שרשור הכוונה ומודיעין 22/4 - 23/4

מצב
הנושא נעול.
מכיוון שהוא הקו העיקרי הרלוונטי
שפועל במהלך כל שעות היום בכיוון. 561-נסיעות ספורות בבוקר ופועל סדיר רק משעות הערב המאוחרות. 571-נסיעות ספורות בבוקר. הסיכוי שהיא תזדקק דווקא לקווים אלה ודווקא תיתקל בהם נמוך למדי. רוב הסיכוי שהיא תיתקל ב-641. 561 ברוב נסיעותיו מסתיים בתחנה מרכזית פתח-תקווה. ואם כבר הזכרת-יש גם את קו 627 הזניח,שגם מגיע לבית קלקא(שתי נסיעות בבוקר)דרך פתח תקווה.
גם 565,921,841,823, ורובם מהירים יותר מ-641

cooldan612

New member
קו תדיר מחולון לעתידים דרך ציר זבוטינסקי
רציתי לשאול אם עתידים להיות קווים תדירים מחולון למסוף עתידים דרך נווה שרת, הדר יוסף, דרך אבא הלל וציר ז'בוטינסקי כמו שיש מבת ים?

846

Active member
רציתי לשאול אם עתידים להיות קווים תדירים מחולון למסוף עתידים דרך נווה שרת, הדר יוסף, דרך אבא הלל וציר ז'בוטינסקי כמו שיש מבת ים?
נחכה לרפורמה בקווים
בגוש דן ואז נדע, עדיין לא שוחרר מידע מפורט לגבי השינויים הצפויים.

כנראה שלא
לפי התכניות המקוריות (משנת 2004) מתוכננים שלושה קווים מחולון לציר בגין-ז'בוטינסקי אבל אף אחד מהם לא מגיע לקרית-עתידים (הכי קרוב מגיע לוולנברג/שטרית). מתוכננים גם קווים משלושה מוקדים בחולון דרך אב-גבירול ורוקח לכיוון צומת ולנברג/שטרית (אחד ימשיך לקרית-עתידים עצמה). העניין הוא שמאז 2004 נעשו כמה שינויים "חשאיים" בתכנית ולא ברור מה יהיה. במצגת של עיריית תל-אביב מ-2008 רואים כבר כמה שינויים. המפה באיכות לא גבוהה אבל לפחות אחד מהקווים דרך רוקח ימשיך לחבר את חולון לעתידים (הקו דרך ז'בוטינסקי לא ברור וכנראה הוסט לבת-ים). עדיין, סביר להניח שלפחות מאזור העיריה בחולון לקרית-עתידים יהיה אוטובוס לעתידים כל 5-10 דק' (כנראה דרך רוקח), קו דרך ז'בוטינסקי (או בכלל קו מחולון לז'בוטינסקי) לא בטוח שיהיה. בכל מקרה, הכוונה במערכת הקווים החדשה היא שגם אם לא יהיה חיבור ישיר בין שתי נקודות אפשר יהיה לבצע החלפה מהירה במוד כלשהו (למשל מסוף 2000) עם המתנה של 5 דק' בערך.

J e n i e

New member
שאלה לגבי ההכוונה באתרי החברות
יכול להיות שהאתרים בכוונה לא מציעים קווים חרדים? הייתי צריכה לנסוע לירושלים, מנסיעות קודמות אני יודעת שהדרך הכי מהירבה מהבית שלי לירושלים היא בעזרת קו 400. ניסיתי להשתמש באתר אוטובוסים כדי לגלות איך הכי נוח לנסוע (איפה לעלות על קו 400, ומתי) ומשום מה האתר מציע לי לנסוע בקו 468 ?? גם כשכתבתי כמוצא את אלוף שדה, האתר הציע שאני אקח קו לרכבת מרכז, ואז את קו 480 לירושלים, ואז קו פנימי. למרות שאם אני מחפשת את קו 400 לפי מספר, הוא מופיע, ואפילו כתוב שהוא נוסע מאלוף שדה לירושלים (ועושה את זה ב-40 דקות פחות מאשר החלופה של רכבת מרכז ואז 480) . גם בדן, שהיא המפעילה של הקו, אם ניסיתי למצוא את המסלול לפי מוצא ויעד לא נתנו את קו 400 כאופציה. שלחתי מייל לאתר אבל לא קיבלתי שום תגובה.

