שחף- מידע וניסיון אישי

../images/Emo41.gifשחף- מידע וניסיון אישי../images/Emo41.gif

בעבר אספנו מידע על מקומות טיפול שונים כמו תה"ש הנוטרים ועוד. שרשורים כאלו, של מידע מניסיון אישי מאוד מסייעים לבנות שרוצות לשמוע על מקומות טיפול, שחוששות מכניסה לטיפול במקום מסוים, ושצריכות דרבון ועידוד, וכמובן גם מידע טכני. זו הזדמנות מצויינת לחלוק איתנו מידע מנסיונכן האישי בטיפול שעברתן או שאתן עוברות עכשיו בשחף. מי שמעוניינת להשאר בעילום שם מוזמנת לשלוח מסר לאחת המנהלות, ואנחנו נעלה את זה לפורום בניקים שלנו. נעריך מאוד כל השתתפות.
 

LittleStarAtSky

New member
אני מטופלת בשחף

והנה סיפורי!! (חח סתם) אני שם כבר הרבה זמן אבל, זה מקום מדהים, נראה כמו בית, צוות מדהים מיקצועי ותומך. יודע מה לעשות ומה להגיד. הייתי בחונכויות כמעט כל יום, אינטנסיבי, (חונכות זה בדרך כלל כל פעם 3 שעות, אוכלים יחד מתמודדים ומדברים ועושים כיף, וכמובן יש מטרות לכל חונכות אינדיווידואלית) יש שם כמובן גם פסיכולגית, דיאטנית, וגם פסיכודרמה ותרפיה באומנות. יש פגישות מעקב, טיפול משפחתי אם צריך או רוצים. למקום יש אחוזי הצלחה מאוד גבוהים. מאוד היתקדמתי, מאודדדדדדדדדד חבל על הזמן. רק בזמן האחרון קשה לי בגלל דברים מסויימים אז קצת בנפילה, אבל יהיה בסדר, זו רק תקופה, וכנראה נחזיר קצת את החונכויות בקרוב, אם יסתדר כספית וכו', עדיין לא נתתי להם אישור סופי, מפחדת מזה כרגע בגלל כל מיני, אצלי המחלה "מעט" עקשנית, אני די כרונית (הם לא עושים הגדרות אבל זו עובדה), אבל בלעדיהם לא הייתי פה עכשיו. בקיצור הם שם, תומכים, ועושים מה שצריך לא רק שהם משפרים מבחינה גופנית, מבחינת הסימפטומים, והמחלה, אלה גם עוזרים בלמצוא מטרות לחיים, לתפקד בעולם, ולשמר את הדברים הבריאים. ומייחדים אותך מהמחלה, המחלה זה לא את. אני קצת עייפה מקווה שיצא טוב... בהצלחה
 
כמה דברים-

טווח גילאים
תהליך קבלה
כמה זמן המתנה
מה "חבילת הטיפול" הבסיסית, או איך מחליטים איזה טיפול בדיוק תקבלי
אשפוז יום-יש חיה כזו
 

adi948

New member
תמיד כדאי, בלי קשר

למה שיומלץ כאן או לא יומלץ כאן. לקבוע פגישת היכרות וקבלת מידע עם המקום עצמו. ולא לקבוע רק על סמך הדברים שנכתבים. אין טוב ממראה עיניים, ומהיכולת להפעיל גם את שיקול הדעת ותחושת הבטן האישית שלך לגבי המקום. ואת זה קשה לקבל רק מקריאה אודות מקום מסויים. ואני מצרפת הודעה זאת, רק מפני שמצאתי עצמי עושה טעות שכיחה זאת. כן הפורום יכול לסייע בקבלת מידע מסויים, אבל אין ביכולתו לתת את כל המידע בנוגע למקום מסויים. וחשוב מאד לבדוק גם בעצמכם אם המקום מתאים או לא מתאים לכם בצורה אישית ואינטימית יותר.
 
ברור שחשוב. ו..

עד פרט ממש ממש מעצבן... פגישת היכרות גם היא יקרה
וכבר ראיתי מקרים בהם זה הרתיע אנשים. וזה כל כך לא צריך להיות מה שמרתיע. כל כך כל כך לא. אני עד היום מברכת על זה שהלכתי ולא וויתרתי, ועל כל מה ומי (
) שגרם לי לא לוותר, ועל כמה שהיה קשה, ושלמרות זאת ועל התקופות שהיו כמעט בלתי אפשריות בטיפול ועל כמה שבכיתי, ועוד כמה דברים (ועל איפה שאני היום ואיך אני נכנסת והם מחייכים.) בקיצור, בלי לחרטט יותר מדי, אפשר להתקשר, הטלפון נמצא באתר שלהם, והם בד"כ מאוד נחמדים ועונים על כל השאלות...
 

