"ניצוצות"/ פורטיסחרוף - שאלה

../images/Emo41.gif"ניצוצות"/ פורטיסחרוף - שאלה ../images/Emo41.gif

נתגלגלה לאזני שמועה לפיה השיר "ניצוצות" מדבר על שבוע השבי הקורס טיס. מישהו שמע? יודע? מכיר? יכול לאושש? להפריך? אתם מוזמנים להביע דיעה. אני מצרפת את מילות השיר, לעיון נוסף... ניצוצות
מילים: רמי פורטיס לחן: ברי סחרוף ורמי פורטיס כן, אנחנו שניים, האויב שהוא חבר אני זה התחפושת ובפנים אדם אחר צועק אל הירח, בוכה ומקלל מסתובב כמו כלב, מוכה ומילל זה כמו מכת חשמל, וזה זורם ומעוות את חוש הזמן לאן? אני הולך ומסתבך ניצוצות של הבנה, שוב חולפים כמו סרט נע כמו רוח סערה הם מקלפים עוד חלקים מהקליפה הפחד מטפטף כמו רעל ונספג כמו נשיקה אני זה המלכודת שבוי בלא תקווה רוצה לפתוח דלת, נסגר ולא יוצא מנסה לברוח ותמיד, תמיד חוזר. זה כמו לרקוד עם שד שמחבק ולא עוזב כן הוא תמיד רעב. אני הולך ומתרחק ניצוצות של הבנה, שוב חולפים כמו סרט נע כמו רוח סערה הם מקלפים עוד חלקים מהקליפה

מוגג

New member
זה שם קוד.

כמו ששלל שרב הוא שיר על אונס כך ניצוצות הוא שיר על קורס טיס. למיטב ידיעתי המטוסים היחידים שפורטיס הטיס נמצאים במחשב שלו.

איזיקו

New member
לא נכון.

פורטיס רומז בשיר נוסף שכתב, על הדחתו מקורס טיס, ומיד לאחר מכן על הצטרפות לקורס חובלים. בשיר "חלליות" הוא מתאר את כל עלילותיו בשירות הצבאי. אחרי קורס חובלים, הוא עורק מן הצבא ("העתיד רודף"), ומנסה להתאבד ("ההווה הוא רובה"). תופסים אותו ברגע האחרון ומעמידים אותו למשפט. אז לפני שאתה מדבר, תבדוק היטב. וחוץ מזה תראה גם את הפרסומת שמופיעה בצד שמאל למטה, כשאתה פותח את הקישור לשיר. מה, אתה חושב שהכל מקרי?

מוגג

New member
עכשיו דבר אין להכיר

החללית הפכה לקיר והחלל כה השתנה במקום פרסומת - משתנה.

גנגי

New member
../images/Emo6.gif איזיקו,

מי שתתחתן איתך תהיה אישה מאושרת. אין ספק.

למעלה