הפורום מארח את נטע ביאר

../images/Emo41.gifהפורום מארח את נטע ביאר

נטע ביאר B.P.T. – פיזיותרפיסטית מוסמכת, 1986 אונ' תל אביב. ניסיון קליני: עבודה במחלקת שקום בבית החולים "איכילוב" ת"א, מכון פיזיותרפיה ניו-יורק ארה"ב,משנת 1988 עובדת ב-"מכבי שירותי בריאות". במסגרת עבודתה במכבי, שימשה כמדריכה קלינית,מדריכת איכות שירות ומנהלת מכון פיזיותרפיה בסניף רמת אביב ג', כ-10 שנים. משנת 1995 החלה לטפל ולהתמחות בשיקום רצפת אגן. כיום נטע מעבירה סדנאות לשימוש בשרירי רצפת האגן לפיזיותרפיסטים למדריכים לחינוך גופני ופילטיס ברחבי הארץ ופועלת לקידום תחום זה במסגרת עבודתה ב"מכבי שירותי בריאות". לפני כשנתיים הצטרפה לוועדת ההיגוי בבריאות האישה ותרמה לארגון קורסים וימי עיון במסגרתם גם הרצתה בנושאים שונים בבריאות האישה . כל שאלה הקשורה לנושא שיקום ושימור רצפת האגן אפשר לשאול כאן. נטע מטפלת גם בעזרת שיטת ביופידבק היא תענה על שאלות החל ממחר בשעה 11:30

Kמיקמי

New member
תרגילים לרצפת האגן והקשר להתכווצוית

בבטן. היי נטע, אני בשבוע 25 והולכת ליוגה ומתאמת בסטודיו C במשך חודש... בשני המקומות עושים תרגילי כיווץ לרצפת האגן ומדריכת היוגה מבקשת שנשתדל לעשות אותם גם פעם ביום. ביום ד' האחרון בבדיקה שגרתית אצל הרופא שלי נצפו צירים, נשלחתי לחדר לידה שם עברתי את כל הבדיקות ועל אף הצירונים נראה שהכל תקין עם ההיריון (צוואר רחם סגור/שיליה תקינה/תנועות עובר תקינות) התבקשתי לנוח במשך שבוע לא בשכיבה אבל ממש לא לעשות כלום וכמובן אמרו להפסיק את כל היוגה וסטודיו C לשבועיים לפחות. אתמול בערב התחלתי לעשות קצת כיווצים לרצפת האגן כמו שלמדתי ביוגה (בזמן שמוציאים אויר מכווצים וכשמכניסים אויר משחררים) ואז התחלתי להרגיש שוב התקשות בבטן ומיד הפסקתי......
האם לדעתך יש קשר בן הדברים? להפסיק גם עם כיווצי רצפת האגן למשך שבועיים לפחות?
ןסליחה על אורך ההודעה

תרגילים לרצפת אגן והקשר להתכווצויות

שלום רב, בד"כ כמובן שאני מאוד בעניין תרגול רצפת אגן אבל.. יש סדרי עדיפות. מאחר ואת הרגשת לאחר התרגול שוב התכווצויות, אני מציעה לך להפסיק לתרגל לשבוע ואז תנסי שוב מאוד בהדרגה רק כדי לשמור על השרירים הללו. ז.א- 5 כיווצים למספר שניות(מה משך הזמן שאת יכולה להחזיק כיווץ?) ומנוחה מלאה למשך אותו מספר שניות . שימי דגש על מנוחה והרפיית השרירים, חשוב מאוד!! אם זה עובר בשלום, נוחי דקה, ותנסי לעשות סט נוסף למחרת ולהוסיף עוד סט. תקשיבי לגוף. במידה ושוב תרגישי התכווצויות של הרחם- תפסיקי!! התינוק יותר חשוב! בהצלחה נטע

שלום נטע וברוכה הבאה

שלום איילת, מקווה שתצאנה משכילות מתשובותיי. שלך נטע

noga30

New member
נטע שלום

בלידה הראשונה עברתי שעתיים וחצי של לחיצות ומאז הלידה יש לי בריחת שתן כשאני משתעלת/מתעטשת/בהתקפת צחוק. עכשיו אני שוב בהריון בשבוע 17, רציתי לשאול אם כדאי לטפל בבעיה עכשיו או לחכות כבר לאחרי הלידה הנוכחית? ומה הטיפול במקרה שיש צניחה של שלפוחית השתן? תודה מראש נגה

