מקרר SBS..

ליcות

New member
../images/Emo41.gifמקרר SBS..

אין לנו עדיין אך מאוד מקווים לקנות. לאחר המפגשים עם יועצות המטבחים שעברנו השבוע, חלק מהיועצות הציעו לי לוותר על התענוג בטענה שהמקרר הזה הוא מאוד לא נוח. נאמר לי שהמדפים קטנים, אם מכניסים למגש אחד סיר או תבנית אז אין מקום לכלום, אלא אם קונים את המקרר הכי עמוק ואז הוא ממש מפלצת, ומבחינת נפח מקרר - הרגיל הוא הרבה יותר נוח לאיחסון. יש ל 2 חברים שלנו מקרר כזה (של LG) והם טוענים שאין להם שום בעיית מיקום. מצד שני, הם לא בשלנים מי יודע מה..ואני דוקא כן. תמיד צריכה מקום נוסף. יש לכם תובנות בנושא? ומה לגבי מדיח - מה מספיק למשפחה של 4 נפשות - מדיח בגודל של 60 או 45? הבנתי שאלו דברים שאני צריכה לדעת מראש לפני הקמת המטבח ואין לי מושג.. ואם כבר - איזה חברות מומלצות? תודה!

bis fd

New member
מקרר

לנו יש מקרר רגיל מלפני 16 שנה, שהוא מאוד נוח לי ואני אוהבת אותו ,ואני כן בשלנית, אבל בתוכנית מטבח אני כן חשבתי לעשות תוכנית למקרר גדול פשוט לעשות מקום למקרר גדול, ועד שאני אחליף את שלי אני אסים מערכת מודולרית של סלסלות דקורטיביות או משהו כזה. לגבי מדיח אנחנו 5 ולנו יש את הגדול ומאוד מרוצים

בינא

Member
חשוב לתכנן למקרר ולמדיח הגדולים

בחיים דברים משתנים, לכן התכנון של המטבח צריך להיות עם המחשבה לעתיד ולא להווה. חשוב מאוד לתכנן מקום למקרר ברוחב 1.10מ', למקרר SBS שאגב, נוח מאוד, יש בו מקום להכל אם מסדרים נכון, היות וגודל הדלתות מחולק - בפתיחה הן יותר נוחות כי תופסות פחות מקום ויש פחות משקל על הצירים, כך שאורך החיים גדול יותר. מומלץ SBS של סמסונג (עם או בלי הקיוסק למים וקרח). לא מכירים תקלות ומאוד שקט בפעולה. למדיח חשוב לקחת מדיח 60 ואו לפחות להשאיר 61 ס"מ למדיח כזה בארון המטבח. מדיח טוב יוחלף כל 10 שנים ומדיח זול כל 5-7 שנים. לא לשכוח לבצע את נקודת החשמל מתחת לכיור ולא מאחורי המדיח. לא לשכוח שלסיפון הכיור צריכה להיות הכנה לקליטת צינור מהמדיח. לא לשכוח שברז ניל של מים קרים צריך להיות כפול (לכיור ולמדיח).

איריסג

New member
אנחנו עוד יותר מרחיקים לכת...

באמת כשהסתכלתי על ה SBS הרגילים , יש תחושה שהמקררים מבפנים יותר צרים - ואז אם רוצים להכניס למשל תבנית של תנור - היא לא תיכנס. אולי כשאת הולכת לעשות סקר מחירים, קחי איתך תבנית תנור (השחורות האלה) ותבדקי את זה, כי זו התבנית הכי רחבה שאני יכולה להעלות על דעתי שתרצי להכניס אולי לתנור. אם היא נכנסת - אז זה בסדר... אנחנו נקנה כנראה את המקרר של ליבר - שהוא 3 דלתות ורוחב של 1.21 מ'. יש לו צד אחד שהוא מקרר רגיל והצד השני שלו מחולק לשניים - חלק עליון ביו-פרש וחלק תחתון מקפיא. חוץ מזה, אני שומרת את המקרר הישן שלנו (ווסטינגהאוז נהדר, אבל קטן יחסית, רוחב 70 ס"מ) שיהיה באזור השירות ויהיה מקרר לענייני אירוחים וכו' - הרי תמיד כשיש איזה אירוע בבית חסר מקום לאבטיח / בקבוקי שתיה / בירה וכו'. בעננין מדיח כלים - מסכימה עם בינא - לקחת את הרחב יותר, או לפחות להכין מקום לרחב יותר (ולבקש מהנגר שבינתיים יסגור את ההפרש עם איזה לייסט.

