סקר חדש - מי יודע מדוע ולמה?

שמש27

New member
תגובה: בסדר גמור!

בהצלחה ! בשנת-הניסוי, ובהחלטה שלאחריה !

LordR

New member
תשובה לעניין

אני חושב שזה שיקול בעצם של הרוב המוחלט של העתודאים. שים לב שכמעט לכולם פה יש פרופיל קרבי. ומה לעשות , זו הדרך הכי קלה להתחמק ממנו.. יותר נכון הכי בטוחה. חוץ מזה, שבמסלול הזה אפשר לקבל סיפוק שהיית בצבא והכל מבלי להיטחן בשטחים. אני חושב שמי שבחר את הבחירה הנ"ל לא התכוון שהוא לא רוצה ת'צבא, אללא שהוא לא רוצה קרבי.. זה שני דברים שונים לגמרה! תתקנו אותי אם אני טועה

arifell

New member
רמי, אתה קורא לא נכון

כתוב כדי לא לעשות שירות לא משמעותי עדיין לא מילאתי, כי לא מצאתי את התשובה שמתאימה לי- שזה השירות הכי משמעותי שאני מרגיש שאני יכול לתרום...

ramil

New member
צודק, אבהיר את עצמי

התכוונתי לחלק האחרון של התשובה - להתחמק מקרבי. ואולי באמת צריך לפצל בין הקטגוריות, כי מימוש עצמי ושאיפה למיצוי הפוטנציאל הם דברים לגיטימיים ואף מבורכים בעיניי....

ItayCo

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifאו קיי, סקר נוסף../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

ועכשיו ברצינות, אם בנושא השתמטות עסקינן כמה מיכם לא היו עושים צבא אם התגייסות לצבא הייתה בגדר התנדבות בלבד ? (ובואו נוציא משתנים כמו לחץ חברתי להתגייס שקיים היום במדינה) אני אקח את החירות לענות ראשון (והפעם אני ראשון כי אני מתחיל את הסקר !) אישית, אם הייתה לי ברירה שכזאת, לא הייתי מתגייס.

T a u r u s

New member
נמקד את השאלה

אם היה מדובר היה באמת בצבא שכיר, כדוגמת ארה"ב השנואה כ"כ ישו ישו... ושוב, למרבו צערו של ישו, זהו שיקול כלכלי. זה תלוי באופי השירות ואופי התשלום. ואינני מדבר על שירות קרבי שאינו היה מצפה לי בין אם כך או אחרת. אם השיקול היה להצטרף לעתודה, בתנאים של היום, או לא לשרת בשירות חובה כלל, הייתי מצטרף לעתודה.

לא יודע

אני משתדל שלא להציב את עצמי במצבים היפותטיים, זה חסר טעם. אני לא שונא את ארה"ב, מאיפה הבאת את זה? אני הערתי, שככל האימפריות הגדולות ארה"ב תקרוס. כך היה עם האימפריה האתונאית שהובסה על ידי הליגה הספרטנית, האימפריה הרומית שהובסה לוכח פלישות הברברים, האימפריה העבאסית שהובסה על ידי המונגולים, ועוד רבות ואיתנות (ע"ע האימפריה הביזנטית, רוסיה הצארית, רוסיה הקומוניסטית, הקיסרות האוסטרו-הוגרית, האימפריה הבריטית, הרייך השלישי ועוד). אימפריות קורסות. זה מה יש. וגם ארה"ב תקרוס, במוקדם או במאוחר, ועמה יקרסו הרעיונות הקפיטליסטיים הקיצוניים.

qet1

New member
נכון, ויקרסו עוד כמה דברים

הדמוקרטיה, זכויות האדם והחרות למשל. כולנו נהפוך לנתינים של האימפריה הסינית...

true fate

New member
לא הייתי מתנדב

למה לי לקבל כזה כאב ראש מכל הפסיכומטרי? למה לי להתאמץ לקבל ציונים גדולים בהרבה ממה שאני צריך אם לא הייתי עתודאי? וכי למה לתת לי לאפשדר לצבא איפה אני אלמד? אני מעדיף תמיד להיות בשליטה מאשר להיות נשלט ואם הצבא לא היה חובה רוב הסיכויים שלא הייתי אפילו פוזל לעברו

ישראל היא כמו גרמניה הביסמארקית

במדינה שכוננה על יסוד הכוח והחרב, קיומו של צבא שכיר (היינו, בו אין גיוס חובה) הוא בבחינת אוטופיה. גנרלים תמיד ניהלו וימשיכו לנהל את המדינה הזו כגדוד צה"לי מצוי, לפחות עד בוא המשיח (בימינו במהרה, אמן).

לא שיש בכך משהו רע, כמובן

ללא צה"ל וארה"ב, היינו עדיין רוכלים מנוונים ועקומי אף בשטטלים הפולניים. "
"

ramil

New member
הייתי מתגייס, אבל אני מורעל מהבית

אז אל תקחו ממני דוגמא
עם אבא סא"ל ואח בפנימיה צבאית (היום רס"ן במודיעין), אי אפשר היה לצפות למשהוה אחר. וזה לא רק הלחץ החברתי שהיה אולי מופעל אם לא הייתי מתגייס - אלא הרעל שספגתי מגיל צעיר, הסיפורים וכו'. כמו שאמרתי, לא דוגמא.

Silence Thunder

New member
../images/Emo41.gifשימו לב שנוספה הודעה...../images/Emo41.gif

בשרשור המזל טוב לפורום:)

למעלה