שאלה - (סקר)

Reborn1

New member
../images/Emo41.gifשאלה - (סקר)../images/Emo41.gif

לאחר שהמרתם סרט לפורמט s/vcd באיזו תצורה הסרט המתקבל נצפה טוב יותר 1 במסך של המחשב 2 בטלוויזיה דרך מערכת בייתית

Sefy

New member
בטלויזיה

VCD ביחוד נראה הרבה יותר טוב על טלויזיה מאשר על המחשב

Ncoder

New member
במסך המחשב ברור ...

מסך המחשב הוא Progrresive לעומת הטלוויזיה שהיא Interlaced אבל זה לא אומר שב-TV רואים על הפנים, פשוט במחשב יש שיפור, הטלוויזיה גם יותר גדולה בדרך כלל וזאת הסיבה העיקרית שרוב האנשים משתמשים בה . כמובן שאם מדברים על פלזמה או על טלוויזיה רגילה עם 100 הרץ DRC\DFS אז השיפורים של המחשב יופיעו גם בטלוויזיות אלו ולכן עדיף בטלווזיות האלו . זה אגב נכון גם ל-DVD.

Ncoder

New member
הפילו אותי כי ידעו שאני אנצח בסוף..

. הדרך היחידה לשרוד זה להעיף את הטובים ביותר ..

Sefy

New member
דווקא עשית טעות חמורה ../images/Emo6.gif

הוא דיבר על סרטי VCD ו SVCD שהם בעלי איכות נמוכה (לא DVD ו DivX) שיראו יותר טוב על מסך טלויזיה בגלל הסיבה הספציפית שיש לו גם איכות נמוכה ביחס למסך מחשב. פעם הבאה לקרוא טוב את השאלה או שניתן לך ללכת על הפלקט

Reborn1

New member
ncoder וספי ../images/Emo13.gif

התכוונתי לראות סרט שהכנתם ל vcd שקיים על דיסק לצפות בו במחשב או במערכת קולנוע בייתית (נגן dvd) פשוט אצלי ההבדלים הם גדולים מאוד, סרטים נצפים הרבה יותר טוב ב dvd מאשר במחשב כשאני בודק את הסרט את התוצאה המוגמרת של vcd דבר משמעותי יותר הוא , באיזה נגן dvd אני צופה ?, פעולה זו משפיעה על איכות הצפייה לדוגמה: לאחי ולי יש את אותה הטלוויזיה , טושיבה 34 100z דגם מתקדם, שנינו משתמשים באותם החיבורים , ההבדל שלי יש נגן dvd של טושיבה ולאחי נגן של יונדאי , מאותו הדיסק בדיוק ישנם הבדלים בצפייה , אם הייתי יודע מה "מיוחד" בנגן שלי הייתי יודע מה לחפש בקניית הנגן הבא כי איכות היא משמעותית לפני פיצ'רים מיוחדים , לא ראיתי אף פעם התייחסות "לאיכות" בקטלוגי נגני dvd

Sefy

New member
בדרך כלל זה המפענח MPEG2

יש הרבה סוגי צ'יפים כמו שאתה יודע, כאלו מ Sigma Designs או Zoran וכל מיני אחרים. לא יודע אישית מה יש בכל מכשיר ומכיוון שאני לא נובר כ"כ אחרי האיכויות אז לא מפריע לי יותר מידי

Ncoder

New member
יש לי DVD של פיוניר ...

גם ב-DVD וגם במחשב רואים אותו דבר, נכון שבדר"כ חומרה תיתן (ואמורה לתת) את התוצאה היותר טובה אבל אין הבדל של שמיים וארץ, איכות הקידוד (המקור) הוא עדיין הפקטור הכי חשוב, זה לא שעכשיו כולם יקודדו באיכות גרועה כי יש להם ציפסט לא מהעולם הזה.. דודו: אם לא לקחתם את הטלווזיות עם החיבורים ועם מכשירי ה-DVD ולא עשיתם מבחן השוואה DVD מול DVD אז זה לא שווה כלום. איזה דגם יש לך בדיוק? זה מסך רחב?

Ncoder

New member
מה הקשר? ...

ל-VCD\SVCD יש איכות נמוכה גם ביחס ל-TV, בכל מקרה יש Upscaling (במיוחד ל-VCD). אבל אני התכוונתי לעניין ה-Progressive\Interlace, למחשב יש יתרון מעל ה-TV בשיטת הסריקה הפרוגרסיבית+קצב ריענון גבוהה (85 הרץ ומעלה לעומת 50 ב-TV), התמונה יותר יציבה ויותר חדה וללא הבהובים, זה השיפור שדיברתי עליו. אם תצפו ב-VCD במחשב ממרחק של 3 מטר אני בספק שיהיו לכם טענות, מקסימום אפשר לפצות על ה"חדות הגבוהה" והיעדר אפקט הטשטוש של ה-TV ע"י הפעלת פילטר Denoise, יש כמה נגנים שמכילים את הפונקצייה הזאת . ואם היה לך מסך מחשב בגודל של 29 אינטש גם אז היית מעדיף את ה-TV ?

מה זה Interlace ?

