מה קורה בארץ?- אלימות, חינוך ופלילים

הגעתי מהעמוד הראשי

אתם יודעים מה המשותף לאותו מורה שנתן דרור ללשונו ולהצעות פה? שהכל סימפטומטי בלבד. גם תת-המקלע של המורה, גם הצעות משמעתיות, וגם חלוקה לקבוצות לפי החלטה שרירותית. אין באף אחת מההצעות האלה התייחסות לתפקידו של המורה כאיש ערכי. כמורה לבני אדם ולא רק להעברת מידע אקדמי מראש אחד לאחר. כל אלה שטוענים "החינוך מתחיל בבית" אינם שואלים את עצמם "מה היה לפני אותו חינוך? מי נתן אותו?" תשובה: גם להורה הטוב ביותר היה מורה שגם ראה את האדם שבתלמיד. אין תלמיד מושלם כי אין אדם מושלם. ולכל אחד יש יכולות שזכותו וחובתו ליישם, למען עצמו ולמען החברה. לאחרונה אנו שומעים על תלמידים מוכשרים רבים שבכ"ז זקוקים לאיזשהו סיוע למצות את יכולותיהם והם נופלים קורבן לסטיגמטיות ולשטחיות. מצד שני היו מקרים של אקדמאים שרצחו את ילדיהם והיכו את נשותיהם. ידע במתמטיקה אני מניח שלא חסר להם, ואולי הם גם ידעו לעמוד דום מתוח בכיתה. מה שחסר להם הוא ערכים ושליטה עצמית שלא הוקנתה להם ע"י הפחדה, אלא ע"י חיזוק האמונה שלהם ביכולתם להיות לא רק אנשי-מקצוע טובים אלא גם בני אדם טובים. כאן נמצאים לדעתי הן הליקוי בהווה והן השיפור בעתיד.אותו מורה עם תת-מקלע, טוב שהתפטר. נ.ב: הדברים שאני כותב לכם עכשיו, נאמרו ע"י אחרים כשסיימתי את לימודי בתיכון, ואני מניח שגם בעתיד הם יישמעו.וחבל.

התלמידים כמו הפלשתיניים אותה מנטליות

לא יהיה שקט אם אין כוח הרתעה. בשביל פעם היו נותנים מכות אבל החינוך נראה היה יותר מאורגן. ולילדים היו צלקות נפשיות. השאלה המרכזית היא לא ההשפעה של המורה על מורים אחרים. השאלה המרכזית היא אילו כלים יש למורה כדי להתמודד עם התרופפות משמעתית, או עם כאוס בכיתה. השעיה לא תמיד פותרת את הבעיה. יש נושא של כריזמה שזה משהו שאין לרוב המורים אני זוכר בימי חטיבת הביניים שהיו מורים שהיה אצליהם שקט ומורים אחרים שאצליהם לא היה שקט והם לא הצליחו להשתלט. המורה שלי אמרה לי פעם "חתיכת מזדיין" אין לי צלקות נפשיות מזה זה פשוט מצחיק אותי.

mesoo

New member
באתי מהשער

מה הבעיה שמורה יספר על החוויה שלו ועל המחשבות שלו בעניין,אני חושבת שזה לגיטימי לגמרי,וזה לא הופך אותו למורה פחות טוב,זה בדיוק כשאמא חושבת על לזרוק את הילד מהחלון רק בכדי להפסיק לבכות האם היא תעשה את זה (בהנחה שהיא שפויה) ?ברור שלא. האם החינוך עצמו לקוי מהשורש?לדעתי הבעיה היא בחינוך בבית ולא בבית הספר,למה שהתלמידים יתחצפו על המורים?אם היו מחנכים אותם בבית לכבד את המורה ואת התלמידים תאמין שהכל היה מתוקתק כמו השעון. אבל מה לעשות כשכל הורה חושב שהבן שלו הוא מלך העולם ושמותר לו הכל.

אבל מי חינך את ההורים?

להורה שנתן חינוך טוב סביר שגם היה מורה טוב. בשלב מסויים יש אחריות למורה כמחנך ערכי.

למעלה