ארוחות זולות-עקב המצב הכלכלי

../images/Emo41.gif ארוחות זולות-עקב המצב הכלכלי../images/Emo41.gif

חבר'ס המצב הכלכלי קשה לכולנו ובמיוחד לאלו שפוטרו, לכן אני פותחת שירשור שיעזור לנו להכין ארוחות זולות ושוות לכל כיס. אנא שרשרו מתכונים בהמשך להודעה זו. תודה

רולדה תפוח-אדמה במלית תרד וביצים

קשות. הרולדה מעניינת מאוד, בפריסה רואים את התרד וחלק מהביצה הקשה כמות – 10 מנות פרוסות / 1 רולדה החומרים 1 ק"ג תפו"א מי מלח – בסיר עם מים מוסיפים ביצה מהמקרר ומתחילים להוסיף מלח בהדרגה עד שהביצה צפה. 2 ביצים ¼ כף פלפל שחור ½ כף אבקת מרק עוף מלח – לטעום לפני שמוסיפים אופן הכנת הרולדה למעוך את תפוח-האדמה ולהוסיף את הפלפל השחור, אבקת מרק עוף, הביצים, ואם יש צורך-מלח. על משטח מקומח היטב, שמים את העיסה , יוצרים ממנה גליל קטן , מקמחים מעט את הגליל ועם מערוך פותחים עלה לאורך. להרתיח את הביצים עד להפיכתם לביצים קשות. לקלוף ולחצות ל- 2. למלא במלית של התרד ומעל לשים לאורך חצאי ביצים קשות. לגלגל לרולדה ולהניח בתבנית משומנת. למרוח מעל הרולדה בביצה ולפזר מעל שומשום, לאפות בחום 200 מעלות כ-40 דקות. החומרים למלית 500 גרם תרד 1 ביצה 4 ביצים קשות ¼ כף פלפל שחור ½ כף אבקת מרק עוף מלח – לטעום לפני שמוסיפים אופן הכנת המלית להרתיח את התרד כ-10 דקות, לאחר הרתיחה מוציאים וקוצצים. לקערה להוסיף את התרד הקצוץ, 1 ביצה, פלפל שחור, אבקת מרק עוף, ואם יש צורך –מלח.

oisdvib

New member
שוש, כשאני מכינה בורקס שבלול עם

תרד וגבינה בולגרית אני לא מאדה את התרד . מה ההבדל בין השניים? מתי כן מאדים ומתי לא?

צלי ירקות

זה מזהו שהמצאתי ואני מכינה אותו כשממש לא בא לי לבשל אבל בא לי להאכיל את המשפחה במשהו ממש טעים ומשביע. לחתוך לחתיכות גדולות: תפוחי אדמה בצלים בטטה גזרים עגבניות גדולות (או עגבניות שרי שלמות) לשים בתבנית אפייה לפזר המון (המון!!) שיני שום שלמות לערבב - שמן זית_ פפרקיה אדומה (מתוקה\חריפה לפי הטעם), כורכום, מלח ופלפל לשפוך על הירקות לאפות בחום של 180 בערך שעה (להרטיב עם הנוזלים שבתבנית ולבדוק שהכל מתרכך ואפילו קצת שרוף בקצוות. מעולה עם סלט ירקות ליד או ליד אורז וסלט. בתיאבון

clcl

New member
מציעה להכנס לYNET או דרך גוגל

להקיש איילת בן יוסף - היא מעבירה מתכונים עם תמחור השווה לכל כיס.

ממליצה שוב: עוף אורז וירקות בתבנית

אגב, גם אני מובטלת כבר כמעט שנה
ובאמת מחפשת כל מיני קומבינות שיאפשרו לי לעשות אוכל טעים ולא יקר אז בתור התחלה: אני לא קונה מאכלי בשר מוכנים (חוץ ממוצר אחד של טבעול - שתמיד יש במקפיא, לכל מקרה שלא בא לבשל) - מעדיפה להכין לבד ולהקפיא חלק אני כבר לא קונה לחם מחיטה מלאה - אני מכינה לבד לחמניות - מכינים לבד (בעלי הכין לפני כמה ימים לחמניות מ"בצקיצי". שפתיים ישקו) מצרפת קישור למתכון שנתתי לעוף בתבנית:

desertm

New member
תפוחי אדמה ממולאים

4 תפוחי אדמה בינוניים 1 שמנת חמוצה 1 גביע קוטג' 100 גרם גבינה צהובה (אפשר לגוון עם גבינות שונות) 1/4 כוס פטרוזיליה קצוצה מלח פלפל לבשל את תפוחי האדמה בקליפתם (אני אופה במיקרוגל) עד שהם כמעט מבושלים לגמרי. לחצות אותם לרוחב, לרוקן את תוכנם כאשר משאירים שכבה דקה שתחזיק את הקליפות בצורתן. לתוכן שרוקנו מהתפוחים להוסיף את יתר החומרים ולהחזיר ולמלא את התפוחים. לחמם תנור לחום בינוני ולאפות את התפוחים עד שהם מוזהבים.

הצלי ירקות מוכן+סלט ירקות נהדר

וזה טעים .... כול כך טעים... ממליצה בחום תודה לפורום ולמי שטרחה לרשום אותו.

פשטידת "זה מה יש"../images/Emo91.gif

פשוטה כמשמעה: פשטידה ממה שיש בבית. בדיוק אתמול עשיתי אותה, עם שיפורים והיא יצאה מה-זה טעימה. פשטידת ירקות (זה מה יש) 2-3 ביצים פירורי לחם "שיתפוס" ירקות שיש בבית (חוץ מחסה ומלפפונים, כמובן
) גבנ"צ 1 כף שמן לחלוט את הירקות במים או במיקרו. לערבב עם שאר המצרכים. לשים בתבנית משומנת והופה - לתנור! ע-כ-ש-י-ו: אתמול, כשעשיתי אותה, שידרגתי: הוספתי חצי קופסת קוטג' וחצי קופסת גבינה לבנה. השתמשתי בשקית לקט ירקות (אותו בישלתי 5 דקות במיקרו). הוספתי א. מרק בצל לפי הטעם. פיזרתי שומשום למעלה. ויצא יאאאממייי! אפילו נראה

ופטנטים לניצול שאריות:

אם עושים מרק עוף, אז אפשר לעשות קציצות מהעוף והירקות שנשארו: ירקות/עוף פירורי לחם/קמח מצה ביצים ולטגן. אפשר גם לטגן שאריות פסטה בחמאה ולהוסיף לה פיסות עוף מבושל וביצים. נורא טעים. אפשר גם לטגן את אותה הפסטה, אבל עם קוטג', או שאריות גבינה אחרות, וביצה. - איתי מאוד אוהב את זה... אפשר להשתמש בירקות והעוף שנשארו מהפשטידה כמילוי לבורקס או פשטידה. אפשר גם להקפיץ את השאריות האלה עם אורז. בקיצור, יש מלא אופציות. הבעל שלי תמיד צוחק עלי שאני עושה פשטידה מכל דבר שלא מחובר במסמרים

ועוד אוכל חסכוני: סלט עם ה-כ-ל:

אפשר לעשות סלט רגיל ולהוסיף לו: פיסות עוף מבושל או צלוי תפו"א מבושל שעועית ירוקה מבושלת אפונה מבושלת תירס כנ"ל טונה לעשות קרוטונים מלחם ישן ו-לסלט. בקיצור: ארוחה שלמה.

למעלה