שיר על הכוונת - Strangelove

Another Girl

New member
../images/Emo41.gif שיר על הכוונת - Strangelove ../images/Emo41.gif

(מוקדש למנהלת הפורום - גם באופן כללי כי אני אוהבת אותה וגם באופן ספציפי היום כי היא צריכה את זה...
)
כותב עיקרי: מרטין ל. גור.
מבצע עיקרי: דייב גהאן.
אורך השיר: 3:47 – גרסת הסינגל 6:32 – גרסת ה-12# 4:55 – גרסת האלבום
ראה אור בהוצאות הבאות:
Strangelove/Pimpf (1987)
"Strangelove 88" (1987) (בארה"ב)
Music For The Masses (1987)
101 (1988)
The Singles 86-98 ((1998)
The Best Of Depeche Mode (2003)
Remixes 81 - 04 (2004)
על ההפקה רשומים דפש מוד ודיוויד באסקומב.
"Strangelove" הוא הסינגל ה-18 של הלהקה בבריטניה והראשון מתוך האלבום Music For The Masses.
כמו שירים רבים של דפש, גם שיר זה עוסק במערכת יחסים בעייתית. יש המתייחסים אליה מילולית – הדובר מודה בכך שהוא מודע לכך שהוא לא מושלם, הוא עושה טעויות וגורם כאב לצד השני. There'll be times When my crimes Will seem almost unforgivable I give in to sin Because you have to make this life liveable יש הסבורים כי השורות האלו ואחרות מדברות על בגידה ועל בקשה מהצד השני להבין זאת ולקבל זאת בהבנה. הצד השני, נראה, יודע על הטעויות של הדובר ונשאר איתו בכל זאת, אולי בשל הפיצוי שהוא מקבל ממנו בגלל הבגידות: But when you think I've had enough From your sea of love I'll take more than another riverfull And I'll make it all worthwhile I'll make your heart smile יש כאלו הרואים את השיר דווקא בראי המיניות – לקיחה ונתינה בקשר מיני, שמערבת גם כאב (אולי אפילו מערבת BDSM – עם מרטין באמת אי אפשר להתפלא). Will you give it to me? Will you take the pain I'll give to you Again and again And will you return it? ויש כאלו שבטוחים שהשיר בכלל מדבר על מערכת יחסים הומוסקסואלית. מה שבטוח – שם השיר בהחלט משקף את התוכן שלו...
הגרסה המקורית של השיר היא גרסת קצבית ופופית. למרות שהשיר נחשב למוצלח ומצליח, איכשהו הוא לא ממש התאים ברוחו לרוח הכללית של האלבום Music For The Masses, שהיה אפל יותר. לכן דניאל מילר, שעבד עם הלהקה על שירים אחרים רבים, יצר גרסה איטית יותר, אשר הפכה לגרסת האלבום. הגרסה הזו שוחררה כסינגל בארה"ב, תחת הכותר "Strangelove 88" (או כך לפחות קוראת לו הלהקה, כדי להבדיל אותו מהסינגל הבריטי. פורמלית גם לאחרון קוראים ""Strangelove). בחלק של השאלות והתשובות באתר של דפש, אומר אנדי פלטשר שהלהקה חשה כי הגרסה המקורית של השיר הייתה "מפוזרת מדי", ועל כן בחרו את הגרסה של מילר לאלבום. בסרט התעודה שנערך על עשיית האלבום מתראיין מילר ואומר כי חש שהגרסה המקורית הייתה מסובכת מדי וחש כי לפשט אותה יעשה לה רק טוב. אגב, ראוי לציין כי זהו השיר הראשון של דפש אשר נעשו לו יותר משני רמיקסים רשמיים. לשיר נעשו מיקסים רבים שראו אור בהוצאות שונות והנה הרשימה המלאה: http://en.wikipedia.org/wiki/Strangelove_(song)#Track_listings
