שרשור מסגרות

ללילילל

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif יום פתוח בת"א- לא הבנתי כלום ../images/Emo163.gif

היום קיבלנו מכתב מעיריית ת"א על רישום לגן טרום-טרום חובה לשנה הבאה. הם מזמינים ליום פתוח בגנים שמתקיים... מחר!! גאונים. רוב הסיכויים שמישמיש ימשיך בגן הנוכחי שלו (פרטי) גם בשנה הבאה. אבל מסקרן אותי ללכת לראות מה החלופה, בכל זאת. העניין הוא שלא כתוב בשום מקום לאיזה גן אני אמורה ללכת ביום הפתוח. יש מועדי רישום (בשבוע הבא), ומועדים לשיבוץ ביוני. אז בעצם, אני הולכת לראות איזה גן שבא לי, או גן שאני מנחשת שנשובץ בו כי הוא קרוב לבית, ואז נרשמת בצורה "עיוורת" ומקווה לטוב? קראתי די בעיון את החומר באתר האינטרנט של העירייה ואת המכתב שקיבלתי ובשום מקום אין הסבר מסודר על התהליך. מישהי יכולה בבקשה להסביר לי איך זה עובד?!

עדי25182

New member
התלבטות גן - אשמח לשמוע את דעתכן...

הילדה שלי תהיה שנה הבאה בת שלוש וחודש בספטמבר היא ילדה מאוד מאוד חכמה אבל מבחינה רגשית מאוד קשה לה להתרגל למקומות חדשים ולאנשים חדשים ההתלבטות שלי היא בן גן עיריה - 35 ילדים , גננת וסיעת ... אין יחס אישי כל כך ...הסתגלות לגן חדש אבל לפחות אפשר להמשיך בו שנתיים (טרום טרום +טרום חובה) תהיה עם חברים שממשיכים איתה מהגן להמשיך בגן בו היא נמצאת השנה - גן פרטי - 12 ילדים בקובצת גיל הבעיה שהיא תהיה הכי גדולה כאשר תווך הגילאים חוץ ממנה הם 2.5 עד 2.11 אבל היא רגילה לגן , אוהבת את הגננת וכבר התרגלה (חשוב לציין שכל החברים שלה מהגן עוברים שנה הבאה לגני עיריה ) גן פרטי שמתאים לילדים בגילאי 3-4 - ושוב בעית הסתגלות מחדש לצוות חדש וחברים חדשים

tctc2

New member
שאלת גן

בוקר טוב! מישהי מכירה ויכולה להמליץ על גן בכפר סבא לקטנצ'יק בן שנה וחצי? אבל הקטץ' הוא שאני מחפשת גן שאפשר לשים בו את הילד חצאי ימים, נניח רק עד 13:00, ולא כל יום אלא 3 פעמים בשבוע... יש חיה כזאת?? דרך אגב, מישהי שמעה על גן אינדיגו בהוד השרון? אשמח לעזרה... יום טוב!

לכל האימהות החיפאיות -

היי אני אימא תינוקת בת10 חודשים. ומתגוררת בחיפה. מנסיון רוב המשפחתונים מכילים בן חמישה לעשרה ילדים. אני מחפשת משהו אינטימי יותר. אני מעונינת לבדוק אפשרות לצרף לביתי עוד שני ילדים ולשכור שירותיה של מטפלת משובחת שתעניק להם טיפול מסור. (אנדב את בייתי). שאלתי: האם יש אימהות לתינוקות בני שנה שמעוננינות במסגרת קטנה ואיכותית האם אתן מכירות מטפלת משכמה ומעלה שמחפשת עבודה? ומה דעתכן באופן כללי על הרעיון. תודה דידי [email protected]

tudu

New member
איך זה עובד ברמת גן..

היום הפתוח מאפשר להגיע לראות את הגנים. כל הגנים פתוחים, ברמת גן שמו שומר באותו היום.. הולכים לגנים באזור הגאוגרפי הסביר כדי להתרשם. אח"כ בעירייה מגישים בקשה לגן מועדף, ואפשרות שניה. אולי אחרי מפגש עם גננת, גן, אזור, רחוב, תקבלו מושג טוב יותר מה אתם מעדיפים. וזאת בעצם המטרה. להתרשם לפני הרישום.

