הריוניות מעדכנות

מוקה27

New member
../images/Emo124.gif רוצות קצת אבקה ../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif

אז העדכון שלי אחרי הרבה זמן שלא עידכנתי (בערך מהבטא...): אני בשבוע 16 והיום עשינו סקירה מוקדמת והיה פשוט מדהים ומקסים לראות איך בעובר כ"כ קטן (כמעט ואין לי בטן) יש ממש ממש הכל... זה היה כיף אמיתי וב"ה הכל נראה כמו שצריך ויש לנו בן (עם בולבולון) למרות שבשקיפות לפני חודש הרופא אמר שזו כנראה בת... אז בהזדמנות זו אני שמחה לפזר אבקת הריון איכותית, לא לדחוף,יש לכולם...

בוקקית

New member
עזרה בבדיקת דם - בטא

היום עשיתי בדיקת דם אחרי איחור רציני, ויצא לי בטא 22802 המחזור האחרון שלי היה ב11-08 האם משהיא יודעת האם הבטא מתאימה לשבוע 9-10 (ביום רביעי אני בעשירי) אשמח לקבל תגובות ... בוקקית

ליcות

New member
סוף סוף יכולה לפזר אבקה..ראיתי ../images/Emo23.gif

היום לראשונה ראיתי לב..
וזה היה פשוט מדהים! נקודונת קטנטונת מהבהבת והיא כזאת חמודה!! אני לחלוטין מאוהבת
.. אז זהו, אני בשבוע 7+4, תאריך לידה משוער ב 1.6
ואני מקווה שעכשיו הכל יהיה בסדר. מפלס החרדה ירד קצת ואני חושבת שאת אנחת הרווחה שלי שמעו בכל חיפה. אז בנות יקרות, אני שמחה סוף סוף לפזר עליכן אבקה משובחת.. תתפסו חזק, אני שולחת לכל אחת ואחת מכן
. ואם יורשה לי, יש לי שק הריון מיוחד לכמה מהותיקות פה (פו, טרסי, קורדליה.. אני מקווה שלא שכחתי עוד בנות
). תודה על התמיכה בימים הקשים, וכמובן, אני לא עוזבת לשום מקום.. רק רציתי לפזר קצת אבקה

h 28

New member
אתמול ראינו דופק ../images/Emo6.gif

אז באתי לפזר אבקת הריון לכל המנסות,תופסות

דביבי

New member
עדכון + מספר שאלות

אז אחרי שתי בדיקות ביתיות חיוביות הלכתי אתמול לרופא הנשים והוא אמר לי שבמקרה כזה אין צורך בבדיקת דם לאימות - אז ויתרתי. הוא נתן לי הפניה להמון בדיקות מעבדה (דם, גלוקוז, שתן ועוד איזה 6-7 בדיקות). ואמר לי לחזור אליו אם התוצאות. היות וזה הריון ראשון אין לי מושג אם זה הנוהל הקבוע. האם הוא היה אמור לבדוק אותי באיזשהו אופן, או שזה עדיין מוקם מדי? ומתי עושים בדיקה לגילוי שבוע ההריון המדוייק? בהנחה שספירת השבועות מתחילה מיום הביוץ, אז אני אמורה להיות עכשיו בשבוע השלישי (האם כך סופרים?) אם יש פה מישהי שהיתה כבר במצב הזה אשמח לשמוע מנסיונה. מצטערת על מבול השאלות על הבוקר. אני עדיין לא מאופסת...

s h i R 1 2 3

New member
מזללללללל טובבבב!!!

נראה לי מתאים מאוד. איך הצלחת לחכות עד לאיחור כזה מבלי להיבדק?!

jenyl

New member
קודם כל המון מזל טוב!!!!!!

אם אני לא טועה הספירה של גיל ההריון היא מיום הראשון של המחזור האחרון. בשבוע 8 (שזה בערך 3 שבועות אחרי האיחור) ניתן כבר ללכת לרופא נשים ולבדוק דופק, הוא גם יקבע את הגיל היותר מדויק של ההריון. שיהיה בהצלחה :)

