מסגרות הן לא רק לתמונות..

הילדה הכי קטנה/גדולה בגן?

מה געתכן? הבת שלי תהיה בת שנה ו-8 בספטמבר-זמן מעבר לגן חדש. האם חשוב שתהיה גננת מוסמכת בגיל כזה? יש לי אפשרות להשאיר אותה באותו גן בקבוצה הבאה אבל היא כנראה תהיה שם הכי גדולה. מה עוד שיש קבוצת תינוקות שבד"כ הן נמצאות יחד רוב שעות היום- מה שלא נראה לי יתרום להתפתחותה. מצד שני, להעביר אותה לגן חדש? מה בכלל אמורים לעשות מבחינה התפתחותית בשלב הזה? יש לי הרגשה שהיא קצת תקועה...

ficfic

New member
מתי הגיל הנכון להתחיל מסגרת של גן

שלום, בתי בגיל שנה ותשעה חודשים, חברותית (בעיקר לילדים גדולים מגילה, מגיל חמש ומעלה), יודעת לדבר. משנולדה עד היום היא איתי בבית. יש לציין שחוץ ממני ומאביה היא עד כה לא נשארה לבד עם אף אדם אחר (אפילו לא אצל סבתא וכו'). מצד אחד נראה לי שיש לה עניין באחרים, כשאנחנו בגינה היא צופה על ילדים אחרים והתנהלותם עם המבוגר ששומר עליהם, זה מסקרן אותה, היא מאוד שמחה שמישהו מגיע אלינו הביתה ומיד רוצה שישחק עימה. ובקיצור היא אוהבת חברה ושינויים, מקומות אחרים. מצד שני, אני מניחה מתוך הכרות, שלאחר ששיחקה ונהנתה, היא מחפשת את אימא. ולכן מסגרת של פעוטון, אפילו הקצר ביותר מ-8:00 עד 13:00, נראה לי כזמן אחרון מידי שהיא מנותקת ממני. זה צריך לקרות מתי שהוא, אבל נראה לי שגיל שנתיים ושלושה חודשים (כך היא תהיה בספט' הבא) הוא מוקדם מלבקש עצמאות כזו מפעוט. האם אני טועה? אני יודעת שיש אלפי ילדים בגיל קטן ממנה שנשלחים לפעוטון, כי ההורים עובדים, והילדים הללו מתרגלים. אבל האם זה נכון, בגיל הזה? כי מה שאני מחפשת עבורה זה לא בייביסיטר (מישהו שיאכיל אותה, יחתל אותה וכו') את זה אני מעדיפה לעשות! אני מחפשת מסגרת של שעתיים-שלוש שינוי אוויר מהבית, חוגים שיכולים לתת לה עוד ערך מוסף ממה שביכולתי (ואני משקיעה רבות: בציור, פלסטלינה, סיפורים, טיולים וגילוי הטבע וכו') כי לפעמים שילדים ביחד הם מחקים אחד את השני, ואת זה אין לי לתת לה. דבר נוסף, שאולי גם עלה מדברי, הוא שאני חוששת שלא יטפלו בה בגן כמו שצריך, שלא יהיו קשובים לצרכיה, כי גם בפעוטון פרטי, גננת אחת על שבעה ילדים - אי אפשר לשים לב לכל אחד. איני יודעת מה לעשות

בוליפלג

New member
../images/Emo41.gifמסגרות הן לא רק לתמונות..../images/Emo41.gif

שרשור שנושאי גן, מעון, פעוטונים וכו'...

O Lilith

New member
צריכה המלצה למסגרת באיזור פולג - נתניה

הקטנה כבר בת שנה וחמישה חודשים (עד עכשיו הייתה רק עם המשפחה) ועכשיו אנחנו מחפשים מסגרת. אבל אני לא יודעת מאיפה להתחיל לחפש. אני נורא אשמח לקבל המלצות תודה ל.

יה-יה

New member
שלום אני הגולשת בשם יה-יה ../images/Emo6.gif

הגן המקסים ברעננה

יה-יה

New member
אה!!! אני כאן כל הזמן, אבל!!!

כל פעם שאני מסתכלת רק על הכסא של המחשב, מישהו רץ ותופס לי אותו. אנחנו רבים עכשיו ברגע זה על המקום

נושקולה

New member
אני שולחת את רותם לגן בנתניה

הוא נמצא ליד שכונת ותיקים (אולי קוראים לזה נאות גנים?) מאוד מאוד ממליצה אם רוצה פרטים פני אלי במסר

פלגיה

New member
לדעתי

לא חשוב שתהיה מוסמכת - אבל חשוב שתתן מענה לצרכים של ילדים בגיל הזה (שירים, הפעלות, למידה, הכרת הגוף, סדר, גבולות, עידוד גמילה ועוד). "הכי גדולה" - זה מאוד משנה באיזה הפרשים. אם יש מישהו באותו גיל איתה זה עוד בסדר. אם כולם קטנים בכמה חודשים - זה בעייתי.

פלגיה

New member
אין גיל "נכון"

יש גיל שמתאים להורים, ולרוב ההורים (גם לי) נוח לשלוח לגן מגיל צעיר. לדעתי אם נעים לכם יחד - את יכולה לחכות עוד שנה לפני הגן. יש גנים שמוכנים לקבל במסגרת חלקית של "יום כן ויום לא" (מקובל מאוד בחו"ל, פחות בארץ) - אולי זה יתאים לכם.

אילתית 2

New member
לדעתי

קודם כל בגילאים בללו בגנים פרטיים לא צריך גננת מוסמכת...וברב הגנים הפרטיים בגיל הזה אין גננת מוסמכת מה שחשוב הוא הניסיון שלה, המלצות, הטיפול היחס וכו... השאלה כמה ילדים ואלו גילאיים היא תהיה הכי גדולה...אבל בכמה חודשים פחות/יותר? האם יש בכל זאת כמה בני גילה וכו?... אני אישית מעדיפה שיהיו עם בני גילם או גדולים מהם ולא שיהיו יותר גדולים מכולם...

אילתית 2

New member
אין גיל נכון..יש כל אחת ומה שנוח וטוב לו...

בעיקר להורים ולאותו ילד... אם חסר לה חברת ילדים ונראה לך שהיא מחפשת אותה...אז לדעתי וודאי שלהכניס לגן, לפחות לחצי יום (עד 13) אין לי יותר מדי עצות בעינין כי אצלי הם בגנים...ולא בבית שיהיה בהצלחה במה שתבחרי

פולספגן

New member
תלוי באילוצים

אם אחד ההורים יכול להשאר בבית, אז עדיף לסחוב כמה שיותר זמן יותר טוב. אם מטפלת שומרת על הילד, אז תלוי מה רמתה, האם היא משקיענית או מעבירה את הזמן. אם משקיענית, אז חזור שקול למקרה שאחד ההורים בבית. אם מעבירה את הזמן, אז עדיף לשלוח למסגרת, כאשר הילד כבר אדון לעצמו, קרי יודע לדבר ולהציג את עמדתו, כך שלא יהיה ניתן לפספס את רצונותיו.

למעלה