פלגיה

New member
האופציה השניה בעייתית

לא כי 12 ילדים זה רע - הלוואי על כולם מסגרת כזאת, אלא בגלל שהיא תהיה הכי גדולה (למרות שאם יש נניח 3 בני 2.11 זה יכול להסתדר טוב). גן עיריה - זה באמת נשמע המוני, אבל להפתעתי הרבה הגננות מסתדרות ויודעות לתת יחס אישי לכל הילדים, למרות הכמות הרבה שלהם (למשל בגן שלנו הסייעת הכירה את כל הילדים בשמם אחרי יומיים בלבד) בנוגע להסתגלות - אלא אם יש לך ילדה רגישה במיוחד, אין לדעתי בעיות הסתגלות במעברים מדי שנה. בגיל שלוש ילד הוא כבר גדול ומוצא חברים בקלות רבה (אלא אם יש בעיית ביישנות בולטת). כך שגם הגן הפרטי לגילאי 3-4 בא בחשבון.

טאקית24

New member
../images/Emo41.gifמצ"ב רשימת גני ילדים מומלצים../images/Emo41.gif

מקווה שיעזור

עדי25182

New member
איך את מגדירה רגישות

רוני בתחילת שנה עד כמעט חנוכה לא שיחקה בכלל בגן, לא עם חברים ולא לבד פשוט היא ישבה כל היום בצד (חשוב לי לצין שבגן שהיא הייתה בו בשנה שעברה בסוף שנה היא שיחקה מאוד יפה עם הילדים למרות גילה הצעיר ובמשחקים בגן) השנה יום אחד הגננת התלהבה שסוף סוף היא שיחקה בחול , ואני הייתי מאוד מופתעת כי היא מאוד אוהבת חול... היא פשוט הייתה יושבת ליד השולחן ומשקיפה על כל הילדים.... רק אחרי חצי שנה בגן היא התחילה להפתח לחברים נראה לי שהיא מאוד רגישה גם היום כשהיא נכנסת לגן היא רוצה לשבת ליד השולחן בשקט בלי משחקים וצעצועים עד שהיא "מתאקלמת" ואז היא מתחילה לשחק עם החברים

דיינו

New member
אז אישית הייתי נוטה להשאיר

להיות בין הגדולים נראה לי טוב מאוד לבטחון העצמי, ואם יש ילדים שקטנים ממנה בסך הכל בחודשיים ההבדל חסר משמעות. בגן של בני יצא שהיתה בת אחת שגדולה בכמה חודשים מכולם (במשך השנה הצטרפה עוד אחת בגיל דומה) והיא ממש פורחת שם, משחקת עם כולם ונהנית כמובן ממעמד מאוד גבוה...וגם לגבי הבן שלי, שהוא יחסית מהיותר גדולים, אני רואה אותו משחק בהנאה גדולה גם עם ילדים שקטנים ממנו בחצי שנה ויותר. ומצד שני, גן עיריה לדעתי זה מעבר לא לגמרי קל, גם מהסיבות שציינת, וגם הרושם שלי שדורשים מהם שם התנהגות בוגרת יותר - כמובן, גמילה מחיתולים, ולפעמים גם ממוצצים, ויש כבר "תוכנית לימודים" ועניינים...אם יש אפשרות להכנס בגיל 4 ולא 3, לדעתי זה עדיף. ולגבי המעבר "הנוסף" מטרום חובה לחובה - רוב הסיכויים שהרבה ילדים מהטרום יעברו איתה, ככה שזה לא צריך להיות מעבר קשה. וגם , כמובן, תהיה יותר גדולה.