נטע שלום

התשובה היא כן. במספר מחקרים, הוכיחו כי תרגול שרירי רצפת האגן כבר בהריון משפר את דליפות השתן לאחר הלידה. הטיפול לא כולל רק תרגול אלא גם התנהגות נכונה עם הגוף בחיי היומיום וזה מאוד תורם לשימור ושיפור רצפת האגן, גב תחתון , חיי מין, בקיצור .. הרבה יתרונות. לגבי צניחת שלפוחית- התשובה היא תלוי בדרגה. בכל דרגה בטיפול שמרני אין אפשרות להרים את הצניחה, אבל.. במידה והצניחה בדרגה ראשונה כדאי לקבל טיפול והדרכה במניעת החמרת הצניחה . בדרגות מתקדמות הטיפול היחידי הוא כירורגי (ניתוח). היתרון בטיפול של רצפת אגן שהוא מעלה מודעות לנושאים שמאוד חשובים לנו הנשים ( גם גברים)ויכול למנוע ליקויים בעתיד. תודה נטע

rc11

New member
טיפול ברצפת האגן אחרי לידה

נטע שלום, אני 3 שבועות לאחר לידה. התכוננתי היטב ללידה ולמדתי ללחוץ נכון. בפועל התינוקת היתה במצוקה, במאמץ אחרון לפני ניתוח החליטו להוציא אותה בוואקום. זה גרר לחיצות קשות מאוד שלי במשך כ15 דקות. כתוצאה מהמצוקה והחשש הגדול פשוט לחצתי חזק וכמו שהרופאים ביקשו. בנוסף, אני סובלת מטחורים כבר מהחודש השביעי להריון. בלידה הם החמירו אך המצב משתפר מאז הלידה. הם עדיין לא נעלמו ולא נראים קרובים להעלם. איך ניתן להעריך אם נוצר נזק וכמה לרצפת האגן? איפה אני יכולה למצוא הסברים לתרגילים מתאימים לרצפת האגןן אחרי לידה ומתי מומלץ להתחיל לעשות אותם? מתי לא מספיקים תרגילים עצמיים וצריך לפנות לפיזיותרפיה? באיזה סוג ספורט כדאי לעסוק בכדי לחזק את שרירי רצפת האגן ביומיום? חשוב לי להגיע ללידות הבאות חזקה ובריאה. תודה

בריחת שתן

שלום נטע כשהייתי בהריון הראשון שלי הייתה לי בריחת שתן במיוחד בחודשים המתקדמים. כיצדוהאם אוכל למנוע זאת מראש בהריון הבא ?

בריחת שתן

שלום גורמיץ (אהבתי את השם), הדרך היחידה למנוע בריחת שתן היא תרגול נכון של רצפת אגן באופן שוטף. אין זה אומר שלא יהיו שום דליפות במאמץ- עיטוש , שעול, קפיצות.. משום שהרחם לוחצת על השלפוחית אבל בוודאות תמנעי חולשה ונזקים חמורים יותר. חשוב לקבל הדרכה מקצועית ואז להמשיך או לבד או בקבוצה של התעמלות לנשים בהריון (תלוי גם איזה ספורט עשית קודם), ההתמדה בתרגול זה היא מאוד חשובה, כמו בכל ספורט! קשה לי לתת לך סדרה של תרגילים כעת , אבל תנסי להכנס לאתר של www.pelvicfloor.co.il, תמצאי שם המלצות טובות לכל מיני תרגילים. בהצלחה נטע