LittleStarAtSky

New member
תשובות

טווח גילאים: 12 - 40? משהו כזה.
תהליך קבלה: באים לאינטייק ראשוני אצל המנהלת, ביחד בונים מאין סיפור של המחלה, ואיך זה הגיע (שאלון מיוחד כזה), קודם המטופלת לבד, ואז עם אמא אם היא קטינה, או אם היא רוצה בכך במידה ולא קטינה. ולפי הנתונים היא בונה תוכנית ראשונית לטיפול: 1. מרפאת מומחים - 2 או יותר מהבאים: פסיכולגית, דיאטנית, תרפיה באומנות, פסיכודרמה, ואם צריף גם פסיכיטאר) 2. משהו יותר אינטנסיבי - כולל הזנה חלקית/מלאה עם חונכויות. אשר יכול להיות גם כל יום כאופציה במקום אישפוז (אם אין צורך בהשגחה רפואית צמודה).טיפול יכול להיות בין פעמיים בשבוע ל-5 פעמים בשבוע.
כמה זמן המתנה: לא יודעת, אני לא המתנתי, כיום אולי השתנה.
מה "חבילת הטיפול" הבסיסית, או איך מחליטים איזה טיפול בדיוק תקבלי: באינטייק, קובעים תוכנית, לפי המצב. בהתחלה יכול להיות יותר מצומצם או יותר אינטנסיבי, תלוי במצב גופני ונפשי. אחרי כמה זמן בודקים אם זה מתאים או צריך לשנות, להוריד או להוסיף שעות. חבילה בסיסית - פסיכולגית פעמיים בשבוע ופעם בשבוע דיאטנית. (נראה לי)
אשפוז יום-יש חיה כזו - יש! אבל זה עולה הרבה, וידוע לי שיש מקרים שנותנים איזשהו מימון אבל לא מבינה מספיק כדי לענות בעניין כספי...כי הרבה זמן לא אמרו לי על זה כלום. עכשיו אני עובדת קשה כדי לשלם, וזה אחרי שצימצמתי את שעות הטיפול. תחליף לאישפוז יכול להיות עם שיתוף פעולה בלבד, לפחות מסויים מצד המטופלת ובמידה ואין צורך בהשגחה רפואית צמודה.
 
זמן המתנה זה..

בקופ"ח
(סתם, נו. למיטב ידיעתי, אין, ואני באמת מקווה שזה לא השתנה...) התחלתי לענות ואז הגעתי למסקנה שרב התשובות שלי הן לא מדוייקות ורק מידע כללי שכזה, וחשבתי שזה לא הכי מתאים. באמת שאפשר להתקשר אליהם לשאול, הם נפלאים וזה אפילו מומלץ.
 

lital172

New member
יעלי../images/Emo23.gif

אני כל כך שמחה לשמוע על ההתקדמות שלך ושהמקום עוזר לך. ובבקשה אל תשכחי שלפעמים יש נפילות אבל את יכולה לקום מהן. אני מאמינה בך תמיד. טוב לקרוא אותך ככה, באמת.
 
הדיאטנית ההיא

(של הדס..) באמת, שתבורך. היא פשוט שינתה לי את דרך המחשבה. הייתם מאמינים שזה אפשרי? היא מבריקה האישה הזאת, בחיי. לפעמים היא מעצבנת, אבל נו, זה רק כי זה התפקיד שלה... (; כפרה עליה. כל כך.
 

summer723

New member
מצטרפת להמלצה על הדיאטנית

מדהימה וכל כך הרבה מעבר לדיאטנית ותפריט. האישה הזו מלכה!
 

נעמשהיא

New member
ושהדס תוחזר לאלתר../images/Emo70.gif

לא יודעת אם את עדיין קוראת פה אבל רק שתדעי שקיבלת השבוע המון מחמאות מדהימות מאיש יקר יקר.
 
בבקשה, תנסו לשמור על השרשור ענייני.

עולים פה נושאים חשובים, אבל לשרשורים אחרים. לשרשור הזה יש מטרה ספציפית מאוד, להשיג מידע וחוויות אישיות מטיפול בשחף, כדי שנוכל לצרף אותו לקטגורית הקישורים בנושא ושיעזור לבנות בעתיד. אל תהפכו אותו לסתם שרשור ארוך שיהיה קשה לברור מתוכו את התגובות הרלוונטיות.
 
