נתח את השיר - שבוע ראשון - השיר מהגן

R h o n e

New member
../images/Emo41.gif נתח את השיר - שבוע ראשון - השיר מהגן ../images/Emo41.gif

נתח את השיר - שבוע ראשון והיום: השיר מהגן שיר כלכך שמח והיפי ומקפץ... אבל בעצם הוא נורא כואב. בוא נכנס אל שולחן הניתוחים ונפרק תשיר לגורמים!
אני מתחיל - לא זוכר את השיר מהגן שני חרוזים בלי מילים קשות השיר ההוא, שהוא זוכר, זה לא הכרח שיר זה דימוי למשהו פשוט וטוב שקרה מהעבר, והוא מדגיש את זה ב"2 חרוזים בלי מילים קשות" זכרון רך ונעים מהעבר, לא בהכרח שיר . אני זוכר איך ליד השולחן בשבת הכל נראה קדוש הוא זוכר עוד דברים, הוא זוכר איך ליד השולחן בשבת הכל נראה קדוש, הוא זוכר את המנהגים של פעם לא זוכר את שם הילדה עיניים גדולות, שיער שחור קצר יש איזו ילדה שהוא אהב, ילדה שהוא לא הכיר אותה, הוא לא ידע את שמה אבל הוא זוכר איך היא נראית - היופי שלה טמון לו בראש אני זוכר כמה כאבים כמה זמן עבר הוא זוכר שהוא נורא אהב אתה, זה כאב לו כי הם לא היו ביחד כמה זמן עבר מאז, ועדיין הוא זוכר את אהבתו אליה שלא התממשה תראי איך אני שר לך איך אני נקרע תראי איך אני שר לך שירים מהמגירה הכוונה כאן, שהוא שר אליה, תבואי אליי, אני צריך אותך, תראי איך אני נשבר וקורא לך, את הילדה מהעבר הרחוק שירים מהמגירה, הוא נשבר, הוא כלכך רוצה את אותה הילדה שהוא ראה מדי יום בגן. לעוף אל השמיים לגעת בחיים ליפול אל תוך המים קצף וגלים הוא רוצה לעוף אל השמים, לא להיות בעולם הזה יותר לגעת בחיים מרחוק, להיות בתוך המוות ליפול אל תוך המים, בתוך ים סוער ומלא רגשות שמבטאים את האהבה שלו אליה. שיר מאוד כואב, ככה מבחינתי אני הבנתי כך לילה טוב

grasshopper2006

New member
ניתוח שיר\תרגום שיר (ההבדל)

אני בטוח שביקשו כאן ניתוח ניתוח שיר, ולא תרגום שיר. ההבדל בין שני הדברים הוא ענק.

pashut Adi

New member
אממ...

לגבי ה"שני חרוזים בלי מילים קשות", לדעתי זה אומר משהו יותר לגבי התמימות שיש בגן. הכל תמים וההתמודדות לא מורכבת מדי. המילים הקשות יכולות לסמל דילמות מורכבות... משהו בכיוון...

cowgirl Ms

New member
גמאני חושבת ככה...

בילדות אין מחשבות מורכבות ודברים עמוקים, יש את הפשטות של מה שהמילים אומרות נטו.

למעלה