דיון אנשים, דיון

הולי

New member
../images/Emo41.gifדיון אנשים, דיון../images/Emo88.gif../images/Emo70.gif../images/Emo41.gif

אני תמיד יותר התרשמתי מסוסי פרא, מאשר מסוסים מאולפים. סוסים שגדלו בטבע (במדינת יוטה לדוגמא) הדהימו אותי. אני מאד אוהבת סוסים ורכיבה, אבל הרבה פעמים עולה לי המחשבה לראש שאולי זה בעצם קצת אכזרי מצדנו לאלף אותם, לרכב עליהם. תחשבו בעצם, מה סוס מפיק מחייו? הוא מוחזק במכלאה, ושסוף סוף הוא יוצא ממנה- הוא מרכיב מישהו על הגב שלו. עכשיו השאלה היא אם כל הקטע של הסוסים אצלכם מתבסס רק על רכיבה, או שזה יותר מזה (אתם אוהבים את החיה עצמה)? כמובן ש... שאני עולה על הסוס ומתחילה לדהור אני שוכחת לגמרי מכל מה שכתבתי כרגע.. אבל נו טוב. האם סוסים נועדו לחיות לצדם של בני האדם? הולי הרוכבת בעלת רגשות האשם לסוסים האהובים

asaren

New member
טוב... אני וויתרתי על קייטנת רכיבה

וכנראה שאני לא אמשיך אז... אני מתה עליהם בתור חיות.. ונכון שזה הרבה הרבה יותר מרשים ונחמד לרכוב על סוס פרא בלי אוכף - רק עם מושכות? רק חבל שזה כואב כי נופלים

שיו.. זה דיון יששןןןן

את יכולה ללכת אחורה כמה עמודים ולראות את הדיון.. פעמיים שלוש העלו אותו.. הגענו למסקנה שזו פשוט הפכה להיות חיה מבוייתת, מאוחר מדי כדי לשנות את זה.. אבל זה כמו הכל! אנחנו ניצלנו את הטבע עד הסוף.. מאוחר מדי בשביל לשנות את זה.. וכמובן שאני רוכבת בגלל שאני אוהבת את הסוסים! לא בגלל שזה ספורט!

speedy123

New member
סוסים הם אהבת חיי

סוסים הם אהבת חיי ואני תמיד אומרת למדריכה שלי (שהיא רואה אותי עם עיניים נוצצות משמחה) שהניקוי והטיפול בסוס זה אפילו יותר כיף מהרכיבה עצמה. אני אוהבת סוסים מאז שאני מכירה את עצמי! אני לא יעשה אף פעם משהו שהסוס לא אוהב. למשל: רכבתי פעם ראשונה על סוסה ענקית בחווה לחצי שעה. ראיתי שהיא לא אוהבת לעשות דברים מסויימים וזה מעצבן אותה אז פשוט לא עשיתי איתה את הדברים שהיא לא אהבה. אני רוכבת בשביל כיף ואני יודעת שאני יהנה רק אם הסוס שעליו אני רוכבת גם נהנה. אחרת מה זה שווה לרכב? הסוס לא סובל אותך ואת שם למעלה נלחמת איתו. כל כמה דקות אני מלטפת את הסוס בזמן שאני רוכבת ואני רואה שבעצם הסוס שמח לעשות את הדברים. עוד דוגמא: בגרמניה שאני רכבתי על ג´ואי (כולם בטח כבר יודעים מי היא) אז החלטתי שאני יתן לה לעשות מה שהיא רוצה. ואז היא עשתה לי קאנטר מצויין טרוט יפה וממש הרגשתי שהיא נהנת. ואז המדריכה שלי נכנסה לארינה ואפילו היא אמרה לי שזה מצויין שאני משחקת איתה וזה עושה לה מצב רוח טוב. בקיצור מה שאני מנסה להגיד שאני רוכבת בשביל שהסוס ואני נהנה. אם אחד מאיתנו לא נהנה אז מפסיקים לרכב עליו עד שהוא יתחיל לאהוב אותך. ברגע שסוס אוהב אותך ואתה את הסוס(אהההם ג´ואי) הרכיבה היא הדבר הכי כיף שיש ולשתיכם! מצתערת שבלבלתי לכם תשכל...

בכלל לא בלבול שכל!

מאוד נכון ומאוד טוב.. גם אני חושבת ככה.. תמיד הייתי בעד הדרך של להיות עדין ומבין עם הסוס ולא להעניש אותו.. למשל, יש לנו סוסה שקוראים לה בת אור(כאילו דה, ספידי מכירה אותה), שלא הייתה הולכת אחרי אנשים בשום פנים ואופן, אז הם היו מושכים לה חזק ברסן שהיא תבוא או נותנים לה בעיטה.. אני התקרבתי אליה הרגעתי אותה, ליטפתי אותה והיא ישר הלכה אחרי, בלי לדאוג וכלום! אם אתה מבין את הסוס והוא מבין אותך.. אין דבר יותר נפלא! זו חברות כזאת.. בלי מילים בכלל...אתם יודעים..פשוט כיף! אולי זה נשמע טלנובלי לאללה.. אבל זה נכון...

speedy123

New member
מה בלבול שכל ?....

לפי מה שכתבת את מסכימה איתי אבל בכותרת רשמת בלבול שכל...? תחליטי

למעלה