שיר על הכוונת - New Life

Another Girl

New member
../images/Emo41.gif שיר על הכוונת - New Life ../images/Emo41.gif

אחרי הפסקה ארוכה (שכנראה תחזור, עקב מיעוט חומרים) קאמבק עם שיר סחלה!
כותבים עיקריים: וינס קלארק/פול ספקטור.
מבצע עיקרי: דייב גהאן.
ראה אור בהוצאות הבאות:
New Life/Shout (1198)
Speak & Spell (1981)
The Singles 81-85 (1985)
Catching Up With Depeche Mode (ארה"ב, 1985)
Remixes 81–04 (2004)
The Best Of Depeche Mode Vol. 1 (2006)
אורך השיר: 7" (וגרסת האלבום) – 3:43 12" – 3:58
על ההפקה שלו רשומים דפש מוד ודניאל מילר.
New Life הוא הסינגל השני של להקת דפש מוד והשני מתוך האלבום Speak & Spell. הסינגל לא יצא בארה"ב.
שיר זה פרץ את הדרך ללהקה בבריטניה (ולאחר מכן לעולם, כמובן), כאשר הגיע למקום ה-11 במצעד.
שם השיר די מדבר בעד עצמו. ואם זה לא ברור מספיק – Complicating, circulating New life, new life אכן, אחת היצירות המורכבות.
קיימות שתי גרסאות רשמיות של השיר. האחת, גרסת ה-7", הפכה מאוחר יותר גם לגרסת האלבום בבריטניה (בגרמניה, אגב, גרסת ה-12" נלקחה כגרסת ה-7". מבולבלים? גם אנחנו!) גרסת ה-12" שונה ממנה בפתיח וכן בסינת'יסייזר שהתווסף לקטע הסולו באמצע השיר. גרסה זו שובצה מאוחר יותר באלבום שהופץ בארה"ב. לרשימת ההוצאות המלאה: http://depechemode.tv/2007/discog.asp?type=singles&id=2#top
הלהקה ביצעה את השיר לראשונה בתכנית Top Of The Pops ב-25 ביוני, 1981. מאז היא ביצעה אותו במסגרת התכנית עוד פעמיים – ב-16 וב-30 ביולי, סה"כ שלוש פעמים בטווח זמן של שלושה חודשים. שיחקו אותה.
B-Side: ה-B-Side של הסינגל, Shout!, הוא השיר הראשון של דפש מוד שנכנס בגרסה מורחבת לגרסת ה-12", שנקראת The Rio mix. אותו מיקס שובץ מאוחר יותר לאוסף Remixes 81–04 מ-2004 והוא גם השיר ה"עתיק" ביותר בו.
טוב, לשיר הזה אין קליפ רשמי, אבל קחו ביצוע שלו בהופעה חיה בסטינג וסטיילינג מזעזע במיוחד (וזה מבלי להזכיר את הפתיח המעצבן) במיקום גרמני כלשהו. שימו לב איך דייב עדיין קצת חסר ביטחון בתזוזות שלו (איפה אינוס המיקרופון המפורסם במכנסיים צמודים וחזה חשוף, איפה?) ומרטין... נו, עדיין עם אותה פריזורה.
המילים לא, לא, לא, לא. לא איכפת לי כמה מעריצים שרופים ידברו על זה ש"קלאסיקת אייטיז", זה יותר מדי אייטיז בשבילי. פופי וריק מדי, גם יחסית לשנת 81', אבל ככה זה עם וינס קלארק... מה שבעיקר לא ברור לי זה איך השיר הזה מצא את דרכו ל-The Best Of והשאיר מאחוריו יצירות מופת אחרות (Hell, כבר היה הגיוני יותר להכניס לשם את Tora! Tora! Tora!) 8 מהכיוון שלי. (אגב, בעיניי Shout! די נורא גם הוא...)

חמוד וקופצני...

שומעת אותו בזמן הג'וגינג שלי....
82. וטוב לחזור ישירות לסקירות שלך

למעלה