נשמעת מאוד דומה לבת שלי

אנחנו מצאנו גן פרטי שממשיך עד גיל חמש. כי היה חשוב לי שיהיה יחס טוב יותר של ילדים וגננות. נראה לי שדווקא הילדים השקטים והמתבודדים הולכים לאיבוד בגנים המוניים. מצד שני מעבר כל שנה נראה לי גם קשה לילד שלוקח לו חצי שנה רק להסתגל. אם היא באמת קשורה לחברים שלה מהגן, אז אולי בכל זאת הייתי שוקלת גן עיריה. נראה לי שהחברים אפילו יותר חשובים מהגננת. אבל אם היא מתבודדת מהם במילא, אז אולי זה לא משמעותי שהם עוברים.

hiraש

New member
מנסיון יכולה להגיד לך שאותה מסגרת אבל עם ילדי

עם ילדים אחרים גם יש הסתגלות בנותי (בנות 4 היום) נשארו בגן הפרטי כאשר הקבוצה היא של 19 ילדים שרובם עלו מהצעירים לבוגרים את חלקם הן הירו מהגן הקודם קודם והיו בקשרים אחרי הצהרים אבל.. למעט 2-3 ילדות כל החברות מהקבוצה שלהםן עלו לטרום טרום (הן היו הקטנות בקבוצה) עד היום (אנחנו לקראת סוף שנה) הן מדברות על ילדים שהיו איתן שנה שעברה, שאנחנו לא בקשר איתם כעל }"החברים הכי טובים בגן" טוב להן גם היום הכי קטן מהן בקבוצה הוא בשנה ומעט הרב 4 חודשים יותר צעירים מהן אבל עדיין השינוי של הילדים על אף שהצוות נשאר היה להן יחסית קשה.

טאקית24

New member
הייתי הולכת על הגן הפרטי

נראה לי שהוא האופציה הכי טובה, גם אם זה כולל התאקלמות מחדש.

efratga

New member
לדעתי להשאיר עם החברים

אם תגיע לגן עירייה עם החברים שלה יהיה לה יותר קל ויהיה לה עם מי לשחק. זה מה שעושים רוב הזמן בגן - משחק חופשי.

ללילילל

New member
תודה, כנראה שזה אותו העקרון

בכל מקרה הלכנו לגן הקרוב לביתנו, ולא ראינו משהו שגרם לנו לרצות לשנות את המצב הקיים. אבל היה מעניין לראות.

אנחנו ראינו היום שבעה מבני גנים

אני כותבת מבני גנים, כי בחלקם לא היו גנים פועלים השנה בכלל, בחלקם הגן או הגננת מתחלפים בשנה הבאה. אני ממש רותחת על העיריה. מודיעים יומיים מראש על יום פתוח אחד בשנה. ואם לא הייתי בודקת מראש באינטרנט? ואם היינו עובדים? ואם היו לנו תוכניות? ההסבר היה ממש לקוי. גם אני חיפשתי בנרות את רשימת הגנים והכתובות. את זה אף אחד לא שלח לנו. מי תהיה הגננת בכל גן, ידעו הגננות עצמן רק ב- 20 באוגוסט. למעשה, אין לי שום בחירה. אין לי גם יכולת התרשמות אמיתית. מזל שרשמנו גם לגן פרטי. זאת בהחלט היתה הפעם האחרונה שאני מצביעה לחולדאי!!

ללילילל

New member
מעניין אם המצב שונה במקומות אחרים

כלומר אם זו העירייה הזו (אנחנו לא הצבענו לו הפעם
) או שזו נורמה. נשמע שהייתם הרבה יותר חרוצים מאתנו, אנחנו תכננו ללכת לשניים ובסוף הרגשתי מעולפת אחרי חצי שעה בחוץ אז יצא גן אחד ובית קפה אחד. ספרי רשמים כשיהיה לך זמן

דיינו

New member
בגבעתיים ואני חושבת שגם רמת גן יש יום פתוח

בחורף. ושבועיים לפני קיבלנו בדואר חוברת שמפרטת את סדרי ההרשמה ועם כתובות של כל הגנים. הכי חשוב: כל הגננות שדיברנו איתן ידעו שהן ממשיכות באותו גן גם שנה הבאה. ככה שזאת כנראה העיריה שלכן
מה שכן את השיבוץ לשנה הבאה עדיין לא קיבלנו

