סקר גיל שנה

shani74

New member
עונה

1. יום הולדת - חגגנו בבית של ההורים של בעלי, שיש להם גינה - היו המשפחה שלי, המשפחה שלו, וחברים שלנו - כולל שני ילדים. עשינו על האש, סלטים וקינוחים הכנו אנחנו והאמהות שלנו. הילדים שיחקו בנדנדה, במגלשה ובבימבה. בסוף הדלקנו נרות, שרנו לה שירי יום הולדת והרמנו אותה על כסא - והיא נורא התלהבה. 2. את החיסון עשינו בגיל חודשיים (מגיל שנה עד גיל שנה וחודש היינו בחו"ל - גם המסיבה הייתה אחרי שנה וחודש). אנחנו עדיין בעיצומן של תופעות הלוואי של ה-MMR - יש לה כרגע פריחה והיו כמה ימים של חום. 3. סדר יום - קמה בבוקר בסביבות 8. יונקת. אחר כך אני משחקת איתה קצת במיטה שלנו, מקריאה לה סיפור, ואז הולכים להחליף חיתול ולשחק בחדר לשה. אחר כך אוכלת ארוחת בוקר - דגני בוקר עם חלב, ומצחצחת שיניים. אחר כך ממשיכה לשחק / לבקש לשחק פלסטלינה ולנסות לאכול אותה / לבקש שיסיעו אותה מהר מהר באופני דינוזאור שקיבלה ליום הולדת / לקרוא ספר. אחר כך מתישהו פרי (בערך 11-12). אחר כך המשך משחק / טיול. בסביבות 13:30 ארוחת צהריים - ספגטי בולונז / סטייק / קציצות. (אוכלת בעיקר בקר בהמלצת הדיאטנית). בדרך כלל נרדמת בזמן האוכל. שנת צהריים 14-17 (אבל הרבה פעמים פחות). 18:00 יונקת. 20-21 ארוחת ערב - מלפפון / עגבנייה, ביצה, גמדים. אחר כך אמבטיה (אם לא עשינו בבוקר - גם זה קורה), סימילאק, צחצוח שיניים ולישון בסביבות 21:30-22:00. 4. לא אוכלת שום דבר טחון. אוכלת גמדים לבד בכפית - אבל לא מגיל שנה אלא אחרי שנה וחודש. אוכל אצבעות אוכלת בלי בעיה, ורק כשנמאס לה מנסה לזרוק על הרצפה או לתת לחתול. 5. מה היא עושה? בגיל שנה היא התחילה לעמוד בלי להחזיק כלום, והיום בגיל שנה וחודשיים מתחילה קצת ללכת. ידעה לומר הרבה מילים - לפחות 30 - רובן באופן קצת משובש (אמא עם סגול במקום חיריק, למשל, טאטא במקום מטאטא, וכו'), לעשות קולות של חיות, להצביע על אברי גוף ולומר כמה מהם ולהבין הרבה מאוד. היום בגיל שנה וחודשיים מבינה הכל (עברנו לאנגלית כשאנחנו רוצים שלא תבין). לא ידעה להכניס צורות או לעשות פאזל אם אלה לא עיגולים (על אף שידעה איך קוראים לצורות) - היום בגיל שנה וחודשיים עושה את זה בלי בעיה. בסביבות גיל שנה החלה גם להיות יותר חברותית. 6. בבית. הכוונה היא לשים אותה בגן בגיל שנה וחצי. 7. חרדת נטישה - הייתה לה תקופה קצרה שכל פעם שאחד מאיתנו היה עוזב את החדר היא הייתה בוכה "אבא, אבא" או "אמא, אמא" (בהתאמה). אבל זה גם התחיל כשהיינו בחו"ל, וגם היה פרק זמן די קצר. 8. מתעניינת בכולם (כאמור בזמן הטיול לחו"ל / בסביבות גיל שנה נהייתה יותר חברותית) - אבל בעיקר בילדים (שלכולם היא קוראת ילדה, ואז מצביעה על עצמה ואומרת ילדה).

אצלנו (דולה פרטים מזכרוני)

(אדר היום בן שנתיים וחודשיים)
חגגנו את היומולדת בברביקיו על הגג, בחיק המשפחה הקרובה בלבד.
עשינו את חיסון גיל שנה בגיל שנה ושלושה חודשים, כי חיכנו שהוא יההי בריא לגמרי. עשינו את החיסון במלואו ולא היו שום תופעות לוואי. המלצות: לחכות שהילד יהיה בריא, לתת טיפות Tuja הומאופטיות כשעה לפני החיסון וגם באחה"צ לאחר החיסון. הן מקלות על תופעות הלוואי (כנראה).
סדר יום: 7:00 הנקת בוקר. 8:30 ארוחת בוקר - לחם, אבוקדו, עגבניה ומלפפון, קורנפלקס במים\בחלב שאוב. 10:00 ארוחת פירות - אגס ותפוח. 12:15 ארוחת צהריים - קציצות, עוף, בקר, פסטה, מרק עוף עם אטריות וירקות, פשטידות, אורז ועוד... 16:00 ארוחת פירות - אפשר לערבב בקצת פצפוצי אורז, או יוגורט. 18:00 לחם, או ביסקוויט, או פריכיות אורז. 19:00 ארוחת ערב: פסטה, תפוחי אדמה, סלט ירקות, לחם עם חומוס ועוד. 20:30 הנקת ערב ועוד פעם-פעמיים הנקות לילה. לגבי האוכל - אדר אכל כמויות של אדם מבוגר בגיל הזה ולא היה צריך להשלים בהנקות כמעט בכלל, לא היה אוכל על הרצפה (ומה שהיה - הכלב אכל).
מה הוא עשה? התחיל למחוא כפיים ולעשות שלום, אמר אמא, אבא, "כה" _(כדור), גזר, אכל היטב בכפית, שתה יפה מספל, עמד והלך בעזרת רהיטים, עשה השחלות עם כל מיני צורות, מסר כדורים לכל עבר.
הוא היה במסגרת.
חדרת נטישה - בשיאה. בכי קורע לב בפרידות, קשיים בהירדמות (גם סוג של פרידה) והידבקות יתר לאמא בשעות אחה"צ.
אדר לא התעניין באף אחד חוץ ממני בגילך הזה.

זIקיני

New member
תלוי מאוד

אין לי ממש זמן לענות לסקר
אבל לי למשל יש תינוקת (ילדה
) בת שנה, שאם לא מזכירים לה מדי פעם שצריך לאכול היא לא אוכלת...

נורא תלוי בילד

אצל אדר אם הוא לא היה אוכל כל שעתיים, היו בכי ועצבים. היום הוא יכול גם לא לאכול כמה שעות וזה בסדר מבחינתו.

rjf

New member
עונה

1.פתחנו חנות יומיים אחרי אז זה די נעלם - אבל כן שרנו לו כל היום שירי יומולדת וקנינו כסא בטיחות. לפני שבוע חגגנו במשפחתון עם עוד ילד. 2. בעלי לקח אותו - אני חשבתי המשך מחומש ולא ידעתי שיש גם את ה MMR ׁאם הייתי יודעת הייתי מותרת - המחומש נדחה לעוד חצי שנה. היה לו קצת חום אבל לא נורא 3.רוב האוכל בגן - בבית ארוחת ערב וארוחת 4 יונק בבוקר וישן מבערך 830-9 עם התעוררות מקסימום 2 באמצע 4.אוכל אוכל אצבעות אוהב לאכול וגם אוהב לזרוק את האוכל על הרצפה דרך כתף שמאל 5.עמד מתחיל לדבר 2 שפות מבין הכל מסדר צורות מנסה לסגור אבזמים ועוד דברים רבים 6. משפחתון 7.קצת מתגבר - לא נותן לי לזוז כשאנחנו בבית 8. בכולם בעיקר עם יש להם טלפון וגם עם הן בחורות...

mevav1

New member
../images/Emo99.gif../images/Emo57.gifעונה../images/Emo13.gif

איך ציינתם את היום הולדת?את יום הולדה ציינו בביתנו עם חברים קרובים ומשפחה קרובה.
איך עבר החיסון, המלצות, אם יש...-החיסון עבר מצויין ולא נצפו שום תופעות לוואי.הטיפ שלי הוא לחסן לאחר בדיקת רופא שהילד בריא.
סדר יום כולל ארוחות ושינה.את סדר היום אני כבר לא זוכרת,אבל הוא היה מובנה ומסודר מבחינת אוכל ושעות וזמן טיול וזמן אוכל.אני בכלל טיפוס של דיוק וסדר וארגון,כך שזה בא לי טבעי.
מה אוכלים, טחון, מוצקים, ושאלה, אוכל אצבע, כמה ממנו נכנס בבטן?בגיל הזה בתי כבר אחלה מוצקים ואוכל אצבעו חופשי.היא אכלה הכל וטפו טפו טפו,מעולם לא היו בעיות,לא בגיל הזה.אוכל אצבעות היא אכלה את רובו ומה שנפל,הכלבה מצאה דרך לאכול אותו.
מה התינוק עושה, למה הוא מסוגל?בתי בגיל הזה דיברה המוןן מילים,הבינה הכל
ביצעה פקודות כמו שתביא כדור מתחת למיטה ועל המיטה..חייכה לכולם,פטפטה עם כולם..החלה להתבייש מזרים אבל לא בהיסטריה..שתתה מקש ומכוס כמו גדולה,עדיין לא הלכה..מאוד אהבה סיפורים מאז ומתמיד..ועוד המון....
במסגרת או בבית. ולמי שבבית, האם יש תוכניות להוצאה למסגרת בקרוב?בגיל הנ"ל בטח שלא חשבתי על מסגרת..שמתי אותה בגן רק בגיל שנתיים וחודשיים.
חרדת נטישה, איך זה אצלכם בתקופה הזאת?היה אבל לא זכורלי שזה היה קשה..אם כי היא הייתה מאוד צמודה אליי כתמיד,לא משהו יוצא דופן מבחינתה.
התנהגות חברתית, במי התינוק שלכם מתעניין חוץ מכן עכשיו?בתי התעניינה ופלירטטה עם אנשים כבר בגיל חמישה חודשים והמשיכה עם זה עד גיל שנה ומשהו. אבל לקראת שנה היא החלה להתבייש ביישנות של כמו גדולה.

אמיתמי

New member
אם התשובות כאן מייצגות

אז כנראה הדאגות שלי לאחרונה די מוצדקות
מרגישה שמשהו הולך לאט מדי אצלנו

lulyK

New member
מה מדאיג אותך?

מקריאה של מה שכתבת לא "רואים" שום דבר איטי.

אמיתמי

New member
נראה ש..

ילדים בגיל הזה אוכלים ממש, מדברים כמה מילים ברורות שאפשר להבין, הרבה הולכים. לי יש הרגשה שהיא עוד קטנה מאוד. מקשקשת המון, אבל לא אומרת אבא או אמא או משהו שאנחנו מבינים את המשמעות שלו, לא אור, ולא ביי ביי, כשהיא אוכלת רוב האוכל מוצא דרכו לרצפה, אולי אני סתם לחוצה, אולי זו הכניסה למסגרת בספטמבר שמלחיצה אותי, ואולי יש דברים שצריך להתייחס אליהם.

talinana

New member
תסתכלי על התשובה שלי...

אולי זה ירגיע אותך קצת... בגיל שנה הבן שלי אכל רק טחון, לא הלך, ולא דיבר בכלל. לא אמר בי בי וכו' אלא רק קישקש. כשישב איתנו לאכול בעיקר הריצפה אכלה (וזה די ככה גם עכשיו...). לכל ילד יש קצב התפתחות משלו.בסוף כולם הולכים, מדברים ואוכלים אוכל רגיל. עכשיו הבונבון בן שנתיים וטפו טפו שום בצל
הכל בסדר.

a y a l u l a

New member
בכלל לא נשמע מדאיג

נראה שנועה מתקדמת בקצב שלה. ואולי את באמת לחוצה מספטמבר (גם אני...) אבל זה לא נראה לי קשור ...

lulyK

New member
לא נשמע מדאיג.

אם תקראי כל תשובה בנפרד, תראי שכל תינוק עושה משהו אחר. כשקוראים הכל ביחד נראה שכולם עושים ה-כ-ל. ספטמבר זה עוד הרבה זמן (לצערי
) והרבה פיצ'רים יתווספו עד אז.

galit74

New member
בגיל שנה הוא עדיין תינוק

כל ילד והקצב שלו כל עוד הוא ממשיך ומתפתח אין מה לדאוג. צריך להתייחס בערבון מוגבל לכל השרשורים על קצב ההתפתחות. בני השני התחיל לדבר אחרי גיל 3 היום הוא בן 5 ולא סותם לרגע (הוא מדבר לפעמים גם מתוך שינה) לכל ילד הקצב שלו ואם תדאגי לחינם או תנסי להאיץ בו זה לא ממש יעזור נכון? בכל מקרה בשביל זה יש מעקב התפתחותי בטיפת חלב ואצל רופא הילדים אם משהו מדאיג אותך תשאלי. רציתי לדעת מה בדיוק את חושבת שאיטי אצלכם?

ג ל י 1

New member
שלי עדיין לא בן שנה{ עוד חודש

בדיוק שנה} וגם לא מפותח כמו רוב הילדים כאן. הוא נעמד בעזרת חפצים, זוחל,לא אוהב מוצקים ובקושי אוכל, כפיים לא ממש מוחא הוא כאילו מנקה אותן מהליכלוך וזה הכפיים שלו, לא אומר מילים, רק לפעמים אבא ואני לא בטוחה שזה במודע. יודע איפה אור{ מסתכל עליו}, תפיסת צבת שלו ממש לא טובה, הוא נוגע בפירור עם אצבע ואז אוסף אותו לכף היד, הוא לא מכניס גם אוכל לפה. לפי דעתי יש לו קצת איחור התפתחותי, למרות שאומרים שכל אחד וקצב שלו, זה קצת מדאיג אותי. בכל אופן יש לנו תור לעוד שבועים לרופא התפתחותי ונירא מה הוא יגיד.

למעלה