכבים? 2. איך הסיפור הזה של המלחמה יסתיים? יוזמה מבורכת תפוז.... מאוד מתעניינת בתחום... כל הכבוד

HILLARY

New member
תאומים

מעניין איך זה שתאומים שנולדו בהפרש של כמה דקות - בכל זאת נתיבי חייהם שונים בצורה קיצונית, כמו למשל - במקרה של תאומים שאחד נולד מוגבל עם פיגור והשני רגיל, או שהאחד יוצא שוטר והשני פושע, וכדומה. השאלה הזאת כבר נשאלה בפורום, ונאמר לי שזה קשור באופן כלשהו לקארמה, והתשובה בכל זאת לא היתה מספקת, משום שמוכרים לי זוגות תאומים עם מפה זהה לחלוטין, ובכל זאת הם ונסיבות חייהם שונים.

לשאלת התאומים

לא זכור לי שהשאלה נשאלה כלל כאן, כל שכן אישית לא אני עניתי עליה ש'זה קשור באופן כלשהו לקארמה'. ממש לא אני. יש לי תשובה משלי, אבל אשמחו לראות איך תענה עליה הגברת.

פייפן

New member
איך האסטרולוגיה מסבירה את העובדה

שרק מתי מעט מתיחסים אליה ברצינות בעוד שהרוב המוחלט מתיחס אליה כקוריוז וגיחוך תודה

ואוליההסבר שלך מוטעה מעיקרו?

לפני כעשר שנים התפרסם מידע מעניין, שטען שכמיליארד איש בכדור הארץ מאמינים באסטרולוגיה בצורה כזו או אחרת. מן הסתם הוכפל מאז, או לפחות קרוב לזה. אז מי הוא 'הרוב' שאתה מדבר עליו? ומה אתה באמת יודע על מי שמאמין ומי שלא? אתה לא מאמין - זכותך, אבל עשה טובה - אל תחליט בשביל אנשים אחרים במה ומי מאמין או לא. במדינות ובמקרים מסויימים, אם תבדוק היטב, יתכן ודוקא אתה תהיה הקוריוז, שלא נדבר על מדינות מסויימות באסיה בהן רוב האוכלוסיה לא זז בלי אסטרולוגיה כזו או אחרת. בקצור, לאסטרולוגיה, נושא עתיק בין אלפי שנים, אין מה להסביר לטיעונים כאלה, והאמת - היא גם לא זקוקה להם. דעתי..

nizanm

New member
מה האסטרולוגיה אומרת שהיא?

היא איננה אומרת שהיא יודעת לנבא בוודאות מה יקרה בעתיד (כפי שבטעות מייחסים לה). היא אומרת שהיא יודעת להתבסס על סימבולים עתיקי יומין - אינטואיטיביים ולא מדעיים - ולהצביע על שורה של אפשרויות(שים לב! יש המשך של התניות), שאם האובייקט יבחר ובעיקר יעשה כמיטב יכולתו, קיימת הסתברות שאכן הדבר יתרחש.

פייפן

New member
כלומר זו דת לכל דבר.

אם המאמינים בכוחו של ניתוח אסטרולוגי לנתב את מהלך חייהם והם בוחרים לפנות "שמאלה" ולא "ימינה" כי היועץ האסטרולוגי שלהם אמר כי בגלל ש"פלוטו נמצא בצל של צדק ובאופק של ונוס...." אז זו הדרך הנכונה. אין בניהם לבין שאר הדתיים שהרב שלהם אמר להם "לקרוא פרק בתהילים לפני ארוחת הבוקר במשך ח"י שבועות כדי לקבל זיווג טוב. וזה שמיליארד אנשים מאמינים בזה, זה עדין לא אומר כלום, עד היום נמכרו מאות מילירדים של מקדונלד ועדין זה מוגדר JUNK FOOD

מה זה קשור לדת? בדיוק ההיפך.