יש לך זכות להיות פחות חרוצה

אגב, גם אנחנו הכנסנו לסיור איזה קראסון ואייס קפה אחד על הדרך... בגן הראשון שהיינו (ברח' רמז, זה שהכי קרוב הביתה) ראינו מבנה חדש מאוד יפה וענק (יהיה שם גם גן ויצ"ו. הגן היה ריק ועוד לא מאוכלס. הוא היה בתוך אתר בניה, והיינו צריכים כמעט לפרוץ לתוכו. לאור המידע המועט שיש לנו אני שוקלת לא לרשום אליו, כי אני משערת שאליו ירשמו ילדים של תל אביבים חומרנים שמתרשמים מהמבנה היפה. (קצת שוביניסטי מצדי...) אחר כך היינו בצירלסון (הצפון הישן). ביום הפתוח גן טרום-טרום חובה היה בהצגה, כך שאותו לא יכולנו לראות. זה מבנה ענקי וישן שנראה כמו בית ספר. ראינו כיתת גן אחת, שבה העוזרת מנקה את הגן בעוד הגננת דוחפת ילדים לרקוד במעגל. בכיתת הגן השניה היתה גננת מאוד נחמדה. הילדים ישבו עסוקים וציירו בשתי קבוצות, כשהגננת והסייעת אחראיות כל אחת על קבוצה נפרדת. הגננת היתה גם נחמדה להורים, אבל היא אמרה שהיא לא הגננת הקבועה. זה היום החופשי של הגננת הקבועה. היא אמרה שאף אחת מהן לא יודעת מה יהיה השיבוץ שלה בשנה הבאה. משם המשכנו ליהודה המכבי. היה שם גן קטן עם כיתה אחת (ולא קומפלקס ענקי כמו השניים הקודמים). הגננת והסייעת נראו ממש נחמדות. הן הפעילו את הילדים בצורה נחמדה, ונתנו להם גם יד חופשית בבחירת הפעילויות. הקבוצה היתה יחסית קטנה (20 ומשהו ילדים). הן אמרו שהן ממשיכות עם הקבוצה בשנה הבאה. אם ירשמו הרבה ילדים לטרום-טרום יפתחו קבוצה נוספת שהן לא יהיו הגננות שלה. אם ירשמו מעט, ישלבו אותם איתן (אבל אז הקבוצה תהיה גדולה). בחוץ היו הורים נחמדים, שהזדעזעו כמונו מזה שנותנים לנו לראות קירות ביום הפתוח ולא גננות. משם נסענו ללב תל אביב לגן ברח' שלמה המלך. יש שם רק כיתה אחת. שנה הבאה יהיה שם רק טרום-טרום. זה היה היום החופשי של הגננת. בכניסה היה ריח של גז. הסייעת אמרה שהם יודעים על זה ודיווחו על זה (יש דליפת גז). הילדים שיחקו בחצר והיתה סייעת מחליפה ממש נחמדה שצחקה איתם. הסייעת היתה בפנים ודיברה איתנו. היא נתנה לנו את הטלפון של הגננת. ואמרה שכדאי לנו לרגל באחת וחצי ולשאות את ההורים. בקיצור, נשמעת די בטוחה בעצמה שהם מרוצים. הדבר הראשון שהיה לה חשוב להגיד לנו זה שחייבים לבוא גמולים, אחרת הם קוראים לנו להחליף בגדים כל פעם שבורח... משם המשכנו למלצ'ט. זה קומפלקס גדול (הם קוראים לזה אשכולית). הילדים השתוללו בחצר. הגננות לא התייחסו לא לילדים ולא אלינו. הן עמדו שם וקישקשו אחת עם השניה. רק כיתה אחת לא יצאה לחצר עם כולם, אלא שמעו סיפור מהגננת. בתוך המבנה היתה ילדה אחת שישבה לבד ואף אחד לא ראה, ילדה אחת שהניחה בימבה על מדרגה וישבה עליה בצורה מסוכנת (גם אותה אף אחד לא ראה) ועוד שני ילדים שהשתוללו במסדרון. חוץ מזה, לפני כמה זמן הלכנו לבדוק גן דתי אחד, שכנראה יסגר. גם ממנו לא התלהבנו. הוא די רחוק מאיתנו, אבל הלכנו לראות, כי יש בו מעט ילדים. מעבירים אותם לגן דתי שנמצא ליד הבית שלנו, אבל אין מה לראות שם עכשיו, כי כרגע יש שם גם חילוני אחר. עכשיו אני מנסה למצוא מישהו מבפנים שיודע מה הולך להיות בשנה הבאה. איפה יהיה הגן הכי קטן ועם הגננת הכי טובה באזור...

למעלה