לב אביב

New member
לי יש מקרר SBS, אבל...

מכיוון שבאמת אין בו מספיק מקום, אני משתמשת במקרר נוסף במזווה (ואני לא מהבשלניות...). אם את בכל זאת רוצה SBS, הייתי ממליצה לך ללכת על זה של ה-3 דלתות (מקפיא למטה ו-2 דלתות מעל) - כך המדפים רחבים יותר ונוחים יותר.

Rשף

New member
לא SBS, כן 60

כל ה SBS שראיתי (פרט למפלצות ענקיות) היו צרים מדי בכל אחד מהצדדים

פיטנגו4

New member
היועצת הזאת העליבה את אהובי

אני מאוהבת במקרר שלי, והיא פגעה בי (אני בוכה בפינה
). (לא, אני לא פריג'ידית...) וברצינות: תסלחי לי, היא מדברת דברים שהיא לא ממש מבינה בהם. אנחנו 5 נפשות, וגם מארחים לפעמים משפחה גדולה. מקרר SBS של GE גדול מכיל בקלות ובנוחות את כל מה שאנחנו צריכים, פשוט - בור ללא תחתית... זה הדבר הכי נוח לאחסון. אני ממש מאוהבת בו, בעיקר לפני אירוח - הוא מתפצץ אבל יש בו עדיין מקום... מאד נוח שהכל גלוי, גם במקרר וגם במקפיא. הוא לא מפלצת כי הוא שקוע בנישה שתוכננה עבורו, ורק החזית שלו גלויה. בחיים לא הייתי מחליפה אותו במקרר מסוג אחר. אנחנו ויתרנו על עמדת הקרח, כי למשפחה שלנו ספציפית זה לא מתאים: גם לא רצונו לשים עוד מסנן למים, וגם אצלנו זה רק היה גורם לשלוליות. קיבלנו עוד טיפונת נפח אחסון בדלת המקפיא. בקשר למדיח: לא 45!!! רק 60!!! בלי ספק בכלל!!! אצלנו 3 דישים מופעלים לאירוח רב משתתפים, וברגיל - הפעלת דיש פעם ביום וחצי.

לא מתעתדת לשים לא זה ולא זה

אבל מתכננת לעשות הכנה לשניהם כשהקוביה ששם יכנס המדיח תהיה נתנת לשליפה, והפתח למקרר יהיה רחב מספיק לSBS במטבח הקיים יש לי מדיח שהופעל פעמיים בדיוק ומבחינת המקרר, יש צורך במקרר עם שלושת הדלתות על מנת באמת להנות מה SBS, והעלות שלו לדעתי אסטרונומית, מה גם שאני מאוד מרוצה מהמקרר ההפוך (פריזר מגירות למטה) כבר קרוב לחמש שנים ולכן לא מוצאת טעם בהוצאה הזו

ם יש מטבחון או מזווה 2 מקררים

רגילים יהיו פתרון מצויין למפלצות הגדולות . מה גם שאפשר לשים במזווה מקרר מיד שניה שזה כמה מאות שקלים בלבד . מדיח - בכל מקרה אני מעדיף מדיח 60

fireman

New member
מקרר SBS....

על כל 2 מרוצים יש 20 (לפחות) שלא מרוצים....זה בערך הסטטיסטיקה כמו שאני מכיר אותה. הרוחב של המקפיא זה הצרה של המקררים הללו. אני לא הייתי מכניס מקרר כזה הביתה בשום מחיר. לגבי מדיח, לכי על 60.

ענתש

New member
סליחה, אבל, ראית את המקרר הזה ?