כשאני ממיר סרטים בעזרת TMPGEnc הוא רושם לי Interlace לעיתים רחוקות אם כשאני טוען סרט בתוכנההוא רושם לי Interlace ואז אני משנה ל Interlace אם לא, אז התמונה קצת כפולה ואין פוקוס .

Sefy

New member
כן, גם הייתי מעדיף את הטלויזיה

כי אלא אם כן המחשב ישב אצלי בסלון ואני אהיה מרחק של כמה מטרים טובים ממנו אז המתיחת תמונה שיהיה ל VCD על המסך מחשב לעומת איך שהוא יוצג בטלויזיה זה לבד יהרוס את כל האיכות שלו, דווקא בגלל הסופר איכות של מסך מחשב. לראות סרטים שיהיה להם איכות יחסית נמוכה יותר, עדיף לראות בטלויזיה! אתה היחיד פה שחושב אחרת, אבל זה בסדר, אוהבים אותך בכל זאת

Ncoder

New member
לא נכון, בואי לפה מהר תומך בי../images/Emo45.gif..

תגיד, לפי מה שאתה אומר (נעזוב את ה-TV והמחשב), אם יש לי סרט DVD במסך מלא ברזולוצייה 720X576 ויש לי 2 מקרנים האחד מקרן ברזולוצייה טבעית של 1280X720 והשני מקרן ברזולוצייה טבעית של 1920x1080, האם גם כאן המקרן הראשון ייתן תוצאה טובה יותר ?

Sefy

New member
לא נכון, לא תומך בך, קרא למטה ../images/Emo3.gif

נרשם בפירוש שאם היה רוצה לראות במחשב, אז לא היה ממיר מלכתחילה
לגבי השאלה שלך, זה מאד תלוי, אם אתה מנסה לעשות השוואה ל VCD שהוא סה"כ רזולוציה של 352x288 ולמתוח אותו לרזולוציה של מסך היום מינימלית 1024x768 וכבר יש בו פיקסלים מראש. אז הסרט DVD חייב להמתח באותה מידה והמרחק צפיה לא ישתנה, אז לא, המקרן השני יתן איכות גרועה יותר בגלל המתיחת סרט. אחת הסיבות שדפקטים של סרטי DVD קל יותר לראות על מסך מחשב זה בגלל: 1) המרחק ישיבה מהמחשב הוא בדרך כלל קטן יותר ממרחק ישיבה מטלויזיה 2) הרזולוציה של המחשב גם כשהוא 800x600 עדיין יותר גדולה מהסרט DVD עצמו 3) מסך מחשב הרבה יותר חד ואיכותי מאשר מסך טלויזיה והוא יבליט דפקטים. מכאן נובע שאם תראה משהו איכותי על משהו איכותי יותר ממנו, הדפקטים יבלטו לעומת אם תנגן משהו איכותי על משהו איכותי פחות אז הדפקטים כאילו יעלמו לך.

Ncoder

New member
נו הוא תומך בי, קרא ת'שורה השנייה..

גם אני לא הייתי ממיר ל-S\VCD כדי לצפות במחשב אבל הוא ציין ש"אבל בד"כ, במחשב רואים טוב יותר". מכל הסיבות שציינת : 1. עושים פה השוואה אז מרחק הישיבה מהמחשב צריך להיות זהה למרחק ישיבה מה-TV - כבר ציינתי זאת קודם. 2. כן ברור . 3. נכון מאוד, בגלל זה הצעתי להשתמש בתוכנות עם פילטרים שיטשטשו את הדפקטים כמו שה-TV עושה באופן טבעי (כמובן שע"י שימוש בפילטרים הסרט כבר לא יהיה חד ואיכותי) - גם את זה ציינתי כבר, מסכים עם זה לגמרי. אוקיי, אני אצרף לך קישור למבחן השוואה של 2 מקרנים ע"י שימוש באותו מקור DVD - קריאה מהנה
. http://archive.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?s=&threadid=95576 http://archive.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?s=&threadid=198850 אינטרפולצייה מתוחכמת
.

Sefy

New member
דווקא הדוגמא מוכיחה את הנקודה אחרת

האיכות נהיית כל כך גרועה בהגדלה שזה פשוט הורס את כל הצפיה של הסרט! ראית את הדוגמאות שהוא נתן שם על הרזולוציות הגבוהות ? העיניים כאבו לי מלהסתכל על התמונה האחרונה למטה מכל הטישטוש שהם עשו בפילטר
1. אם מרחק הישיבה זהה, הטלויזיה עדיין תהיה ברורה יותר בגלל סוג השידור שלה. עובדה: במסך מחשב אתה חייב להפעיל פילטרים כדי "לנסות" להגיע לאותה האיכות. 2. על זה מסכימים
3. פילטרים רק יכולים לנסות לשבש כמו טלויזיה, אבל זה לא יהיה "טיבעי" ואז ה"חדות" שתראה בטלויזיה מאותו מרחק כבר ממש לא יהיה טוב במחשב. זה כמו הזום הדיגיטלי במצלמות, הוא קיים אבל אין אף צלם מקצועי שמשתמש בו!

למעלה