איזה כיף שיש שרשור על שחף. ../images/Emo91.gif כל כך.

(למי יש כח לשלוח מסר..
)
הדבר הראשון שיש לי להגיד הוא לכל מי שחבל לה על הכסף. זה כסף מול בריאות, וזה יכול בכיף להיות לכל החיים אח"כ אם זה לא נפתר, כמו שכל מי שסוחבת כבר מספיק זמן יודעת. [ואז, מה חשוב פה הכסף? להיות חצי מתה כל החיים? מול כסף?] אמא תמיד אומרת שאין חשיבות לכסף כשזה מגיע לבריאות. כמו עם כימותרפיה וטיפולים, למרות שזה לא בר השוואה – אלו דברים שונים. בכל אופן. לפעמים חושבים שאין כסף ואפשר לגייס. אני אפילו חושבת ששחף מסוגלים להתחשב כלכלית אם צריך. אבל אל תתפסו אותי במילה. זה בעיקר שזו בריאות, וזה מעל הכל. כל כך חשוב (אפילו חובה) לזכור את זה לפני שפוסלים מראש.
אז שחף. לא היה אי פעם מקום שהכיל אותי יותר. וזה כל כך בדיוק מה שהייתי צריכה. ואני יודעת שיש לא מעט בנות שצריכות בדיוק את זה. כמה שלא תלכי לטיפול, כי אומרים שבמקרים מסויימים (רבים), בייחוד כשהמחשבות הן כל הזמן כל הזמן שם, פעם בשבוע זה לא מספיק או אפילו לא פעמיים, שום דבר שהוא לא ממש ממש כוללני או מקיף לא באמת יוכל לעשות את השינוי אלא אם כן יש לך כוח רצון ממש מטורף וגם אם כן תמיד חלקו יהיה מכוון לטובת המחלה, ... פשוט כי ככה זה... ובשחף הם כל כך שם, כמובן בשביל מי שמספיק רוצה ומוכנה, גם אם את פוחדת, גם אם בא לך להשבר, שהם עוזרים להשאר בכיוון הנכון. הם שם, הם שם כל הזמן, ותמיד אפשר להעזר, אז אם מה שאת רוצה זה לקום, הם לא יתנו לך ליפול. הם פשוט לא. זה אחד הקסמים של הטיפול הזה.
ההרגשה היא תמיד שניתן לך את הזמן שמגיע, וכן, זה אולי הבדל בין טיפול פרטני לטיפול במסגרת קופ"ח. לא עוד לחכות בתור שעה כשלפניך אנורקסית מזעזעת הרבה יותר שהיא כמובן "מקרה דחוף, אנחנו מצטערים
" (מה שלא כל כך עוזר למחשבות ה"אני שמנה אני שמנה אני שמנה"). מתייחסים אליך בשחף, אתה במקום הראשון גם כשיש עוד אלף מטופלות. דואגים לך. אתה מטופל שלהם, וזה אומר שהם לא יעזבו אם לא ממש ממש תתעקש – עד שיהיה אחרת.
יש המון כלים שם, מנסים להתאים לכל אחת, דרמה, אומנות... והחונכויות שזה בכלל נפלא. את אוכלת ועם כל הרגשות שלפני, תו"כ ואחרי האוכל, יש אשכרה מי שיושב וחושב ומדבר ומתמודד איתך ועוזר לך. איתי עבדה לתקופה מישהי קצת בסגנון של הילרית שממש עשתה לי הרפיות. זו הייתה פשוט חוויה נפלאה, אחרת עם אוכל. וכל התובנות שהובילו לנסיונות לשנות את הדברים שיהיו קצת יותר הגיוניים, המחשבות וכו', ממש בשטח. זה משהו שלא תמצאו במקום אחר, באמת שלא, ואני יודעת שזה היה אחד מהחלקים של הטיפול שכל כך עזרו. ההתמודדות הזו, לא עם האוכל כי לאכול זו סתם פעולה מכאנית שאפשר להכריח את עצמך לעשות – אלא עם הרגשות שיש סביב זה, וזה כל כך חשוב. למיטב ידיעתי, אפילו באשפוזים לא עובדים סביב זה כל כך בתשומת לב כמו בשחף. עוד דבר שעושה את שחף, בשביל מי שזוכרת לנצל את המשאבים ולא לוותר, כמובן, למקום פשוט נפלא...
טיפול כוללני זה משהו שקיים לא במקום אחד בארץ. יש מרפאות. אבל רובן של קופ"ח. ובאמת שלא יצא לי לשמוע על או להתקל במקום כמו שחף.. ואולי אני לא יכולה להעיד כי לא הייתי במקום אחר בארץ אבל, שמעתי מספיק סיפורים. לא רעים, אלא פשוט שרק גרמו לי לדבוק יותר בדעה ששחף הוא פשוט מקום כל כך מיוחד.. כי טיפול כוללני הוא דבר כל כך חשוב, הקשר הרציף הבין המטפלים הוא משהו שטיפול תקין ומקדם כמעט ולא יכול להתנהל בלעדיו.. אבל אז למה בעצם שחף, אם יש מספיק מקומות אחרים? –כי בשחף, אולי זה אפילו באמת, סתם עניין הכסף, ואולי רוח המקום, ואולי הכל ביחד. אבל בשחף רואים אותך. וזו גם ההרגשה שניתנת. בשחף את מטופלת עד הסוף, ואם את באה לשם כדי להחלים ולא לברוח הם גם לא יתנו לך לברוח. וגם אם תנסי הם תמיד ידעו לראות, הם תמיד ידאגו, וגם אם תרצי לברוח, הם לא ימהרו לתת לך ללכת. המטפלת שלי (למרות שהיא כבר לא עובדת שם) נלחמה עליי כשרציתי לוותר, בצורה שאני עד היום לא שוכחת. היא אולי הסיבה היחידה שנשארתי שם כשממש ממש רציתי להרים ידיים ולהגיד, זהו, זה לא ייגמר אף פעם. כל כך צריך את היחס הזה וההרגשה הזאת שלא מוותרים עליך, שיש לך את המקום שלך, וזה מה שהם נתנו לי שם. מה שכמעט אף פעם לא נתנו לי, בטח שלא ברמה כזאת, באף מקום אחר. אני קצת מרגישה כאילו זה אולי נשמע כאילו אני מנסה לפרסם את המקום, דאמט
אז, לא. זה פשוט המקום שבו עשיתי את הדרך הכי ארוכה שעשיתי והכי משמעותית, ואני באמת ממליצה עליו לכולם וכל כך בחום. אני אתפלא אם לא לכולם הוא מתאים. (אולי הוא לא מתאים למישהי ש"לא מתאימה" לה החלמה..?
) ..אולי מבחינה כספית
וזה משהו שגם הם עצמם בשחף מנסים לשנות, למיטב ידיעתי. והלוואי שיצליחו. אני לא יודעת. בכל אופן, מהמקום הזה אני כותבת. המקום הזה הציל אותי. כשכבר חשבתי שכלום לא יוכל. (אם אחשוב על עוד משהו אני מבטיחה לבוא לשרשר. ובאמת, באמת, מכל הלב, לא יודעת למה פתחו את השרשור הזה אבל המון, המון, המון בהצלחה לכל מי שרק חושבת בכיוון של להתחיל טיפול, או להתחיל מחדש, או.. פשוט בהצלחה. ואמונה והרבה הרבה כח.)
 

