התייעצות

../images/Emo41.gif התייעצות

הי בנות, מנצלת את המוחות הנהדרים כאן להתעייצות על גבי הפורום! אני רוצה לערוך מפגשים חד פעמיים לאימהות בגני ילדים בנושא אימהות ומודעות מתוך המקום של אני מאושרת- אני אמא טובה יותר רציתי להתחיל מיד אחרי החגים לשווק בכל מיני גני ילדים בסביבה ואני תוהה- 1. בגנים הפרטיים- האם לפנות לגננת ולהציע לה שפעילות כזו תבוא ממנה? או לבקש טלפון של ועד ההורים ולהציע להם שיתארגנו ויעשו לעצמם? 2. האם לגבות מחיר עם עלות כוללת לערב כולו או שכל משתתפת תשלם סכום מסוים? אני מתכננת את זה גם ליום המשפחה ויום האישה אבל עכשיו זה רלוונטי לתחילת שנה כגיבוש לאימהות/ שנה חדשה- פרק חדש.

tamar111

New member
מנקודת המבט שלי....

הי יעל, אני חושבת שכדאי לפנות אל הגננת , והיא כבר תכוון אותך לוועד. הילד שלי בגן במושב, אני חושבת שאם היה מתארגן מפגש כזה, כל הורה היה משלם על עצמו והמפגש היה פתוח לשאר ההורים מהמושב עד שמגיעים למכסה של הורים שהיצבת לך מראש. כלומר, מכריזים על מפגש כזה עם X משתתפים ותולים שלט עם הסבר ועלות למשתתף בגן. מזמינים את ההורים לספר לחבריהם ולהזמין אותם עד שהרשימה מתמלאת. לגננת יש אינטרס לקיים את זה בגן כי ככה מגיעים גם אנשים מבחוץ לראות את הגן שלה - קד"מ עבורה.... הועד מרוויח פעילות חשובה להורים. כולם מתחלקים בהוצאות. נשמע מצוין - רוצה להתחיל אצלינו? אני יכולה להציע לועד בשני הגנים של הילדים....(הקטן בגן פרטי, הגדולה בגן של המועצה) אם מדובר בגן עיריה אפשר גם להתארח באחד הבתים.... מה עלות של מפגש כזה? לכמה הורים זה מיועד? רק אמהות או שאפשר גם אבות? תני יותר פרטים ואשמח לקדם את זה, אני ממגשימים, ליד פתח תקווה. תמר

מנסיוני

אם מדובר בגן עיריה, את חייבת לעבור דרך המפקחת על הגנים/חינוך לגיל הרך וכ"ו, ובד"כ תצטרכי להיות חברה ברשימת המרצים המאושרים ע"י משרד החינוך. לכן בגנים עירוניים שווה לעבוד דרך הועד ולעשות את זה באחד הבתים. בגנים פרטיים זה קל יותר ואת יכולה לעניין הן את הגננת והן את הועד. לגבי תשלום, זה תלוי. אם ההרצאה שלך תהיה חלק מפעילות העשרה של הגן, ויש לכך תקציב, הייתי גובה סכום גלובלי להרצאה. אם מדובר בתוספת, במשהו שלא הוקצב לו כסף מראש, הרי שכל הורה ישלם על עצמו ואת תקבעי כמה. יתכן שילוב של השניים- את קובעת כמה תעלה הרצאה, הועד מחליט כמה ישלם כל הורה וכמה יסובסד מכסף שכבר יש בקופה. בהצלחה רבה!

adoula1

New member
אמא מאמנת

הי יעל,מה נשמע? כששי בני היה בגן פרטי ועד הגן הזמין הרצאות להורים.פעם אחת הגיע מישהיא ממכון אור ועשתה הדרכת הורים, פעם אחת היה לנו ערב גיבוש עם שחקן שעשה הצגת יחיד וכד'.אני ממליצה לך לדבר עם הגננות ולהציע לעשות ערב גיבוש שכזה להורים. אם הועד משלם תיגבי מחיר כולל, אם לא אז קחי מחיר סימלי מכל זוג הורים. בהצלחה,עדי-"אמאל'ה".

למעלה