amit1270

New member
יכול להיות שהאתרים בכוונה לא מציעים קווים חרדים? הייתי צריכה לנסוע לירושלים, מנסיעות קודמות אני יודעת שהדרך הכי מהירבה מהבית שלי לירושלים היא בעזרת קו 400. ניסיתי להשתמש באתר אוטובוסים כדי לגלות איך הכי נוח לנסוע (איפה לעלות על קו 400, ומתי) ומשום מה האתר מציע לי לנסוע בקו 468 ?? גם כשכתבתי כמוצא את אלוף שדה, האתר הציע שאני אקח קו לרכבת מרכז, ואז את קו 480 לירושלים, ואז קו פנימי. למרות שאם אני מחפשת את קו 400 לפי מספר, הוא מופיע, ואפילו כתוב שהוא נוסע מאלוף שדה לירושלים (ועושה את זה ב-40 דקות פחות מאשר החלופה של רכבת מרכז ואז 480) . גם בדן, שהיא המפעילה של הקו, אם ניסיתי למצוא את המסלול לפי מוצא ויעד לא נתנו את קו 400 כאופציה. שלחתי מייל לאתר אבל לא קיבלתי שום תגובה.
קו 400 הוא לא "חרדי"

mister K

New member
האתרים נותנים מידע על כל הקווים.
קו 400 כבר לא מופעל על ידי אגד ולכן המערכת לא נתנה אותו כאופציה. ואגב, 400 הוא קו ותיק מאוד ומעולם לא הוגדר כ-"חרדי". נוסעים בו הרבה מאוד לא חרדים. עזוב את אתר אוטובוסים. יש כיום אתר רשמי של משרד התחבורה והוא האתר www.bus.gov.il. שם תקבל את המידע על כל קווי התח"צ. לגבי דן, הם לא עונים לפניות במייל.

DanBus43Maalit72

Active member
קו 400 כבר לא מופעל על ידי אגד ולכן המערכת לא נתנה אותו כאופציה. ואגב, 400 הוא קו ותיק מאוד ומעולם לא הוגדר כ-"חרדי". נוסעים בו הרבה מאוד לא חרדים. עזוב את אתר אוטובוסים. יש כיום אתר רשמי של משרד התחבורה והוא האתר www.bus.gov.il. שם תקבל את המידע על כל קווי התח"צ. לגבי דן, הם לא עונים לפניות במייל.
הבעיות באתר "אוטובוסים"
באתר "אוטובוסים" לפעמים חסרים קווים, לפעמים יש טעויות עם מסלולים של חלק מהקווים, יש די הרבה טעויות עם לוחות הזמנים. בקיצור עדיף לעזוב את אתר "אוטובוסים".

J e n i e

New member
הבעיות באתר "אוטובוסים"
באתר "אוטובוסים" לפעמים חסרים קווים, לפעמים יש טעויות עם מסלולים של חלק מהקווים, יש די הרבה טעויות עם לוחות הזמנים. בקיצור עדיף לעזוב את אתר "אוטובוסים".
שלחתי להם מייל, מקווה שיתקנו :)
האתר הממשליתי באמת נחמד, לא ידעתי על קיומו, כמה זמן הוא קיים?

דניאל 130

New member
שלחתי להם מייל, מקווה שיתקנו :)
האתר הממשליתי באמת נחמד, לא ידעתי על קיומו, כמה זמן הוא קיים?
מחודש אוגוסט שנת 2010
להלכה מדובר באתר ממשלתי הנמצא בתוך אתר משרד התחבורה,אולם בפועל מדובר במין סוג של מערכת מידע אגד משופרת(מפעיל המערכת הוא אגד) שמוטמעת בתוך האתר של משרד התחבורה.

J e n i e

New member
המערכת של דן לא נתנה אותו כאופציה
כמובן, גם של אגד לא, אבל לא ציפיתי שהיא תתן :) באוטובוס היו 4 נוסעים לא חרדים, והוא היה מלא לגמרי גם בעמידה.... זה נכון שהוא לא מופרד, אבל מלבד זאת מה מגדיר קו כחרדי? מוזר שהם לא עונים לפניות למייל, אני לא מתכוונת לשלוח להם מכתב.

דניאל 130

New member
המערכת של דן לא נתנה אותו כאופציה
כמובן, גם של אגד לא, אבל לא ציפיתי שהיא תתן :) באוטובוס היו 4 נוסעים לא חרדים, והוא היה מלא לגמרי גם בעמידה.... זה נכון שהוא לא מופרד, אבל מלבד זאת מה מגדיר קו כחרדי? מוזר שהם לא עונים לפניות למייל, אני לא מתכוונת לשלוח להם מכתב.
מה שמגדיר קו כחרדי זה שניים
1.עצם קיום הפוטנציאל של קו שקיימת לגביו הסכמה בסיסית שבשתיקה(גם אם היא אסורה על-פי חוק) על קיום הפרדה בין גברים לנשים(גברים מקדימה,נשים מאחורה).קו 402 עונה לתנאי זה.קו 400 לא. 2.עצם העובדה שהקו לא מתחיל בתחנה מרכזית של עיר אלא מאיזור חרדי מובהק ושתחנותיו ממוקמות אך ורק או כמעט אך ורק באזורים חרדיים מובהקים.קו 400 יוצא מתחנה מרכזית ירושלים ועוצר בהרבה תחנות שאינן נחשבות כאזורים חרדיים(צומת מסובים,מחלף אלוף-שדה,השלישות ברמת-גן,רחוב הרוא"ה)ולכן הוא לא עונה להגדרה. 3.בקו חרדי,בדרך כלל,מחיר הנסיעה נמוך משמעותית מקו רגיל בעשרות אחוזים.מחיר הנסיעה בקו 400 נמוך רק במעט ממחיר הנסיעה בקו תל-אביב-ירושלים אולם לא באופן משמעותי.

