רשימת הסימנים המיוחדים

• פותח הנושא EurO
  • פורסם בתאריך

EurO

New member
../images/Emo41.gifרשימת הסימנים המיוחדים../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo41.gif

(ממליץ לצרף לטאג-ליין
) בעקבות שיחה מעניינת עם טליה על טקסט
הכנתי לכם את רשימת הסימנים המיוחדים, שמתקבלים גם בהודעות בתפוז. חלק מכם בוודאי פותח את הוורד, מחפש את הסימן ומעתיק אותו להודעה. דרך מסורבלת ולרוב איטית. את הקובץ המצורף תשמרו אותו אצלכם במחשב, וכל פעם שתרצו לכתוב סימן "מיוחד" פשוט תפתחו אותו ותעתיקו את הטקסט בתיבה ליד (לדוגמה: & uuml;) ע"י הקשה על צירוף המקשים Ctrl+C. חזרו להודעתכם בתפוז, והקישו על Ctrl+V להדבקת הטקסט בהודעה. אל תיבהלו, זה רק קוד- כשתשלחו את ההודעה הסימן יופיע. צירפתי גם חלק מאותיות השפה היוונית, למי שצריך
שאלות, הצעות ותוספות ניתן לשרשר לכאן.

EurO

New member
אוי.. הכל מודגש ../images/Emo5.gif

(ממליץ לצרף לטאג-ליין
) בעקבות שיחה מעניינת עם טליה על טקסט
הכנתי לכם את רשימת הסימנים המיוחדים, שמתקבלים גם בהודעות בתפוז. חלק מכם בוודאי פותח את הוורד, מחפש את הסימן ומעתיק אותו להודעה. דרך מסורבלת ולרוב איטית. את הקובץ המצורף תשמרו אותו אצלכם במחשב, וכל פעם שתרצו לכתוב סימן "מיוחד" פשוט תפתחו אותו ותעתיקו את הטקסט בתיבה ליד (לדוגמה: & uuml;) ע"י הקשה על צירוף המקשים Ctrl+C. חזרו להודעתכם בתפוז, והקישו על Ctrl+V להדבקת הטקסט בהודעה. אל תיבהלו, זה רק קוד- כשתשלחו את ההודעה הסימן יופיע. צירפתי גם חלק מאותיות השפה היוונית, למי שצריך
שאלות, הצעות ותוספות ניתן לשרשר לכאן.

פרפר 2002

New member
יש עוד דרך

אם ממילא צריך לפתוח את ה-html ולהעתיק ממנו, אפשר באותה קלות להעתיק מ-word, אבל לא ע"י חיפוש הסימן אלא ע"י יצירתו בעזרת המקלדת (כל מקלדת). הדרך ליצור בקלות ב-word את הסימנים המיוחדים היא להקיש לפני האות CTRL+תו מסויים שמגדיר את הסימן המיוחד. למשל: ctrl+נקודותיים אם רוצים "צירה" מעל האות, CTRL+גרש אם רוצים סימן accent ימני מעל האות, ctrl+גרש הפוך עבור accent שמאלי. ctrl+shift+6 עבור סימן "כובע" מעל האות, ctrl+~ עבור ~ מעל האות (עבור a, n, o בלבד) ctrl+@ עבור עיגול מעל האות (רק עבור האות A), ctrl+פסיק לפני האות C עבור הסימן ç, ctrl+& ואז S עבור הסימן הגרמני ß. ויש עוד כמה...

EurO

New member
תודה רבה ../images/Emo70.gif ../images/Emo13.gif ../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

אבל אם זה עובד רק בוורד, לפתוח את הקובץ HTML זה יותר מהיר ברוב המקרים שבדקתי
וורד זו תוכנה הרבה יותר כבדה מהאקספלורר ומן הסתם עולה הרבה יותר לאט. כל אחד יעבוד איך שנוח לו, אני רק כותב בעברית

פרפר 2002

New member
אני לימדתי את Euro משהו טכני

במחשבים! איזה כיף!
(במחשב חדש גם word עולה מהר...).

טליה ג

New member
ב-WINDOWS ME בכלל לא../images/Emo32.gif

כל תוכנות אופיס עולות לאט וגונחות בקול עד שהן עולות. בכלל, אני שונאת את WORD 2000 ומעדיפה את גרסת 97´ הישנה והטובה, אבל זה כבר נושא לפורום מחשבים או לפורום אופיס...