קנגה רו

New member
אז ככה -

א. המלצה חמה מאוד. גשי לחנות ספרים ורכשי לך ספר הריון. (אני חושבת שכולנו כאן התמכרנו לתנ"ך הבלתי מעורער של דר' בר "המדריך הישראלי להריון ולידה" הידוע יותר בשמו "הספר עם הגלגל"). תמיד, אבל תמיד טוב שיש בבית מתחת ליד ספר שמסביר מה בדיוק קורא לך מאחורי הקלעים. (מנסיוני המר, קראי בכל פעם את השלב שאת נמצאת בו והשלב הבא, כי אני עם ההזדהות שלי התחלתי לפתח סימפטומים של לידה כולל את סימני המתיחה עוד לפני שבכלל התחלנו לנסות...). ב. ספירת שבועות ההריון בלשב כ"כ מוקדם נעשית מיום הוסת ולא מיום הביוץ. לדוגמית אם המחזור האחרון התחיל נניח ב 05/09 אז היום אנחנו ב 19/10 וההריון בן 6 + 2. כלומר שישה שבועות מלאים + יומיים. בגיל 6 שבועות כבר ניתן לראות שק הריון ברוב המיקרים, ומיכוון שלא ידוע בדיוק מתי נקלטת, אי שם בין השבוע השביעי לשמיני ניתן יהיה לראות דופק. בשלב מאוחר יותר ניתן יהיה לקבוע את גיל ההריון בודאות. ג. הבדיקות שהוא שלך אותן אליהן הן נהדרות. חשוב מאוד שיבדוק גם נוגדני אדמת, CMV ואם יש לך אזשהי גישה לחתולים או ארגזי חול גם נוגדני טוקסופלזמה. מעבר לזה בדיקת הדם גם תסווג את ה RH שלך כשלילי או חיובי (סימני ה + וה - לפני סוג הדם, לדוגמית A+) במידה וה RH שלך שלילי (אחוז די קטן באוכלוסיה) רצוי מאוד שבן זוגך יעשה בדיקת דם פשוטה לסיווג ה RH שלו. אם שניכם שליליים מה טוב - אם לא דרוש מעקב וטיפול. ברוב המיקרים ה RH חיובי, אז בלי לחץ. ד. מכאן והלאה, קבעי תור לרופא נשים (ותוודאי שיש לו מכשיר אולטרא סאונד) לשבוע שמיני - כדי לראות דופק. א"כ תחליטי אם את מבצעת בדיקת "שקיפות עורפית" ואם כן אצל מי. ותקבעי בדיקה לשבוע 11-13. במקביל רצוי כבר בשלב הזה לקבוע בדיקה לסקירת מערכות מוקדמת שבוע 14-17 את יכולה לעשות את זה דרך הקופה או אצל רופא ממוחה פרטי (את שתי הבדיקות) כמובן שההחלטה היא בידך. אלו הן פחות או יותר הבדיקות של השליש הראשון. ה. תתחילי לפנק את עצמך במים (1.5 - 2 ליטר ביום) תשדלי לאכול בריא. תשדלי להמנע מאוכל לא מבושל (הכוונה למאכלים כמו סושי, קרפצ'ו, ספגטי קרבונרה - זה הספגטי עם הביצה החיה) ובעיקר להרגע ולהתענג. ו. והכי חשוב - המון המון המון בהצלחה.

ארנט

New member
מזל טוב

מזל טוב כל רופא ודרך העבודה שלו. הוא אמר לך לעשות בדיקות עכשיו אז את יכולה לעשות. אולי הוא ראה שמזמן לא עברת בדיקות דם והוא רוצה לדעת פרטים כמו ברזל וחומצה פולית.. זו רק השערה. את שבועות ההריון את סופרת מהיום הראשון של המחזור האחרון (ולא מיום הביוץ) כך שביום האיחור את אמורה להיות בשבוע 4-5. שק הריון ניתן לראות באולטרסאונד בסביבות שבוע 6, ובדיקת דופק בשבוע 8 -9 . מבול של שאלות יהיו לך לאורך כל 40 שבועות ההריון, זה אופייני ורגיל להריון ראשון
ממליצה לך לקנות (אם עוד לא קנית) את הספר של בר "המדריך להריון ולידה" יש בו המון תשובות והרבה אינפומציה על כל שלב בהריון. תהני ובהצלחה

דביבי

New member
תודה לשתיכן, אני ארוץ לקנות את הספר

כזאת עפיפון, לא חשבתי על זה בכלל...

באמת קודם כל מזל טוב ../images/Emo39.gif

ואחרי התשובות המפורטות כאן (קנגה רו- ישר למאמרי הפורום) אין לי הרבה מה להוסיף. מה שחשוב זה להרגיש נוח לשאול שאלות בפורומים ובעיקר ללמוד לשאול את הרופא בזמן אמת. ואם שוכחים- לא להתבייש להתקשר ולשאול בטלפון. עדיף לשאול הרבה מאשר לפספס משהו מהותי. אני מגיעה הרבה פעמים עם דף ורשימת שאלות, ותוך כדי השיחה מציצה לראות שכיסיתי את כל מה שחשוב לי.

קנגה רו

New member
../images/Emo2.gif איך שכחתי? הפינקס!!!!!

מיקה כל כך צודקת. וזו עיצה שלקחתי כבר מתחילת ה"שיגור". רכשתי שני דברים - תיקיה קטנה כזו מפלסטיק שמחולקת ל 12 תאים (אופיס דיפו ב 11.90 ש"ח) ובא שמרתי את כל הבדיקות/קבלות/פתקיות/מדבקות. ופנקס קטן - שהיה צמוד אלי, ושם כל שאלה מקטנה עד גדולה נרשמה. בסוף כל יום היה מבול של שאלות - לחלקן מצאתי תשובה בספר של בר, לחלקן כאן בפורום ועם חלק מהשאלות, נאלץ להתמודד הרופא שלי. נורא מצא חן בעיניו? לא ממש, אבל לי זה ממש לא הזיז. בכלל גיליתי שככשל שידעתי יותר ככה לרופא היה יותר כבוד אלי - בסוף הוא למד לדבר אלי כמו אל בן אדם מבוגר שאוטו יהיה הורה (טפו טפו טפו) ולא כאל קוץ בישבן שמפריד בינו ובין המקלחת של הערב.

jenyl

New member
המון המון המון מזל טוב!!!!!!!!!!!!!

איזה כיף הודעה כזאת על הבוקר!!! שיהיה המון מזל טוב והריון קל ותקין :)

dup25

New member
תפסתי../images/Emo24.gif - תודה רבה

והמשך הריון ארוך וקל

פוּ

New member
../images/Emo49.gif../images/Emo23.gif../images/Emo13.gif וכמובן המון ../images/Emo51.gif../images/Emo9.gif

למעלה