הפינה המוטורית- שאלות ותשובות

בשבועיים הבאים ענת סימון עסוקה כך ש

כשדיברנו היום החלטנו במידה ויש לכן שאלות בנושאים מוטורים אנסה לענות ככל שאוכל.ובמידה וענת תרצה להוסיף לאחר מכן היא מוזמנת אז... שאלו ואשמח לעזור אביטל

אנדראה

New member
צריכה עיצות (קצת דחוף)

איך הם אמורים לעבור מעמידה לישיבה??? מספר דקות אחרי שגפן עומדת, היא מתחילה לקטר ונראה שלא יודעת איך לרדת למטה- מה עושים? איך מלמדים אותה או שהיא תלמד לבד???? נראה שהיא ממש לא יודעת איך.

צריך לגרות אותה לישיבה תתחילי

בתרגיל האופנים לראות שהברכיים שלה לא נעולות האם היא עומדת מעצמה או תוך כדי השענות על דברים? תרגיל האופנים בשכיבה על הגב! דבר נוסף כשהיא נעמדת תתני לה כמו פוף כזה גדול לתוך הבטן למה אני מתכוונת הכניסי את הראש שלך למרכז הבטן שלה ע"מ שהיא תלמד לנחות על הטוסיק תוך כדי משחק. אל תלחצי אם את לא מצליחה תקפצי אלי השבוע בבוקר לכוס תה ואלמד את גפנונה. נשיקות אביטל

ספרי לי איך זה מתקדם אין שום צורך ש

שיהיו נפילות על הראש או כאב כמו שהבנות תיארו כאן הדרך שהצעתי לךהיא משחק ניתן לעשות אותה בשלב ראשון על המיטה הזוגית כדי שהיא תלמד ליפול על הטוסיק ברכות! וכמו שאני מכירה את גפן לא מתוך מקום של כאב אלא משחק. ספרי לי אנדראה טוב! אביטל

מוכר, כל כך מוכר.... ניצן עמדה בערך

מהרגע שאני זוכרת... (כך זה לפחות נראה לי...
) נורא דאגתי- מה פיתאום היא לא יושבת- מזחילה הם לא אמורים להתיישב? אמא שלי צחקה עליי ושאלה אותי אם אני כל כך דואגת כי אולי ניצן לא תרצה לשבת בכיתה
אני חשבתי כל הזמן על זילברבוש והעיצות שלו ואולי אני צריכה לעשות משהו - כי היא באמת נראתה לי סובלת בכל פעם שהיא נעמדה ולא ידעה איך לרדת- חוץ מהפעמים שהיא היתה מחליטה לנחות על הגב...
ולא כרגיל כמו הילדים שמתישבים על התוכס... בקיצור- אחרי דאגות רבות והיסוסים- ניצן למדה להתכופף מעמידה לזחילה ואחר כך התישבה לה. כך שלא נראה לי שאת צריכה לדאוג- אלא פשוט להתאזר בסבלנות. מבחינת ההתפתחות המוטורית שלה- זה לא מראה על שום בעיה עכשיו או בעתיד. שיהייה בהצלחה נועה

איה28

New member
רוצה להוסיף

שלא רק שזה לא בעיה, זה שלב ידוע שאני מעריכה שתוך שבועים יעבור! ליערה לקח בערך שבועים שבהם נפלה על הגב והראש כשרצתה לרדת מעמידה או קראה לנו... שיחקנו קצת "לשבת לקום" כשאני מרימה ומורידה לישיבה ואז היא למדה את התנועה. כל פעם שאת מורידה מעמידה תעשי את זה לאט ופשוט תחזיקי את הידים שלה ודחפי מעט אחורה עד ישיבה. תעדכני...

y a m i t

New member
צלנו עומר בהתחלה היה מפיל את...

עצמו על הטוסיק ואח"כ התחיל להתכופף ולהתיישב

rona25

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifשאלה לגלי אביטל ../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

תומר שלי הוא כבר בן 8.5 חודשים ולא עושה סימני זחילה למרות ששוכב המון על הבטן הוא מנסה להגיע לצעצועים רחוקים ולא מצליח ופורץ בבכי, ויכול שעות לשכב באותה פוזיציה לפעמים מנסה לזחול לאחור סנטימטרים בודדים, אין אצלו עמידת שש בכלל אני כל יום מגלגלת אותו על כדור לעידוד זחילה, מפזרת צעצועים רחוקים - וכלום! יש לציין שמבחינת מוטוריקה עדינה הוא הרבה הרבה יותר מפותח לגילו וגם מבחינה ורבלית - מקשקש המון ומבין כל דבר (איפה אור? איפה בלון?) האם לדעתך מניסיונך יש לי סיבה לדאגה? כיצד מאבחנים ? איזה תרגילי פיזוטרפיה כדאי להתחיל?

קודם כל הוא נהדר ואת נהדרת

הרבה דברים קוראים לכם בחיים ולפעמים זה נראה כאילו יצא מאיזון ופרופורציות. קצת פרספקטיבה יש המוני דברים טובים שאת כותבת שקוראים לתומר וזה חשוב ! ואת כל מה שלא קרה עם קצת סבלנות והקשבה אליו ניתן להשלים!! תינוקות לומדים מהר מאוד הם לא חיים הרבה זמן בעבר ומוכנים דרך משחק ותנועה ללמוד דברים חדשים כי הם חיים כל הזמן בהווה. רק סבלנות!!! הייתי רוצה לדעת מספר דברים האם תומר יודע לשכב על הגב להחזיק עם הידיים את כפות הרגליים האם הוא יודע להתעגל האם הוא התהפך ומתהפך לשני הכיוונים תנסי לסגור ולפתוח את ידיו האם הוא נותן האם הוא הסתובב או מסתובב סביב צירו ספרי לי קצת יותר בהרחבה על ההתפתחות המוטורית שלו ואז אוכל להציע לך תרגילי משחק שיעודדו אותו לשכלל את תנועתו. חשוב לי שכל דבר תעשי מהמקום שבו הוא נמצא בנינוחות ונעימות ואם בהתחלה הולך רק מעט זה בסדר - משחק כדאי שיהיה ממקום של כייף.. שלחתי לך גם מסר תגובה כמו שביקשת ואשמח להקל עליך גם טלפונית. אל תוותרי על המשרה הנחשקת האמיני בעצמך ובתומר אתם יכולים לה והאמיני באינסטיקטים שלך לגבי משפחתון זה ועשי מה שיעשה אותך רגועה ומאושרת כשאת נמצאת בעבודה. לימדי להיות דיפלומטית עם בעלת המשפחתון ואפילו שלמי לה את הנחוץ לשמירת מקום לשנה הבאה ואז תוכלי לקבל החלטה רגועה יותר כשדברים יתבהרו לך. מקסימום אם תחליטי לא להשאירו הפסדת כסף ! בסופו של דבר זה יהיה רק כסף!!! אהבה ונשיקות אביטל

מתרגשת

New member
לא ממש בעיה גדולה../images/Emo13.gif

סתיו גם עמדה לפני שהתיישבה ואחרי שבועיים - שלושה, ואחרי נפילות מרובות, תסכול וקצת בכי, היא למדה שאם היא מקפלת את הרגליים תחתיה היא יכולה לרדת לישיבת W די בקלות. אז אולי זה לא יהיה בסדר הרגיל של וקדם לשבת ואח"כ לעמוד אבל את שני הדברים היא תעשה בהצלחה בסופו של דבר

למעלה