EurO

New member
הכי ../images/Emo32.gif-י שאפשר בפורום אירוויזיון

אבל תישתדלו להימנע מהתקנה של WindwosME
מיקרוסופט לא מוציאה לו עידכוני באגים יותר, הוא עושה המון בלאגן (כן, הרבה יותר ממה ש-XP עושה..) ובכלל- מיקרוסופט המליצו בעבר שלא להשתמש בווינדוס הזה (תחשבו בהגיון.. אם חברה כמו מיקרוסופט אומרת לא להשתמש בווינדוס הזה זה אומר משהו על המוצר לא
). למשתמשים ביתיים הייתי ממליץ להתקין 98 second edition או XP HOME\PRO. אל תתפלאו מהמחיר של WindowsME (כשהתחילו למכור אותו עמד על כ-500 ש"ח בסך-הכל! להשוואה- 98 היה 990 ש"ח (לא גרסת ה-SE, הראשונה) ו-XP היה כ-1200 ש"ח). ברוב מוצרי מיקרוסופט, המחיר משקף את איכות המוצר. למשתמשים יותר מקצועיים (מתכנתים, אנשי רשתות למשל) אני מאוד ממליץ להתקין 2000 pro. למשתמשים יותר ביתיים (אופיס, משחקים ותוכנות ´קלות´) אני ממליץ להתקין XP או 98SE. שאלות נוספות- ניתן לשלוח אלי למסרים או לפורום מחשבים
יום טוב וחג שמח

פרפר 2002

New member
לדעתי לכולם עדיף Windows 2000 ../images/Emo32.gif

גם למשתמשים ביתיים. מה, בבית כיף לבזבז זמן על תקיעות מערכת הפעלה? היציבות של Windows 2000 היא עולם אחר מאשר windows 98. אין בכלל מה להשוות. (אך יש לציין שאפילו 2000 פחות יציבה מ-Windows NT 4.0 שקדמה לה. אבל NT לא תומכת ולא תתמוך ב-USB וזה חיסרון רציני..). ואגב, מי קונה מערכת הפעלה בכסף?...

טליה ג

New member
ועוד בנושא: המחשב שלי התפגר ../images/Emo7.gif

כנראה הספק שבק חיים ובצהריים המחשב פתאום כבה ועשה קצר בכל הבית, את הטכנאי שלנו כרגיל אי אפשר להשיג, ועד אחרי החג אני אישאר עם המחשב הישן והדפוק שנתקע כל הזמן

פרפר 2002

New member
הגיוני ../images/Emo32.gif

Windows ME זו מערכת ההפעלה כמעט הגרועה ביותר של מייקרוסופט (כמעט כמו Windows 3.11).. הכי טוב לעבוד עם Windows 2000. ואגב טליה, אנחנו מסכימים בעוד דבר!
גם לי word 97 הרבה יותר נוח! Word 2000 הרבה יותר כבד (שלא לדבר על Word XP), ויש כמה דברים יותר נוחים (לי) בגירסת 97. הבעיה היחידה היא שאי אפשר לפתוח בו מסמכים שנכתבו ב-Word 2000...

EurO

New member
אוהו כמה שאתה טועה לגבי 3.11../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

זו מערכת ההפעלה הכי נוחה נכון לאותם ימים. מה הקטע שאחרי 10-12 שנה אתה תגיד שהיא היתה גרועה
ובקשר לאירוויזיון
- זה כמו שמישהו יגיד ששירים מהשנים הראשונות מכוערים (ונתקלתי בהרבה אנשים כאלה..). התקופות משתנות וכך גם השירים בהתאם לתקופה. אם אתה כבר מדבר על מערכות הפעלה גרועות של מיקרוסופט- אין ספק ש-2.03 היתה הכי הכי גרועה
דבר שנראה לך כ"כ פשוט עכשיו לא היה אז- למשל לא יכולת לפתוח 2 חלונות או יותר כאשר חלון עולה על חלון

פרפר 2002

New member
תיקון ../images/Emo32.gif

קודם כל זה לא 10-12 שנה אלא 6 בלבד. Windows 95, שהחליפה אל 3.11 הנוראית, הופיעה בשנת 1996. רצו אז מיליון בדיחות על זה שזה שמייקרוסופט הכניסו את השנה לתוך השם, והיו רחוקים מלעמוד בזמנים שהם עצמם קבעו. דבר שני, השאלה למה אתה קורא "נוחה". התעופפות ותקיעות ללא הפסקה זה נוח? לי לא. לאותם ימים UNIX היתה הכי נוחה. לידע כללי. יכולת לפתוח כמה חלונות שאתה רוצה - אחד על השני ומתחת לשני. בלי רמז לתעופה.