B-Sides: קיימים שני B-Sides לשיר. האחד הוא "Pimpf", קטע אינסטרומנטלי בעל אופי אפל למדי, רובו מנוגן על פסנתר, אשר נקרא על שמו של אחד מארגוני הנוער ההיטלראי (!), שנקרא, נחשו מה, "Pimpf". בגרסת הויניל של האלבום מופיע הקטע הזה כטראק המסיים את האלבום. השני הוא "Agent Orange", שהוא שם קוד לחומר כימי רעיל, אשר נעשה בו שימוש ע"י האמריקאים במהלך מלחמת וייטנאם והרג ויצר עיוותים אצל למעלה מ-400,000 וייטנאמים ועוד 500,000 ילדים וייטנאמים אשר נולדו מעוותים או עם בעיות בריאותיות קשות (מלבב, לא?). בסוף הקטע אפשר לשמוע קוד מורס. השמועות נהנות לטעות שמשמעות הקוד היא "אם מישהו יכול לשמוע אותי, בבקשה עזור לי", אבל כנראה שמדובר בסתם ג'יבריש. "Agent Orange" מופיע כקטע בונוס ב-CD/קסטה של האלבום.
הצלחה: השיר הצליח במצעדים בבריטניה באופן יחסי (לפחות יחסית לתקופה, החצי השני של האייטיז, במהלכה לא הצליחו להגיע ל-10 השירים הראשונים במצעדים אף לא פעם אחת), שם הוא הגיע למקום ה-16. ההצלחה האמיתי נרשמה במערב גרמניה ובדרום אפריקה, שם הוא הגיע למקום השני במצעדים. בנוסף הוא הגיע במדינות רבות ל-10 הראשונים במצעד (שוודיה, שוויץ ועוד). למרות ההצלחה הפושרת במצעדים הרשמיים בארה"ב (רק מקום 76), השיר הגיע למקום הראשון במצעד Hot dance Club Party האמריקאי, שם שהה בין התאריכים 1-15.08.87. יש אף הטוענים שהשיר הזה הוא השיר שסימן את כניסת הלהקה לתודעה האמריקאית והפך אותה לפופולארית שם.
הקליפ של השיר בוים על ידי אנטון קורבין ומופיע ב-Strange וכן באוסף The Videos 86>98. בקליפ בעיקר נראות שתי דוגמניות המדגמנות בגדים ובגדים תחתונים בשלל פוזות, כשטרם לכן הן וחברי הלהקה מסתובבים מעט ברחובות פריז. ל-MTV המתחסד חלק מהפריימים נראו חושפניים מדי ועל כן הם נערכו החוצה, כשמחליפים אותם צילומים של חברי הלהקה. ב-1988 ראה אור קליפ נוסף של השיר, בגרסת האלבום. הקליפ בוים על ידי מרטין אטקינס, שצילם אותם עבור האלבומים המוקדמים יותר שלהם ולא פורסם רשמית עד The Videos 86>98 וב-DVD שיצא ב-2002. קיימת גרסה, אקסקלוסיבית ל-"Strange" של "Pimpf". בקליפ נראים דייב, אלן ואנדי צורחים זה על זה בעוד מרטין מנגן את הקטע על הפסנתר. ראוי לציין כי על אף הנ"ל, אלן וויילדר הוא זה שנהג לנגן על הפסנתר את קטעי הפסנתר האינסטרומנטליים בין השנים 1987-1990.
ב-7 בספטמבר 1988 ביצעה הלהקה את השיר בטקס פרסי ה-MTV בארה"ב.
אמנים שסימפלו חלקים מהשיר אל תוך שירים שלהם הם ג'ה רול (ב-Life Ain't a Game), אינפרנל (ב-I Won't Be Crying) וסמנת'ה ממבה (ב-Point Of View).
המילים שיר נפלא, בטופ 10 שלי! אין, אין הרבה שירים פופיים שעושים לי את זה באופן כל כך מוחלט. 10 עגול.