amit1270

New member
מה שמגדיר קו כחרדי זה שניים
1.עצם קיום הפוטנציאל של קו שקיימת לגביו הסכמה בסיסית שבשתיקה(גם אם היא אסורה על-פי חוק) על קיום הפרדה בין גברים לנשים(גברים מקדימה,נשים מאחורה).קו 402 עונה לתנאי זה.קו 400 לא. 2.עצם העובדה שהקו לא מתחיל בתחנה מרכזית של עיר אלא מאיזור חרדי מובהק ושתחנותיו ממוקמות אך ורק או כמעט אך ורק באזורים חרדיים מובהקים.קו 400 יוצא מתחנה מרכזית ירושלים ועוצר בהרבה תחנות שאינן נחשבות כאזורים חרדיים(צומת מסובים,מחלף אלוף-שדה,השלישות ברמת-גן,רחוב הרוא"ה)ולכן הוא לא עונה להגדרה. 3.בקו חרדי,בדרך כלל,מחיר הנסיעה נמוך משמעותית מקו רגיל בעשרות אחוזים.מחיר הנסיעה בקו 400 נמוך רק במעט ממחיר הנסיעה בקו תל-אביב-ירושלים אולם לא באופן משמעותי.
מחיר הנסיעה ב-402 זהה למחיר ב-400
לפי ההגיון שלך גם הוא לא חרדי...

דניאל 130

New member
מחיר הנסיעה ב-402 זהה למחיר ב-400
לפי ההגיון שלך גם הוא לא חרדי...
נכון שהוא זהה
ובמקרה הזה קו 402 לא עונה לקריטריון המחיר,אולם מדובר במקרה חריג ולא מייצג. לא כל שלושת הקריטריונים חייבים להתקיים בעת ובעונה אחת-מספיק שאחד או שניים מהשלושה יתקיימו להגדרת הקו כחרדי ובכל מקרה קו 400 אינו עונה על אף אחד משלושת קריטריונים אלה ולכן הוא לא קו חרדי.

מחיפה->רח' הזית 8 מגדל העמק
אני מגיע מפ"ת עד חיפה .. איפה לרדת? ליום ראשון בבוקר. אני צריך להיות ב10 שם.
אם באים ברכבת לחיפה
נא לרדת בתחנת חיפה מרכז השמונה. ממול בדרך העצמאות לקחת קו 331 או 332 של .G.B.T או של חברת הנסיעות ותיירות נצרת - שנכנס לתוך מגדל העמק. בתוך מגדל העמק ניתן לקחת את קו 8 של חברת ."קווים". להיות עד השעה 08:50 לכל המאוחר בחיפה בתחנה בדרך העצמאות. =================== או מתל אביב מתחם רכבת ארלוזרוב קו 826 למגדל העמק, או מתל אביב לעפולה קו 823 או 830 או 841 או 842 , ומשם קו 348 של "קווים" למגדל העמק. בסביבות 07:30 להיות בתל אביב מתחם ארלוזרוב.

דניאל 130

New member
אם באים ברכבת לחיפה
נא לרדת בתחנת חיפה מרכז השמונה. ממול בדרך העצמאות לקחת קו 331 או 332 של .G.B.T או של חברת הנסיעות ותיירות נצרת - שנכנס לתוך מגדל העמק. בתוך מגדל העמק ניתן לקחת את קו 8 של חברת ."קווים". להיות עד השעה 08:50 לכל המאוחר בחיפה בתחנה בדרך העצמאות. =================== או מתל אביב מתחם רכבת ארלוזרוב קו 826 למגדל העמק, או מתל אביב לעפולה קו 823 או 830 או 841 או 842 , ומשם קו 348 של "קווים" למגדל העמק. בסביבות 07:30 להיות בתל אביב מתחם ארלוזרוב.
תוספת קטנה
1.אם אינך מכיר את מגדל העמק,מוצע לרדת במסוף הבנים ומשם לקחת את קו 8 הפנימי.קווים 331/332 אינם מגיעים לאיזור רחוב הזית אלא עוברים אך ורק בשדרות הבנים,שזה הרחוב שחוצה את מגדל העמק. 2.עם קו 8 יש לרדת ברחוב העצמאות 23(התחנה הראשונה ברחוב)ומשם יש ללכת רגלית עד העצמאות פינת רחוב הזית.

mister K

New member
תוספת קטנה
1.אם אינך מכיר את מגדל העמק,מוצע לרדת במסוף הבנים ומשם לקחת את קו 8 הפנימי.קווים 331/332 אינם מגיעים לאיזור רחוב הזית אלא עוברים אך ורק בשדרות הבנים,שזה הרחוב שחוצה את מגדל העמק. 2.עם קו 8 יש לרדת ברחוב העצמאות 23(התחנה הראשונה ברחוב)ומשם יש ללכת רגלית עד העצמאות פינת רחוב הזית.
לא צריך קו פנימי. זה ממש קרוב לרחוב הבנים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה