סקר - אמבטיה או מקלחת

פרח 007

New member
../images/Emo41.gif סקר - אמבטיה או מקלחת ../images/Emo41.gif

שלום לכוללללללם, איך אתם רוחצים את הילדודס שלכם ? טוב, עד שהם עומדים - נראה לי שעדיף באמבטיה, אבלל מה עדיף אחר כך? שבוע קסום,
 

batt

New member
את הדר (3.5) בעמידה כמובן.

ודור (בן שנה וחודשיים) יושב בכיסא של כתר פלסטיק בתוך אמבטיה שקניתי באיקאה (ללא מעמד אלא על הרצפה).
 
אמבטיה כמובן

ואז אפשר לשחק עם ברווזים ולשפוך מים מכוסות. אנחנו מבלים באמבטיה מינימום חצי שעה והיגענו גם לשעה שלמה. הוא בן שנה ורבע ולא לגמרי יציב כך שמקלחת לא באה בחשבון עדיין, אבל בכל זאת, כל עוד כיף להם לשחק במים למה לא?
 

פרח 007

New member
העניין הוא...

שדוידי אוהב מים. מאוד מאוד. הוא מעדיף ( בלשון העדינה ) לא לצאת מהאמבטיה עד שהמים קרים והעור מקומט...
 
אני מוסיפה מים חמים תוך כדי

והעור המקומט מתיישר בחזרה, תמיד. ולעצמי אני דואגת לשרפרף וגם לכוס קפה, וככה מעבירים את הזמן בכיף. אפילו לא צריך לרוץ אחריו.
 
הוא מחליט

גם כשהחל להעמד המשכנו באמבטיה (הגדולה, לא של התינוקות). עד שיום אחד הוא החליט "טוש" ומאז כל ערב הוא מחליט אם אמבטיה או טוש.
 

kby

New member
אמבטיה, אבל את הראש שוטפת עם הטוש

והבעל שלי כל ערב אוסף את מי האמבטיה אט אט למשפך ומשקה איתו את כל האדניות והעציצים- חוסך במים!
 

kby

New member
בהחלט יקירתי, והם אומרים תודה!

כשגרנו בנחלאות, העציצים עמדו על חלון המטבח, וכל מה שנשאר בכוסות ישר עבר אליהם (יין, קפה, דאיט קולה וכו') הם היו מאוד מאושרים. כשעברנו הם די קמלו, עד שקראתי פעם מאמר של נירה רוסו איך כדאי לתת לצמחי תבלין "לשתות" שאריות יין וקפה, כי זה עוזר להם לצמוח. מאז כל הנוזלים הולכים לעציצים (כל עוד אין אקונומיקה... יש גבול...) והעציצים מאושרים, וגם אנחנו מאושרים שמצליחים לעזור בטיפה למשק המים המתדלדל של מדינתנו.
 
גם אני קראתי את רוסו, קפה כן

אבל אלכוהול בטוח מזיק (אלא אם כן כבר התנדף מהיין), וסבון גם. אולי אם זה רק קצת, וזה בטח מן אל-סבון כזה... בכל מקרה כל הכבוד על החיסכון, וגם על עצם השקאת העציצים. עלינו זה גדול וכולם התייבשו.
 

gudat

New member
איזה יופי של רעיון!

ואצלינו המים נטולי סבון כי אני ממלאה רק אחרי שהאוצר מסובן היטב ואף שטוף... עכשיו צריך רק לקבל את הסכמתו, כי הוא רגיל להוציא את הפקק, לראות את המים נעלמים (תמיד בפליאה רבה) ואז לצאת. ולוותר על טקס כה מוכר... הממ, מקווה שיתקבל בקלות.
 

הילה ס

New member
סבון ממש לא מזיק לצמחים!

אצלנו בבית הצינור של המכונת כביסה הולך ישר לגינה ואצל חמי וחמותי גם המכונת כביסה וגם המדיח יוצאים לגינה: הגינה מלבלבת ויש חיסכון במים.
 

Rשף

New member
../images/Emo4.gifהמים ממכונת הכביסה והמדיח מזיקים

אבקות הכביסה והמדיח מכילות פוספטים שלא אהובים על רוב הצמחים, כנראה נפלתם על צמחים שמסתדרים איתם. יש מערכות טיהור ביתיות למים שמאפשרות שימוש במי קולחין אבל לא באופן ישיר- מהמדיח לגינה. בעיה גלובלית יותר היא זיהום מי התהום על ידי החומרים הנ"ל.
 

zimes

New member
יש חומרי ניקוי אקולוגיים

שאינם מזיקים (לגינה או לסביבה)
 

Rשף

New member
אבל רוב האנשים לא משתמשים בהם

איפה אפשר להשיג כאלה בכלל ???
 

kby

New member
בחנויות מבינות עניין...

יש גם חיתולים חד פעמיים מתכלים ועוד המון מוצרים שטובים ונכונים לסביבה שלנו, רק המחירים מאוד יקרים והמאמץ להשיג אותם גם גדול. חבל.
 

Rשף

New member
אם היה ביקוש המחיר היה יורד

אם הייתי יכול לקנות בסופר חיתול מתכלה מול חיתול רגיל באותה איכות ובמחיר דומה (פה אני מוכן להתפשר קצת) הייתי הולך על המתכלה. צריך כנראה עידוד ממשלתי מסיבי לעינין, וברור שזה לא יקרה בעידן הקרוב.
 
למעלה