מאוד מבאס

גם לתקופה לא מבוטלת לא יכלתי לשמוע אותו,אבל לקראת ההופעה התאפסתי על עצמי:) אין ספק שזאת הייתה Strange Love:)

iamooga

New member
10 עגול יפה ומושלם.

אין לי בכלל מה להוסיף השיר הזה מרטיט לי משהו בפנים בכל פעם שאני שומעת אותו. כמובן שהוא היה הבחירה הראשונה שלי לפינה הזו, אבל ההנהלה שמרה עליו בקנאות! אה ותודה בטיע!

../images/Emo106.gifשיר מקסים מקסים מקסים ../images/Emo106.gif

מצחיק אותי כל פעם מחדש איזה חנאנה דייב היה והיום כזה הורס סקסי לעוף.... מתה על השיר הזה כבר שנים והוא הצלצול של חברה מתוקית מכאן

westend girl

New member
../images/Emo23.gif../images/Emo99.gif../images/Emo24.gif וגם השיר אחלה ../images/Emo3.gif

אני אתחיל בתודה
אין לי כל-כך מילים לתאר כמה אני אוהבת את השיר הזה, אני רק יכולה להגיד שכשעקבנו אחרי העדכונים על הסטליסט של ההופעה בלוקסמבורג, כשחשבתי שהם סופיים, אמרתי שנראה סבבה, ורק חסר לי השיר הזה כדי שיהיה מושלם. לא עברו 2 דקות והגיע עדכון נוסף שגם הוא נמצא בסטליסט. מאותו הרגע לא עניין אותי אם יהיה just can't get enough או shake the disease או pimpf... אגב, עקב הצפיפות והמחנק בהופעה, ברגע שהשיר הזה נגמר ידעתי שזו האות שאפשר ללכת אחורה ולנשום. שנאמר: לשמוע את סטריינג'לאב ולמות
אני נוטה לכיוון הפרשנות של המערכת יחסים החולה. בין אם מדובר בבגידה, או ב"סתם" התעללות נפשית... אבל בכל מקרה, מה שכל-כך עושה לי בו זה הקצב, הסאונד, והקול של דייב כשהוא שר: And Ill make it all worthwhile I'll make your heart smile מה שעוד כיף בשיר הזה שגם כשנראה שהוא נגמר, הלופ בסוף פשוט ממשיך וממשיך וממשיך (ואז עושים שוב פליי ומתחילים לשמוע שוב). לופ של הפתיחה של השיר היה הצלצול שלי די הרבה זמן (עוד לפני ש-Another Girl הכירה אותו
), עד שבטעות החלפתי אותו בקובץ המלא של השיר והתעצלתי להוריד אותו שוב לטלפון... ותודה מיוחדת גם לאדון DepecheModeIL שאפשר לסמוך עליו שכשאני מגיעה למסיבות, השיר הזה יגיע לא הרבה אח"כ
והציון? נו, תנחשו לבד
* וסתם משהו משעשע לסיום - באתר של טעויות במילים של שירים, מישהו כתב שבמקום השורה: Strange highs and strange lows הוא היה שר Strange eyes and strange nose. מאז, אני לא יכולה שלא לשיר ככה גם והתמונה שיש לי בראש פשוט קורעת אותי מצחוק בכל פעם מחדש

piegirl1

New member
גם אני תהיתי מהו השיר המדובר../images/Emo69.gif

דווקא חשבתי שאם מדברים על שיר אחר, גם מהישנים יותר. אהבתי את מה שכתבת, תמיד נחמד לקרוא על הקשר שיש לאנשים לשירים מסויימים. במסיבה הבאה (אם אני אצליח שוב לגרור מישהו מחבריי, שלא מבינים איך הפכתי למעריצה אובססיבית בשלב זה של החיים..), אני אסתכל מי הכי שמח ששמים את השיר הזה..

Another Girl

New member
../images/Emo24.gif

(באמת לא ברור איך שכחתי לציין את עניין ה- Strange eyes and strange nose. בגללך זה נדבק אליי ולקח לי זמן להפטר מזה...
)

למעלה