מוות קליני....

giingiit

New member
תקראי שוב את מה שכתבתי

כנראה שלא הבנת נכונה. ואת צודקת, אף אחד לא ראה את אבותינו, אולם בורא עולם כתב עליהם בתורתו הקדושה, ולכן קיומם אינו מוטל אצלי בספק כלל. אם זה כתוב בתורה זה אמת. עוד לא נמצא האדם, שהצליח להוכיח את אי אמיתות תורתנו הקדושה, לא שאין אנשים כדעת אמת, שמנסים כשהמטרה מקדשת את האמצעים, אולם גם הם לא הצליחו ולא יצליחו. בוקר נפלא לך תמנה

giingiit

New member
אגב

אני עדיין מחכה לתשובה לאימייל האחרון ששלחתי לך. בברכה תמנה

גוססי

New member
מזתומרת "מפרשים"?

אלה נשמות, לא בני אדם לקויי ראיה. נשמה לא יודעת את אשר מולה?

giingiit

New member
הנשמה יודעת אבל

האדם שמספר, לא מספר מהנשמה אלא מהשכל שלו. השכל אינו הנשמה. הוא יודע בשכל שהאור הוא אורו של בורא עולם אולם השכל אומר לו שבורא עולם זה ישו.

גוססי

New member
אולי טועות הנשמות האחרות?

אלה שלא מבינות שהישות העליונה היא ישו ונדמה להן שזה מישהו/משהו אחר?

giingiit

New member
נשמות לא טועות

השכל שמהווה מחיצה בין הנשמה למודע, הוא המטעה.

giingiit

New member
הנשמה ראתה ישות אלוקית

והשכל תרגם את זה אחר כך לישו. לא מבינה למה אתה מקשה ומתקשה. הרי הסברתי את זה די ברור לא?

גוססי

New member
אני מתקשה כי אלה אמירות שרירותיות

האם יש לכך תימוכין חוץ מההנחה הבלתי מוכחת שלא יכול להיות שהם באמת פגשו את ישו?

giingiit

New member
ישנם הרבה ספרים על נפש האדם

ועל החיבור בין גוף ונפש. ישנם גם הרבה ספרים שמסבירים את החיבור של הנשמה לגוף והמסך שמהווה את העבודה והבחירה שהוא המוח. בוא נגיד כך - לא אתה ולא אני יודעים באופן מדעי, איך המוח בדיוק עובד אבל מאחורי טיעוני יש ארון ספרי קודש ענק, הגדול בגודלו בעולם, שדן בנושאים ספציפיים אלו, לכן אם סביר להניח שמישהו מאיתנו טועה, זה אתה שמאחוריך אין שום תימוכין לא מדעיים ולא כתובים בשום מקום רציני. בברכה תמנה

גוססי

New member
יש ספרים?

יפה מאד, אם כי לא רלוונטי. לכתוב ספרים כל אחד יכול, כל עוד מתקיימת אספקה שוטפת של נייר, כלי כתיבה וזמן פנוי בשפע. השאלה היא אם יש ראיות.

giingiit

New member
למה אתה מתכוון בראיות?

כאלו חד משמעיות שלא ניתנות להפרכה?

גוססי

New member
כפי שפירטתי:

סרטים, צילומים, מסמכים ועדויות אישיות. האם הן ניתנות להפרכה? בודאי שכן, וזאת ע"י הבאת ראיות נגדיות מוצקות, אולם עד כה איש לא הצליח לעשות כן.

giingiit

New member
האם אתה מתיחס ברצינות רק למה

שמלווה בצילומים, מסמכים עדויות וכולי? וכיצד אפשר לצלם את מה שאדם חווה בעולמות רוחניים? יש לך רעיון?

גוססי

New member
כפי שפירטתי:

סרטים, צילומים, מסמכים ועדויות אישיות. האם הן ניתנות להפרכה? בודאי שכן, וזאת ע"י הבאת ראיות נגדיות מוצקות, אולם עד כה איש לא הצליח לעשות כן.

גוססי

New member
סליחה, נא להתעלם משתי ההודעות הקודמ

במקרה זה הייתי מעדיף ראיות חד משמעיות שכן ניתנות להפרכה...

giingiit

New member
איזה ראיות ניתן להביא

שישכנעו אותך? מוכן להסביר ולפרט? תיקח בחשבון שאנחנו מדברים על משהו מאד רוחני כלומר, שאי אפשר למדוד אותו בכלים מדעיים. אםאתה מוכן לתת דוגמא למשהו שתקבל, אזי אולי כדאי לחשוב על זה.

sandchicken

New member
כי אכלת אותה

ויהודים חייבים ביותר מצוות מאשר הגויים. אה, יש גם וויכוח האם הגויים צריכים לקיים את ז´ מצוות בני-נוח בכוונה כדי לנחול עולם הבא או שמספיקה עצם העשייה. אני אישית מצדד באפשרות הראשונה (גם לגבי יהודים), אולם זה נובע ישירות מתפיסתי את המונח "העולם הבא". ועוד משהו - לא בטוח שנוצרים נוחלים עולם הבא, הרי הנצרות היא עבודה זרה. מצד שני,קראתי פעם שליבוביץ מזכיר שייתכן שהנצרות היא ע"ז עבור היהודים, אבל לא עבור הגויים.

גוססי

New member
אז מה?

אני בכלל מטיל ספק גדול בקיומו של הגיהנום. משום מה כל אלה שחזרו מ"הצד השני" מספרים רק על חוויות חיוביות. אף אחד מהם לא דיווח על סירי צואה רותחת וכיו"ב, ולפחות ע"פ העדויות אף אחד לא נענש. אולי יש כאן איזו טעות נוראה וכולם זוכים להגיע לגן עדן?

giingiit

New member
עכשיו אני יודעת שלא קראת את המאמר

שהבאתי. למה שלא תקרא? יש שם גם תיאורים לא חיוביים. ישנם אנשים שהתעוררו ממוות קליני בפחד נוראי. תקרא.

למעלה