כי ה-SBS של LG עם המקפיא למטה הוא רחב בטירוף כי שתי הדלתות נפתחות לתא אחד רחב וענק במקרר. אני מסכימה ש-SBS קלאסי הוא בעייתי. לחמותי יש (מהסגנון הזה) ואפילו רחב במיוחד (לא זוכרת את החברה) מהסוג שבצד אחד מקרר והשני מקפיא ולדעתי הדלת "עבה" מדיי בתמורה לכך שהמקרר צר מדיי. לי זה לא מתאים כי אני בלאגניסטית וכשדברים מסודרים לעומק (כי יש מעט רוחב והרבה עומק) אני לא מוצאת כלום במקרר, אני שונאת להוציע החוצה 10 דברים כדי לחפש את חבילת החמאה
אבל ה-SBS שקישרתי למעלה - התאהבתי בו בחנות (יש גם דגם עם קיוסק) בדיוק בגלל ששתי הדלתות נפתחות לאותו תא, שהוא ברוחב כפול. יש לו את יתרון המקום בדלתות ויש לו מדפים ענקיים ורחבים. החסרונות שלו - ילדים לא מגיעים בקלות למדפי המקרר כי הם גבוהים (ולפחות הגדולה שלי בת 4.5 יודעת למשל להכין לעצמה ארוחת בוקר קרה בבוקר שבת במקום להעיר אותנו... אז צריך להחזיק שרפרף במטבח) והם מגיעים בקלות מדיי למגירת המקפיא שאמנם לא קל לפתוח אבל ילד מלא נחישות יכול... (ובן השנה וארבע שלי, בבית של חברה, נמצא מתבודד באושר עם חופן מלא פופ-אייס באחת מפינות הבית, בגלל רגע אחד של חוסר תשומת לב
)

ענתש

New member
הקישורים בתפוז לא עובדים לאחרונה...

המקרר של LG שלוש דלתות: http://zap.co.il/model.asp?model_id=401026 והמקרר SBS לדוגמא: http://zap.co.il/model.asp?model_id=2879

ליcות

New member
באמת נראה טוב..

אני רק צריכה להתרגל למחשבה שהמקפיא למטה ולא למעלה.זה באמת יותר נוח? אני נמוכה יחסית, זה לא יקשה עלי את הגישה למקרר במדפים למעלה? על פניו באמת נראה פיתרון טוב - גם נוח, גם רחב ואין בעית מקום, וגם חתיך

ענתש

New member
זה לא עד כדי כך גבוה...

אפילו אני מגיעה למעלה, ואני מטר שישים.

אם פי 3

New member
יש לנו, ואני לא אוהבת אותו

הבעיה העיקרית שלו, היא שהוא עמוק נורא, וזה מאד לא נוח. לא רואים את הדברים שבעומק, וכבר קרה ש"נאבדו" לנו דברים, שגילינו מחדש רק לאחר שפג תקפם. קשה גם "לנהל" את תור המוקדם והמאוחר, בלי להוציא ולהכניס הכל - בקיצור - כל הסיבות שבגללן רוצים מגירות במטבח, הן הסיבות שבגללן המקרר הזה לא נוח. הקיוסק נחמד מאד. הטבנולוגיה נחמדה (יש לנו סמסונג, ובזכות השימוש בשני מנועים, הדלתות נסגרות לגמרי, והדלת של המקפיא, לא נפתחת כשפותחים את המקרר, וזה יתרון (למעשה, אני חושבת שהוא מקביל למקפיא נפרד - וזה יתרון, למשל, אם יש חלב שאוב, שנשמר הרבה יותר זמן במקפיא נפרד). בדיעבד - לא הייתי קונה אותו. עדיף שני מקררים רגילים על פני מקרר אחד כזה.

איריסג

New member
בגלל זה אני קונה את הליבהר

הוא יותר יקר מרוב המקררים (חוץ מהסאב זירו אהובי, אבל הסאב זירו הוא באמת במחיר מופרע לחלוטין... 60 אלף ש"ח לדגם הכי זול...) אבל מתוכנן מאד בנוחות - הוא לא עמוק (מתיישר עם ארון סטנדרטי) אבל הוא רחב (1.2) כך שכל תא שלו רחב מספיק.

חוות דעת למקרר SBS

בעידן המודרני בו אנו חיים יש משקל רב לעיצוב ולתיכנון נכון של המטבח. מכשירי החשמל החשובים הדורשים תיכנון מוקדם הם המקרר /מקפיא ,תנור/כיריים , מדיח כלים. הפעם אתייחס למקרר . מקררים בעומק 60 ס"מ המשתלבים בארונות המטבח אינם מיוצרים ע"י יצרנים שעיקר ייצורם מיועד לפלח השוק העממי. בשנים האחרונות מייבאים לישראל מספר דגמים המתאימים לכך מהזוית הטכנולוגית ובעיקר משום היותם מתאימים לאקלים הישראלי. מקרר LIEBHERR הוא אחד מאלה. זהו מקרר איכותי ובעל עיצוב ,תכנון והנדסת אנוש מעולים. רוחבו של המקרר 121 ס"מ ויש לו 3 דלתות/תאים נפרדים .

למעלה