טיפול ברצפת אגן אחרי לידה

שלום רב, נזק הנוצר לרצפת אגן יכול להתבטא קלינית לפי התלונות והסימפטומים. ניתן לבצע בדיקות שונות כמו US, אורודינמיקה וכדומה אבל כדאי להתייעץ עם הרופא שלך, לא בטוח שיש צורך. בכל מקרה כן כדאי לתרגל- ניתן להתחיל תרגול מאוד עדין אפילו מיידית אחרי הלידה: כיווץ והרפיה מאוד עדינים של שרירי רצפת אגן- לנסות לבצע סט אחד של 5 כיווצים ועם הזמן להתקדם עם מספר הסטים. גם לגבי בטן- אפשר להתחיל להכניס פופיק פנימה תוך כדי הוצאת אויר, להחזיק 4-5 שניות ולשחרר 4-5 שניות , 3 סטים. לאט לאט להתקדם- להוסיף מספר כיווצים בכל סט ולהגדיל את כמות הסטים. דגש על הרפיה בין הכיווצים. הכי נכון לדעתי- להבדק אפילו חד פעמית אצל פיזיו' היא תבדוק אותך ואגינלית ותאמר לך בדיוק אם את עובדת נכון ותתן לך הדרכה אישית למינון שמתאים לך. הפניה אפשר לקבל דרך רופא נשים. לגבי תרגול בספורט- הן יוגה והן פילטיס , שמים דגש על תרגול רצפת אגן תוך כדי תרגול כללי וזו עבודה מאוד נכונה על הגוף. לא להתחיל בעבודה אירובית כמו ריצה, קפיצה, משקולות לפני שברור שאת עובדת נכון עם שרירי רצפת האגן וכל מערכת הייצוב שלך- בטן וגב תוך כדי נשימות. תודה גם לך נטע

חולשה בשרירי רצפת האגן

ילדתי לפני שנתיים בלידה ששלב הלחיצות בה היה ארוך (כשעה וחצי). אני נוטה לסבול מהתקררויות תכופות בחורף וכאשר אני סובלת מתקופה ארוכה של שיעולים, מתחילה גם בריחת שתן בכל שיעול, החולפת עם סוף ההצטננות. מעבר לכך, יש לי מעט בריחה בזמן עיטושים חזקים. האם ישנם תרגילים שאני יכולה לבצע בבית, או שאת ממליצה לפנות לטיפול?

אמאאור

New member
תעשי חיפוש בגוגל אחרי:

האתר של יהודית שריג לריצפת אגן >> תרגילי פאולה, או תרגילי קגל לחיזוק שרירי ריצפת האגן. זה הכי אפקטיבי שאפשר! מעבר לזה, ישנן פיזיוטרפיסטיות שמתמחות בשיקום נזקי ריצפת אגן אחרי לידה, תנסי לבדוק אם זה רלוונטי עבורך.

חולשה בשרירי רצפת אגן

שלום רב, התרגול הכי חשוב בדליפות שתן במאמץ= עיטוש , שעול וכדומה הוא כיווץ שרירי רצפת אגן לפני המאמץ. ז.א- לפני האפצ'י לכווץ חזק, חזק את שרירי רצפת אגן (כמו הפסקת שתן בזמן הטלתו)ורק אז מותר לעשות.. מה שבא לך עיטוש ,הרמה, קפיצה וכ"ו. פעולה זו סוגרת את הסוגרים ויכולה לעזור מאוד במניעת דליפת שתן. חוץ מזה צריך לתרגל כדי שהכיווץ זה יהיה אפקטיבי. בתרגול- צריך להרגיש סגירה והרמה של רצפת האגן ולהחזיק את הכיווץ למשך מספר שניות. אני כמובן ממליצה על טיפול שיכול להיות מספר מאוד מצומצם של פגישות (2-4)כדי לוודא שאת עושה את זה נכון. מחקרים הראו שרק 45% מהנשים מבצעות נכון את הפעולה דרך הסבר מילולי, לכן עדיף הסבר מקצועי, הדרכה ותרגול בשמוש עם ביופידבק ( במידת הצורך)וזה ישמש אותך לכל החיים. שינה מתוקה נטע

ענתש

New member
שואלת עבור חברה ../images/Emo10.gif

החברה עברה לידה שניה, שהסתיימה בואקום ולכן גם בחתך ותפרים. מספר ימים לאחר הלידה, לאר שכבר שוחררה הביתה, היא הרגישה כאבים חזקים באזור והלכה להבדק. התברר שכל התפרים נפתחו (כנראה עוד בבית החולים ואף אחד לא הבחין) ולכן אין אפשרות לתפור את האזור בחזרה כרגע. הרופא סביר לה שעליה להמתין ולעבור ניתוח תיקון בעתיד - בין הריונות או לאחר שתסיים ללדת לחלוטין. כרגע היא מחלימה מהלידה. רציתי לברר עבורה - מה המשמעות של זה מבחינת רצפת האגן ? מתי כדאי לעשות ניתוח תיקון ? ומה שהכי קשה לשאול - האם יש לזה השפעה על קיום יחסי מין בעתיד לפני ואחרי שיתבצע תיקון ועל לידות עתידיות ? תודה.

למעלה