lital172

New member
באמת מדהים לקרוא אותך

שמחה שהמקום עזר לך ושטוב לך שם. שעשית דרך ארוכה ושעוזרים לך שם. טוב לקרוא אותך. תודה.
 

חי זר

New member
../images/Emo24.gif

אני נמצאת בשחף כבר שנה וחצי. אין לי מילים לתאר את השינוי שעברתי מאז. היה לי בהתחלה טיפול אינטנסיבי מאד - 4 חונכויות בשבוע, ועוד מלא טיפולים, ובמשך הזמן השעות יורדות. אני מרגישה הרבה יותר חזקה היום מול ההפרעה, אני יכולה לענות לה את התשובות שאני שומעת מהמטפלים - לבד, בכוחות עצמי, אני כבר לא רוצה למות כמו פעם, ובכלל הרבה יותר טוב לי. אני ממליצה בחום על הטיפול בשחף. הם תומכים, מהרגע הראשון עד סוף הטיפול הם צמודים אליך, ערים לתחושות ולרגשות שלך, ורוצים שיהיה לך טוב. נכון, זה עולה הרבה כסף, אבל לדעתי שווה להתאמץ ולשלם כי זה מקום מעולה. ושלא תבינו לא נכון - יש עוד מטפלים טובים, במחיר אחר, ודרך קופת חולים, אז זה בסדר, אבל מי שיש לו אפשרות לשלם לשחף - זו הבריאות שהוא משלם עליה, וזה משתלם מאד. ממני, חגית
 
למעלה