בדת אומרים לך 'נעשה ונשמע, יענו ראש קטן. יועץ אסטרולוגי בונה ביחד איתך רשת של סבירויות לפעולה על פי המידע שבידו, אבל הבחירה - שלך. בדת -אין בחירה: כך וכך אלוהים רוצה שתעשה, ואם לא-הוא כבר יעניש אותך. אבל.. ליועץ מס הכנסה אתה הולך? לרואה חשבון? לעורך דין? אתה לומד אצל מורה בבית ספר? באוניברסיטה? י יועץ בבנק? יש אלפי דרכים שבהם אתה מקבל ידע. כל אחד מהאנשים האלה מתיימר לדעת סוג מסויים של מידע שאינך יודע אותו אישית, ויכול לעזור לך. גם אסטרולוג. מה עושים? מקשיבים לראייה שלו את הדברים, להסברים, להמלצות, מנסים לראות דברים מזוית קצת אחרת, ו..בוחרים. אישית. הכל צפוי והרשות נתונה - זו אסטרולוגיה. אבל נראה לי שאתה אישית לא מת על אסטרולוגיה. זכותך. אמה מה, על תנסה לשכנע אותי ואותנו שאתה צודק, אלא נסה בעצמך לשנות קונספט של חשיבה, ולראות את זה כפי שהצגתי: סוג של מידע שיש לאדם אחר ולך אין, שמציג לך זוית אחרת של הדברים. רוצה? תקח. לא רוצה? אל תקח. אין פה פולחן, תפילות, וגורו ושטויות אחרות - יש כאן מידע בלבד. פשוט מאוד. עדיין רוצה לחשוב אחרת? זכותך.. אבל מכאן ואילך אל תגיד שלא ידעת. ידעת, ובחרת לחשוב אחרת. גם בסדר. אם כולנו היינו חושבים אותו הדבר, איזה שעמום היה..
נ.ב. ועדיין לא מבין מה המוטיבציה להכנס לאתר שמייצג משהו שאתה אישית חושב שהוא שטויות או 'דת' כפי שאתה אומר, ולנסות לשכנע אחרים לחשוב אחרת, אבל גם זו בחירה. שויין.

פייפן

New member
יפה שאתה מגדיר את הדבר "מידע"

והשאלה היא כמובן מהיכן נלמד ונבדק המידע הזה. התגלגלתי לפורום הזה במקרה, כי נתקלתי בהודעה של תפוז על איזו שיחה בנושא "אסטרולוגיה התפתחותית" וזה פשוט היה יותר מדי בשבילי. אני מסכים איתך בהחלט שאדם מתיעץ אם מומחים בנושאים רבים במהלך חייו, השאלה הבסיסית בהקשר לאסטרולוגיה היא למה לעזאזל לגופים שמימיים שהקשרים בינהם הם קשרים פיזיקליים מוגדרים תהיה השפעה על מחשבות וחייהם של אנשים בודדים. ואתם מתיחסים ברצינות תהומית לשינויים של מעלות בודדות שבמרחקים עצומים הופכות פתאום לבעלות משמעות. אני מניח שאתה מכיר את המושג, "בטל בשישים" , אפילו טיפת דם של חזיר בליטר של חלב לא תפגע בכשרותו. - ניתקלתי פה בשאלה בנושא תאומים, מעניין האם אחד ההרוגים בלבנון השבוע שיש לו אח תאום יכל למנוע את מותו.

nizanm

New member
אל תשייך לכלה - את מה שאין לה.

זה לא דת. האסטרולוגיה איננה אומרת שהיא(בניגוד לקדוש ברוך הוא) יודעת מה יקרה. זה שאנשים משייכים לה את התכונה - זה טעות אופטית. וזה שיש נוכלים שאומרים שיש במרכולתם מה שלמעשה אין להם במרכולת - אלה אנשים נוכלים וראויים לגנאי. אני מאמין שאתה טוען טענותיך בתום לב -- הגם שהן נשמעות שטחיות ונמהרות. אבל בתום לב אמרת. עכשיו, משקראת את הדברים - השכל ותכוון את הפיוזים בראשך. עוד שאלות חמוד?

zara zaza

New member
להפריד את הדת מהשאלה

בנתיים פתחתי בדת חדשה , אני קוראת את התשובות ומחברת לזה שאלות בקרוב יוקם אתר "השאלה הזהה" או החוזרים בתשובה...

HILLARY

New member
אז איפה אפשר

לראות את התשובות של נטלי מנדל וכו'???????????????? ?? ? ? ?

למעלה