שאלות לד"ר לזר

../images/Emo41.gifשאלות לד"ר לזר

דר' ליאורה לזר משמשת רופאה בכירה במכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת, המרכז הארצי לסוכרת נעורים, מרכז שניידר לרפואת ילדים בפתח תקוה. דר' לזר הינה מומחית ברפואת ילדים ואנדוקרינולוגיה פדיאטרית והיא מטפלת בילדים עם בעיות הורמונליות וחולים בסוכרת מסוג 1 (סוכרת נעורים). את השאלות יש להכניס עד מחר בשעה 11:00 כדי שד"ר לזר תספיק לענות עליהן. אנא שרשרו את השאלות כתגובה להודעה הזו - ורק שאלות לא תגובות לשאלות של אחרים
.

ויק1

New member
שאלה לד"ר לזר

אני בת 38 עד כמה שידוע לי מעולם לא סבלתי מבעיות סוכר. אין היסטוריה משפחתית של סכרת. לאחרונה התגלתה סכרת אצל אמי. בבדיקות דם שערכתי בימים האחרונים צויינה ערך גבוה של גלוקוז מקריאה באתרים שונים אני מבינה כי טווח נורמלי הוא בין 70 ל-110. התוצאות שיצאו לי בבדיקה הם 117 האם זה על סכרת ? אציין כי אני סובלת מעודף משקל. אשמח לקבל תשובה הנושא מלחיץ אותי מאוד. תודה מראש

SHARON 103

New member
שאלה לד"ר לזר

שלום אני חולה קרוהן. אני טופלתי בסטרואידים בערכים גבוהים שירדו בהדרגה כל שבועיים מאז שאושפזתי עקב הקרוהן וזה היה בתחילת אוגוסט. זמן נטילת הסטרואידים היה חודשיים. לאחר חודש של נטילה הייתה אצלי ירידה בתיאבון וירידה במשקל, ואחרי שבועיים של הסימנים האלה היה צמא מוגבר והשתנה מרובה. רצתי לבדיקות והיה לי ערכים גבוהים של סוכר בדם ושל קטונים וסוכר בשתן. אושפזתי וייצבו את הסוכר אצלי וההערכות של האנדוקרינולוגית בבית חולים ושל הגסטרו שלי הם שאולי אכן מדובר בסכרת נעורים. האנדו' שלי שלח אותי לבדיקות דם מקיפות. הוא עצמו לא יודע בדיוק מה יש לי. אז בדקתי את העדכון האחרון של בדיקת הדם שערכתי בתחילת השבוע והיה לי ערך של C-Peptide שהוא די נמוך. הוא 450 והמינמום הוא 360 נראה לי. קראתי באתר אחד באנגלית כי רמות נמוכות של החומר הזה בגוף יכול להעיד אפילו על סוכרת נעורים. אני ממש ממש פוחד מכך, ואני מת לדעת אם אכן יש נוגדנים בדם נגד הלבלב או שאין. זה אני אראה בהמשך. האם ה- C-Peptide לבדו יכול כבר לתת לי אינדיקציה לגבי ההמשך? מקווה לתשובה תודה

liolazar

New member
סטרואידים

שלום רב, כדי לוודא שרמות הסוכר הגבוהות אצלך נגרמות על ידי הטיפול בסטרואידים או שמדובר בסוכרת מסוג 1 יש לקבל תשובות הן של הנוגדנים והן של הC-peptide מה שבוצע על ידי הרופא המטפל של. כאשר יהיו בידו כל תוצאות הבדיקות, הוא יוכל לידע אותך באיזה סוג סוכרת מדובר. ה- c-peptide לבדו אינו נותן אינדיקציה לגבי סוג הסוכרת. בברכה, דר' ליאורה לזר

liolazar

New member
סוכרת

שלום רב, כדי לקבוע אם יש בעיה במשק הסוכר שלך, רמת סוכר בצום היא רק אחד מהמדדים. יש לבדוק את רמת הסוכר גם שעתיים אחרי האוכל או לבצע מבחן העמסת סוכר בו בודקים גם את רמות הסוכר ובמקביל את רמות האינסולין. אם מדובר רק בהפרעה קלה במשק הסוכרים, טיפול בדיאטה מתאימה, ירידה במשקל ופעילות גופנית יפתרו את הבעיה. בברכה, דר' ליאורה לזר

sweetguy1

New member
שאלה לד"ר לזר

ראשית בשם כל הפורום אני מודה לך מאד על התנדבותך כאן בפורום. מתוך סקרנות רציתי לשאול- האם סיבוכים בסכרת שכיחים יותר אצל חולי סכרת 1 או סכרת 2? מי נפגע קשה יותר מהמחלה על פי רוב? למי תוחלת חיים ארוכה יותר? אודה לך אם תוכלי להמליץ לי על מקום/אתר אינטרנט שבו ניתן לראות סטטיסטיקות מעין אלו. בתודה מראש.

liolazar

New member
סטטיסטיקה

שלום רב, סיבוכי הסוכרת הם תוצאה של איזון הסוכרת ולא של סוג הסוכרת. אין לי נתונים לגבי תוחלת החיים של חולי סוכרת מסוג 1 בהשוואה לסוכרת מסוג 2 ואינני מכירה אתרים באינטרנט בהם ניתן תשובה לשאלה זו. בברכה, דר' ליאורה לזר

למעלה