שלום לכולם וערב טוב!

ביאנה

New member
../images/Emo41.gifשלום לכולם וערב טוב!../images/Emo151.gif

היום שוב הייתי בספריה.
קודם כל רציתי להגיד שמתוך שלושת הספרים שלקחתי פעם שעברה קראתי רק את עפיפונים מאת רומן גארי ונהניתי מאוד.
אחד הספרים הטובים ביותר שקראתי בחיי.
את סופת שלכת מאת גרסיה מארקס לא יכולתי לקרוא, היה לי משעמם מדי, ואת כל השמות של סארמאגו- התחלתי לקרוא עם ראש פתוח אבל כל הזמן משהו זמזם לי במוח- "הוא אנטישמי, הוא אנטישמי" -וכל האמירות המטופשות שלו על השואה אז פשוט לא יכולתי להמשיך לקורא וסגרתי את הספר.
היום לקחתי שלושה ספרים שנראה לי שהם טובים: 1. קטרינה מאת אהרן אפלפלד (מתה על הסופר הזה
- יש פה עוד מישהו כמוני- קראתי כמעט את כל ספריו) 2. הגשרים של מחוז מדיסון מאת רוברט ג´יימס וולר (יש גם סרט כזה לא? יש מישהו שגם ראה את הסרט וגם קרא את הספר ורוצה אולי להגיד לי מה מהם עדיף?) 3. תרזה באטיסטה עייפה ממלחמות מאת ז´ורז´ אמדאו (מישהו קרא? זה לא ספר פופולרי במיוחד) מחכה לתגובות
שתהיה לכולנו שנה טובה ומוצלחת
וסליחה מכ-ל מי שהעלבתי או פגעתי בו השנה ובכלל
ביאנה

slightly

New member
הגשרים של מחוז מדיסון

ספר מקסים. כתוב יפה וברגישות. אחד הספרים האהובים עלי. הסרט - מהסרטים הנדירים שלא עושים עוול לספר. ראיתי אותו אחרי שקראתי את הספר והוא לא קילקל במאומה. תהני

ביאנה

New member
סלייטלי

תודה התחלתי דווקא מקטרינה אבל אני מקווה לקרוא גם את הגשרים של מחוז מדיסון בקרוב. אני גם מקווה למצוא את הסרט מחכה לעוד תגובות שנה טובה ביאנה

Rivendell

New member
"עפיפונים"

לדעתי כבר היה שרשור בנושא... בעיני, בכל אופן - אחד הספרים היפים יותר שנכתבו איי פעם. אני תמיד מוכנה לקרוא בו שוב.

ביאנה

New member
ריבנדל

עד כמה שאני יודעת אף פעם לא היה פה דיון על עפיפונים את צודקת, זהו באמת ספר טוב מאוד, כמו שאמרתי, אחד הטובים שקראתי בחיי. הכי אהבתי בספר זה זה שהסופר התייחס גם ליהודים (דודו של לודו הציל יהודים וליידי אשפינוזה הייתה יהודייה) ומאוד היה חשוב לי היחס הזה ליהודים ביאנה

Rivendell

New member
היה שרשור, אבל אין לי כח למצוא

בכל אופן, הספר הוא ספר נפלא ומקסים. לדעתי היחד ליהודים הוא לא העניין המרכזי, הרעיון הוא היחס לבני אדם בכלל, היהודים רק משמשים שם כי הם משתלבים ברקע יפה. אני גם לא בוחרת את ספריי לפי כמות היהודים שמופיעים בהם, או היחס אליהם - אבל ניחא. לא אפתח פה שוב את הדיון על אמנות שעומדת בפני עצמה כי כבר טחנו את זה יפה. שמחה שנהנית, ואם יורשה לי להמליץ לך גם על "חרדתו של המלך סלומון" של אמיל אז´אר, שהוא שם העט של רומן גארי ("חייו ומותו של אמיל אז´אר" מופיעים כנספח ב"עפיפונים" בהוצאה החדשה, בכל אופן). מקסים.

ביאנה

New member
ריוונדל

אני יודעת שרומן גארי הוא אמיל אז´אר, למרות שלא קראתי את "חייו ומותו של אמיל אז´אר- זה לא ממש עניין אותי. בטוח שאני אקרא עוד מספריו של אמיל אז´אר ורומן גארי כי הוא מעולה. בקשר ליהודים לא אמרתי שבגלל זה נהניתי מהספר, רק אמרתי שלא ציפיתי שיופיעו יהודים בספרו של גארי הצרפתי והתרשמתי מיחסו אל היהודים. ביאנה

ציפי ג

New member
לא פלא שהוא התיחס יפה ליהודים

הוא יהודי. אמנם לפי המתרחש בפורום השני בניהולי, זה לא ערבות לכך שמתיחסים יפה ליהודים, ובכל זאת אצל רומין גארי זה עובד.

ביאנה

New member
באמת??????!!!!!!!!!!

הוא היה יהודי?! אני לא מאמינה! ממש לא ידעתי את זה אני חושבת שהיחס ליהודים נובע מתוך הומניות כלשהי וגם מתוך הבנה שהיהודים הם חלק בלתי נפרד ממלחמת העולם השנייה וההבנה הזו מעידה על דבקות בעובדות ההיסטוריה. ביאנה

למעלה