השרשור הרשמי- פרק 108

Dawson girl

New member
../images/Emo41.gifהשרשור הרשמי- פרק 108../images/Emo41.gif

אז היום ישודר פרק 107 לפי הספירה הדוסונית, הלא הוא "Boyfriend". (שם חלופי- escape from New York) תקציר הפרק: Jen is caught off guard when her old boyfriend Billy from New York pays a visit to Capeside to try to rekindle the relationship that abruptly ended when she left the city. Jen ditches school to spend the day with Billy, sending Dawson into a mire of insecurity about their relationship. Clearly conflicted, she tells Billy it's over, but the underlying passion in a good-bye kiss convinces him otherwise. Meanwhile, Pacey presses Joey about her feelings for Dawson. While she continues to deny her attraction, her actions make her true feelings perfectly clear to everyone but Dawson. מוזיקה מהפרק, כאן. צפייה נעימה!

Dawson girl

New member
יאמ

פרק חזק ביותר
פייסי היה ממש מלך הפרק, בחיי! איך הוא הצחיק את התינוק
דוסון חי בסרט. אללי איך אפשר לחיות ככה בסרט! מדהים!
ג'ואי מותק כהרגלה. וג'ן מעצבנת. וגם בילי. הוא חושב שהוא מגניב אבל הוא לא

העכביש2

New member
פרק מצויין

מהנה במיוחד. נראה לי אני יאמץ את עקיצתה של ג'ואי: "אתה נראה כמו תמונת-הלפניי לפני ניתוח להסרת חנוניות"
גדול!! ומה הקטע של ג'ן?? רוצה להיות לבד?? תהיי!!! מי צריך אותך בכלל
מעצבנת!! והנשיקה של ג'ואי עם דוסון

Dawson girl

New member
נכווון../images/Emo45.gif../images/Emo99.gif

אני כ''כ מחכה לפרק סיום העונה!