EurO

New member
חלונות 3.11 הופיעה בשנת 1991

ומכאן 12 שנה (חישבתי לפי 2003
) "לאותם ימים UNIX היתה הכי נוחה". אתה- בתור משתמש ביתי יכולת לעבוד על יוניקס בבית

פרפר 2002

New member
קח חשבוניה סינית ../images/Emo32.gif

אם אתה מחשב לפי 2003, למה שלא תחשב לפי שנת יציאה 1990, אם סיכמנו שמעגלים פינות. אז זה יוצא 13 שנים. ולידע כללי (תרשום, יורו): חלונות 3.11 הופיעה בתאריך 8 בנובמבר 1993. האמת, מפתיע שאתה זוכר כל כך טוב שהיא הופיעה בשנת 1991. היית אז בן 3, לא?
חוץ מזה, מה שחשוב זה לא מתי היא הופיעה, אלא מתי הופיעה המערכת שהחליפה אותה, כלומר עד מתי נאלצו לעבוד איתה אלה שבחרו לעבוד עם Windows. לכן החישוב הנכון הוא משנת 1996 עד 2002. בדיוק 6 שנים. החישוב שלי היה מדוייק. ולגבי יוניקס: מי דיבר על הבית. אמרת שמערכת ההפעלה הכי נוחה לאותם ימים היתה Windows 3.11, באופן כללי. וזה ממש, אבל ממש, לא נכון. ועוד דבר לידע כללי: עוד מערכת הפעלה חלונאית שהיתה מעולה אז היא OS/2 (היום היא כבר לא משווקת). היא אכלה את Windows של אז לארוחת בוקר והיתה יציבה ביותר. ולסיכום, Euro, תרשום: "מכל מלמדי השכלתי". אתה לא היחיד שמבין בתחום, יש עוד כמה ואפילו קצת יותר וותיקים ממך. אז אתה לא צריך לנסות להוכיח כל הזמן לכולם שהם טועים.

EurO

New member
../images/Emo132.gif חס וחלילה אני לא מזלזל בך..

וממש עכשיו בדקתי, ואתה צודק
WIN3.11 יצאה בשנת 93, ו-WIN3.1 יצאה בשנת 1991. ולגבי יוניקס: דיברנו על משתמשים ביתיים. משתמשים עסקיים זה כבר משהו אחר.. בבית לא יכולת לעבוד עם יוניקס נכון
וכמובן שיוניקס היתה הכי יציבה, על זה אין בכלל ויכוח. אז יכולת לעבוד עם OS/2 או WINDOWS. ווינדוס היתה יותר נפוצה במחשבים הביתיים, ו-OS/2 היתה פחות ממנה. ובכלל מה אנחנו מתווכחים על מערכות הפעלה. כיום, למשתמשים מקצועיים (ששונאים את מיקרוסופט
) כדאי להתקין לינוקס. אני עובד עם לינוקס במקביל עם חלונות. הדרישות מערכת המינימליות של RH7.3 ממש מצחיקות יחסית למערכות הפעלה האחרונות של מיקרוסופט: 16מה"צ עם 8 מגה זיכרון (אני מדגיש בשנית: מינימליות). המחשב עם הלינוקס אצלי עבד מתחילת יולי וכמעט עד סופו, עבד חלק ובלי תקיעה אחת

פרפר 2002

New member
אוקיי ../images/Emo13.gif ../images/Emo32.gif

אבל Windows ממש לא היתה אז נפוצה במחשבים ביתיים (וכמובן שגם לא OS/2). באותו זמן עתיק, מי שהיה לו מחשב ביתי עבד בכלל עם DOS. רק כשהופיעה Windows 95, משתמשים ביתיים התחילו לעבוד עם חלונות. ובנוגע להיום: גם Windows 2000 עובדת בצורה רציפה ויציבה לאורך ימים רבים (ו-Windows NT עובדת עוד יותר יציב לאורך חודשים רבים).

EurO

New member
טוב... המחשב הראשון שלי מ-1994

אני זוכר את הגרוטאה ההיא... 386, 16 מה"צ, עם התפריט משחקים בהתחלה
אבל אני זוכר אותו גם עם דוס, אבל המערכת הראשית היתה חלונות 3.11
. ושנתיים אחר כך כבר הייתי מחובר לאינטרנט (וכל היום הייתי בוואלה, אז היו 10-20 אתרי אינטרנט נורמליים מקסימום..
) בחברת נטמדיה (שאחרי כמה שנים התאחדה עם עוד כמה חברות אם אני לא טועה לנטויז´ן של היום..
)

EurO

New member
אבל... דוס = ו...דוס ../images/Emo5.gif

רציתי להוסיף שם משהו ושכחתי מה, ואח"כ המשכתי ושלחתי את ההודעה בלי לבדוק

למעלה