doron g3

New member
../images/Emo58.gifBoyfriend

לאחר "detention" המצויין, אנחנו חוזרים אל לוח השידורים הרגיל ואל המשולש הרומנטי, כשהפעם הגיע הזמן להעביר הילוך לקראת סיום העונה. הפתיחה קצת החלשה, ועוסקת בנאיביות האידאליסטית של דוסון (שוב), ובאלכסנדר הפעוט שמשגע את ג'ואי, סתם שנזכור להמשך, ולא נחשוב ששכחו שנולד תינוק לפני שני פרקים. הפרק הזה גם חוזר לעסוק בהתפוררות הנישואים של הוריו של דוסון, הנושא אמנם, איך לומר בעדינות? לא בדיוק מצמיד אותך למסך, במיוחד אחרי שהסוד הגדול נחשף, אבל עדיין מבוצע בצורה יפה ביותר. בשלב הראשוני, אנחנו רואים את המתיחות הרבה בבית לירי, ומבינים שהדרך עוד רחוקה מאוד לפיוס. אנחנחו ממשיכים אל פייסי המסכן, שבהעדר עלילה משלו נותר לדבר אל הומלס קשיש ושיכור, ובהמשך להגרר בעצמו אל המשולש העונתי (ואולי ליצור משולש משלו...). בסיומו של הקטע המשעשע הזה, אנחנו מכירים את בילי. "Mr. Smooth", אם תרצו. כן, החלקלק הזה מגיע בסערה לכבוש מחדש את ג'ן כשהוא מייצג את כל מה שדוסון שונא ומפחד ממנו. אבל רגע לפני שהוא נכנס לחיי גיבורינו, דוסון וג'ואי מתרגלים ספרדית כשג'ואי מנצלת את ההזדמנות לערוך את הבדיקה השבועית ליחסיו של דוסון עם ג'ן. לצערה, אין חדש. אך שנייה מאוחר יותר הכל משתנה, כשג'ן מבחינה בבילי. גם ג'ואי לא מפספסת את הפוטנציאל ומהר מאוד מתעודדת. דוסון, כרגיל, האחרון לדעת, והוא את חברתו בורחת עם בחור זר ואם זה לא מספיק, אז קליף שואל אותו אם ג'ן פנוייה. אאוץ'! עוד קצת גייל ומיץ', וחזרה אל בילי וג'ן. בילי מחפש מקום להתנחל, דוסון הוא כנראה הפראייר השכונתי, ואם ג'ן מבקשת הוא יכניס זר מפוקפק לביתו. לא שלמישהו, כולל דוסון (הוא אמנם חסר מושג, אבל לא עד כדי כך), יש איזשהו ספק לגבי כוונותיו של בילי. הסיטואציה פשוט בעייתית מדי. בילי הוא בכלל דמות חביבה שחבל שלא ראינו יותר, בסצינת "הזוג המוזר" שלו ושל דוסון, הוא גרם לדוסון להראות כמו החנון הכי גדול בעולם. כדי שלא נשכח על מה העונה, חזרנו לסצנת דוסון-ג'ואי. דוסון בא לספר לג'ואי על מעלליו של בילי, וג'ואי? היא כולה אושר. אחרי העצה השגרתית ("חכה בשקט", רק בגלל שזו העצה שאת מחלקת לעצמך, זה לא אומר שזו העצה שאת צריכה לחלק לכל אחד, כל הזמן), דוסון מתרצה והולך שמח וטוב לב. מסתבר ש"חכה בשקט" לא עובד הכי טוב. הספקות של דוסון היו מוצדקים, וג'ן הססנית מתמיד. דוסון כמו דוסון, לא יזעם, או יפרד חס וחלילה מחברתו שמצהירה בפתיחות על עניינה בבחורים אחרים. לא , הוא כמובן ירדוף אחריה. מכאן אנחנו מגיעים לג'ואי ופייסי. לא הרבה עדנה ימצאו מעריצי ג'ואי ופייסי בעונה הראשונה. אני כמובן לא מרחם עליהם יותר מדי. הם זכו למעל ומעבר מאשר מעריצי דוסון וג'ואי זכו במשך השנים, מה שבמיוחד מוגזם לאור העובדה שמדובר ברומן שהרס את הסדרה. יחד עם זאת, אם מעריצי פייסי וג'ואי, אם ימצאו בפרק הנוכחי את תקוותם הגדולה, ייחוס עתיק לרומן העתידי. אני כמובן שולל, כל ייחוס שכזה, אבל מי שמחפש, ימצא בפרק הזה יותר מאשר בכל פרק אחר. בכל מקרה, פייסי וג'ואי בשיחה חמודה ביותר. זה מתחיל עם מונולוג שנאמר אולי בקצב הכי מטורף בדוסון קריק. ככל הנראה, ג'ואי שתתה יותר מדי קפה בעקבות אלכסנדר, אחרת אין הסבר לקצב ה"בנות גילמורי" הזה. אחרי שפייסי מביא לג'ואי את הסרט שביקשה, היא מתחילה לתחקר אותו על בילי וסיכויי הפרידה של ג'ן מדוסון (לא לפני שהיא מודיעה לו שהיא לא תעמוד בדרכה של "true love", פרק של מעריצי פייסי וג'ואי כבר אמרתי?). לאחר שבפרק הקודם גילינו שלא צריך להיות גאון כדי להבין איך ג'ואי מרגישה כלפי דוסון, אלא קצת חד הבחנה, אנחנו רואים שפייסי עונה לקריטריון הזה ודי נמאס לראות את ג'ואי עורגת בשקט מהצד ולהתעלם. הוא מודיע לה חד וחלק שהוא יודע. היא מנסה להכחיש ומתפתלת ללא הועיל, פייסי לא מרפה, ובדרך חסרת טקט לחלוטין, (לעזאזל, אפילו אבי היתה יותר נחמדה) הוא מודיע שהוא מודע ל"אובססיה" שלה כלפי דוסון. שוב גייל ומיץ' בעוד קטע שאין מה לדבר עליו פרט מלהזכיר שוב שכל פעם שיחסיו הרומנטיים סובלים ממשבר כזה או אחר, נראה שברקע גם חיי הנישואים של הוריו סופגים מכה. הצרות נופלות אצלו בצרורות. לא הספקנו להתאושש, ושוב ג'ואי ופייסי. וכאילו שזה לא מספיק, הוא מזמין אותה לסוג של דייט. באיזה עונה אנחנו? ג'ואי כצפוי, לא מתלהבת, ורק אחרי שפייסי שולף את הטיעון המנצח, דוסון יהיה שם, ג'ואי מתרצה. שיחת אב-בן קלילה של דוסון ומיץ' שמסתכמת ב"אהבה זה כואב, אפילו לי". ג'ן ובילי בינתיים בשיחת פרידה, ורגע לפני שנפרדים באמת, בילי משדל נשיקת פרידה מג'ן. חלקלק כבר אמרתי? עוברים לקטעים יותר נחמדים, פייסי וג'ואי במסיבה. ג'ואי לא נהנית כצפוי, הם מחליפים הקנטות כרגיל, ופייסי מסיים כשהוא טוען שג'ואי מקנאת בבחורה שאיתה הוא רוצה להתחיל. שוב, זה העונה הראשונה למי שתהה. ולמי שהמשיך לתהות, דוסון חוזר כדי להזכיר לנו. עם חזרת דוסון, ג'ואי מרגישה כדג במים וכבר לא יכולה לחכות לחזור איתו כדי לראות סרט ואולי לנצל את המשבר שלו עם ג'ן. אך לצערה של ג'ואי (ולצערנו), ג'ן מופיעה בדיוק בזמן כדי לסחוף את דוסון, וכשג'ואי מגלה את זה, בעזרתו האדיבה של האנס הסדרתי להערב, היא מחליטה להשתכר. אוקיי, לא ממש מחליטה, אלא יותר מחליטים בשבילה. זו כמובן לא הפעם האחרונה שג'ואי תשתכר, אך תרשו לי לומר, שזו הפעם העדיפה. בילי מצטרף במפתיע, והוא ודוסון מגלים שכשמאיצים במישהי לבחור, זה לא נגמר בטוב (שמעת ג'ואי? אפשר גם לא לבחור). וכרגיל, כשג'ואי שיכורה, פייסי נמצא להשגיח ולהציל את המצב בעת הצורך. וכרגיל, ג'ואי נעשית ידידותית בשעת שכרות (אבל מודה רק שהוא ידיד טוב!), וכשהאנס הבלונדיני נכנס לתמונה, פייסי ממש מתחיל לגונן ומציין בתוקף שהוא לא מנסה להתחיל עם ג'ואי אלא הוא רק ידיד שלה, "אלוהים יודע" (ציטוט שלו, הפרשנות בעיני המתבונן). ג'ואי כבר שפוכה לגמרי, ורגע לפני שהאנס שלנו מספיק לרשום לעצמו קורבן ראשון, מי אם לא פייסי יבוא להצלה. זו לא הפעם האחרונה שפייסי יתחפש לאביר על סוס לבן כשג'ואי תשתכר, אבל בהחלט פעם מפתיעה. כדי להזכיר לכולנו (בכל זאת, קצת מבלבל), שמדובר בעונה הראשונה, דוסון מצטרף כדי לגזול את כל הקרדיט מפייסי. אל תרחמו על פייסי יותר מדי, יהיו לא מעט פעמים מעכשיו, שדוסון יציל את היום (וגם את פייסי), אך לא יזכה בנערה (ג'ואי), מגיע לו גם פעם אחת כזו. ג'ואי נאלצת להיות מלווה לביתה יחד עם שני גבריה הנצחיים, ובעוד שפייסי נשלח לטפל בגזרת התינוק (ובהצלחה יתרה, יש לציין), דוסון נשאר עם ג'ואי. בהדמנות המצויינת הזו, הוא בוחר לשוחח איתה שוב על מהות היחסים ביניהם. הוא אומר לה שהוא לא יודע מה הם, אבל הוא תמיד יהיה שם בשבילה. ג'ואי שומעת, ומגניבה אליו נשיקה (שנייה ברצף). עוד עונה, כשהיוצרות יתהפכו, גם דוסון ינשק את ג'ואי המופתעת בעת שכרות, אך הסוף יהיה שונה לגמרי, גם הסצנה ליד המיטה, תהיה הפוכה לחלוטין. כמה שנשיקה אחת יכולה לשנות... גייל ומיץ' מגיעים למסקנה שהם צריכים להתחיל בדברים הפשוטים, כמו ריקודים. ריקוד היה אלמנט חשוב בדוסון קריק, והייתי יכול לעבור על נקודות המפתח אחד אחד, ואף למצוא הקבלות לזוגות שניסו להתחיל לאט בריקוד, אבל אין לי כוח. מה? זה לא ארוך מספיק?

doron g3

New member
עוד קצת...

פייסי ודוסון בשיחה בינתיים, ואם בפעם הקודמת ג'ן נחשפה לרגשותיה של ג'ואי, הפעם אנחנו נלקחים צעד אחד קדימה. פייסי מספר לדוסון חסר המושג שג'ואי מאוהבת בו. שוב, רק מבהיר את הנקודה שמעולם זה לא היה דוסון שפספס את מה שנמצא לו מתחת לאף למרות אינספור רמזים. רמזים היו, אבל דוסון לא פספס אותם בגלל שהוא אידיוט. גם כשהפסיקו לרמוז והצביעו לו במפורש, הוא עדיין התכחש לאמת. הוא לא רצה להבין. הוא חשש מגודל הקשר ביניהם, וראה במה שיש לו עם ג'ן, קשר חדש, טרי ובלתי ידוע. הוא רצה שזה יהיה אהבה, אבל הוא לא ידע מהי אהבה. נפרדים מבילי (או שלא? נגלה עוד פרק...), ולמרבה השמחה, דוסון מגלה שאולי הוא ניצח במשולש רומנטי לשם שינוי. אך לא, מסתבר שג'ן בחרה שלא לבחור (ופייסי לוזר נצחי?). אם נתמצת את סיבת פרידתה של ג'ן מדוסון, זה יהיה משהו בסגנון של היא שיותר מדי זמן היא התרגלה תמיד להיות בקשר , והיא חייבת להיות לבד כדי להגדיר את עצמה בתור אדם עצמאי. או שהכותבים לא ממש מקוריים, או שיש כאן שמץ של אירוניה, כי זה פחות או יותר הסיבה לפרידה הראשונה של ג'ואי מדוסון, אם תוסיפו ל"להיות בקשר" את "להיות בקשר עם דוסון". דוסון המסכן, שנתקל (ולא בפעם האחרונה), בפרידה שבניגוד לשליטתו. הוא לא מבין איך היא יכולה לזרוק אותו אחרי שגרמה לו להתאהב בה וללא שום סיבה או שינוי מהותי. דוסון לא יבין את זה גם עוד עונה. לסיום, ג'ן מודיעה לו שיש לו כל זכות לסרב כשתבוא להתחנן אליו שיקח אותה בחזרה. מה שאכן קרה, אמנם לא כמו שדוסון ציין, לא עם מישהי שמסוגלת לנהל מערכת יחסים בריאה ומחוייבת, אבל החלק של ג'ן לפחות היה נכון. בסה"כ, פרק מצויין, ששבוע שני ברציפות נוגע גם בנושאים שלא יידונו אלא בעוד שתי עונות. הפתיחות המפתיעה שהפרק מגלה בנוגע להצהרות ישירות על רגשות הדמויות, היא גם נקודת זכות בשבילו.

../images/Emo220.gifחדשה../images/Emo13.gif

התחלתי לראות כבר מתחילת השידורים בערוץ 10.
ואני חייבת מקום להגיד את דעתי על הפרקים
נתחיל מזה, אולי זה רק אני
, אבל הם לא מדברים על סקס כ-ל הזמן
טוב, עכשיו ברצינות.
ג'ואי-ההתאהבות שלה בדוסון, כל כך אופיינית, וכל כך מתוקה. היא אפילו לא שמה
שהיא מנסה כל הזמן להרחיק את ג'ן ממנו
. אני כל כך אוהבת את האהבה המעט ילדותית שלה אליו.
והנשיקה בסוף הפרק-וואו!
אני תוהה אם היא תזכור את הנשיקה בפרק הבא, או שזה רגע של ערפול חושים מוחלט. דוסון-הוא בערך הבנאדם הכי תמים בעולם
אבל הוא מאוד מתוק, וכמו שג'ן אומרת, הכל טהור אצלו. הוא באמת מתחיל להתאהב בג'ן. אהבת נעורים שכזאת. ומה שעוד מוזר אצלו, שעם כל הידע שלו בסרטים, ובניואנסים הקטנים של הדמויות-מי אוהב את מי, הוא לא שם לב שג'ואי מאוהבת בו. (זה רק אני חושבת שיש פשלה קטנה בקונטיניואיטי? הרי ג'ואי אמרה לו שיש לה רגשות אליו בפרק הקודם, לא?
) ג'ן-אותה אני באמת לא מבינה. היא אולי הדמות שאני הכי לא מבינה. יש לה את דוסון שרוצה אותה (ולא סתם רוצה, באמת מתחיל להיות מאוהב!), ואת בילי שרוצה אותה, והיא נשארת לבד?. האמת שאני בכלל לא מבינה איך היא מתלבטת בין דוסון לבילי-כאילו, באמת, מה יש לך לחשוב? בגלל בילי העיפו אותך מניו יורק, רואים שבילי הוא שטותניק (איזה מילה ישנה
) לגמרי. על איזה כבוד היא מדברת? לדוסון יש *הרבה* יותר כבוד אליה. פייסי-כרגע הוא קצת נראה כמו דמות שולית, כי אין לו חיבור של ממש ל"משולש האהבה" המרכזי
. אבל רואים שמשהו מתחיל (רק קצת) להתפתח בינו לבין ג'ואי. מאוד אהבתי את איך שהוא התנהג במסיבה. פייסי הוא מהאנשים האלה שבהתחלה אתה חושב שהם הכי ילדותיים בעולם, ואחרי הכרות קצת יותר עמוקה (ביחוד במקרה של פייסי-תמרה), אתה מגלה שהוא בוגר ומתוק.
זאת דעתי לעת עתה.
אשמח לשמוע תגובות

doron g3

New member
מזל שזכרתי לסמן ספויילר הפעם...../images/Emo13.gif

ברוך הבא! אני רק יכול לומר לך שהטוב עוד לפנייך... (הייתי רוצה לומר יותר על ההערות שלך, אבל קשה לעשות את זה מבלי לפלוט ספויילרים בלי סוף
)

../images/Emo220.gif+../images/Emo58.gif

תודה! שמחה לשמוע
למען האמת אני יודעת שיהיה משהו בין דוסון לג'ואי ובין פייסי לג'ואי, אבל אני לא ממש יודעת הפרטים
בכל מקרה, כמה חברות שלי אמרו לי שאני ממש אוהב את ג'ואי-פייסי
אז אם מה שרצית להגיד קשור לזוגות האלה, וחששת שאני אשמע את הספוילר הזה, אתה מוזמן להגיב
(בלי לתת פרטים שיהרסו לי
)

doron g3

New member
רק שאל תמהרי להקשיב לחברות שלך../images/Emo8.gif

למרות שזה קצת מרגיע לשמוע שהמחשבה על ג'ואי ופייסי לא באה ככה סתם (למרות שהיא יכלה להיות).

../images/Emo220.gifלמה לא למהר?../images/Emo123.gif

חחחחP: סתם, סתם
אני באמת צריכה לחכות ולראות
והמחשבה באמת לא באה ככה סתם
לא נראה לי שאני מאלה שמנחשים כל כך מהר מה יקרה
למרות שעוד לא ממש יצא לי להתנסות בלנחש מה יקרה, על ההתחלה

Remedes

New member
קודם כל...

ברוכה הבאה!! אני מקווה ובטוח שתאהבי את הפורום.. נחמד שיש עוד אנשים שאפשר לדבר איתם על נושא שמעניין (כל חבריי מכחישי דוסון-
ונחמד שיש אנשים עם נושא משותף.. :) שנית, אני כל כך מקנא באלא שזה הפעם הראשונה שלהם לראות את הסדרה.. הכל חדש.. הכל עוד לא ידוע.. (אבל לא חושב שהייתי מתחלף אתכם
.. בלי לייאש.. הדרך עוד ארוכה.. ) ולשאלתך על דוסון וג'ואי .. אין פשלה בקונטיניואיטי .. ג'ואי לא ספרה שיש לה רגשות אליו אלא שיש לה רגשות כלפי מישהו ושהיא לא יכולה להגיד לאותו אדם את מה שהיא מרגישה כי זה ישנה הכל.. ובעוד שכל העולם, אנו הצופים והחברים שמסביב יודעים בבירור שהכוונה הוא בדוסון... דוסון הנאיבי שלנו.. ממשיך להכחיש שזה אליו.. כמו שדורון אומר.. בתוך תוכו הוא יודע.. אבל הוא מתכחש ונלחם נגד זה כל הזמן כי הוא לא רוצה להרוס את הידידות שלו עם ג'ואי.. חוץ מזה אין עוד מה להגיד.. כל דבר יביא לספויילר רציני כי אנחנו יודעים יותר מדי מכדי לדבר על הסדרה בלי להסגיר פרטים חשובים בהמשך.. בקשר לג'ן- אני חושב שעם הזמן תביני אותה יותר ויותר.. אני אישית נורא אוהב אותה (במיוחד בעונות המאוחרות- 3,4 ) היא עוד תפתיע אותך.. וכל מה שנותר לי להגיד לסיום הוא שאני בטוח שתהני מהסדרה כי סך הכל זו לא סתם עוד סדרה.. זאת הסדרה!!! (ולא.. אני לא מקבל תמלוגים על שאני אומר את זה..

doron g3

New member
אם כבר, אז נדייק

היא לא אמרה שיש לה רגשות כלפי אף אחד, אלא פשוט שיש לה רגשות מוזרים.

../images/Emo220.gifקודם כל...

תודה!
כמוך אני מקווה ובטוחה שאני אוהב אותו
ובאמת נחמד שיש עוד אנשים כאלה, גם אני משתגעת מחברותיי שלא צופות בסדרה
אני מקווה שאני אהנה גם בדרך הארוכה הזאת
בקשר לפרק הקודם...אני ממש בטוחה שהיא אמרה בפירוש שזה אליו. אתה בטוח? אבל אולי אתה צודק שזה נראה מובן מאליו שזה אליו, אבל הוא לא חושב ככה. אם ככה הוא באמת עוד יותר תמים
אני מקווה שבהמשך אני יותר אבין את ג'ן, בכל זאת, היא דמות דיי מיוחדת
חחח
ה-סדרה
אם אתה אומר....

doron g3

New member
וכדי לסגור את הסוגייה:

Joey: You know when did everyone because so obsessed with sex? Now, you too, Dawson. If you're worried that everyone's more experienced than you, you can rest easy because you still have one friend who will probably go to her grave a virgin. Dawson: Joey it's just a matter of time. Joey: Until what? My brain short circuits and I start bedding down with every guy with a fast car and big biceps? Dawson: Before you find the right person. Joey: I have. Dawson: Joey? Joey: I'm sorry Dawson. I don't know what's going on. I have all these feelings. These weird feelings. And I don't know how to say it and I can't say it. I mean, you know everything about me, everything. And I still can't say this. I can't. And I just feel really lonely. Dawson: You're not alone. Joey: Yes I am. Dawson: Jo, I'm here for you now, okay? Nothing you can say is going to change that. Maybe if you just say these things then they'll be out in the open and your feelings won't be as strong anymore. Like you could be free. Joey: I can't. I can't. If I say these things, I can't ever take them back. It'll change everything and I can't do that. I can't.

../images/Emo220.gifוואי, תודה רבה!../images/Emo2.gif

" I mean, you know everything about me, everything. And I still can't say this. " למרות שהשורה הזאת יכולה לרמז לדוסון שזה עליו...
אבל הוא באמת אדיוט
(או יותר נכון, תמים
)

Dawson girl

New member
היי, ברוכה הבאה ../images/Emo13.gif

קודם כל, זה לא פשלה בקונטיניואיטי- זה דוסון שלא מחובר לחיים
וואי את ממש הולכת ליהנות

למעלה