אוף, אוף, אוף!

IcNיה

New member
../images/Emo4.gifאוף, אוף, אוף!

חברה שלי מאושפזת יומיים בגלל ירידת מים. היא בשבוע 27. הריון שני, נטול סיבוכים עד כה, בבית יש ילדה חמודה בת 6.5 שבעוד שבועיים עולה לכיתה א'. כשהיא התקשרה לספר לי, הרגשתי איך זה זורק אותי חצי שנה אחורה, - כל המעקבים, החרדות, איומי הלידה המוקדמת והפגייה, IUGR שהולך ומחמיר משבוע לשבוע... ליבי יוצא אליה כל-כך, וחוסר האונים הזה פשוט מטריף לגמרי. אוף, אוף, אוף...

אוי כמה שאני מזדהה

לפני שבועיים וחצי קיבלתי טלפון כזה על לידה מוקדמת של קרובת משפחה- אחרי ירידת מים בשבוע 30.... אני חושבת שמעיין ברכה שמעה את הלחץ והמצוקה שנכנסתי אליהם. ממש כאילו אני חווה את זה שוב (רק כדי להרגיע- הקטנטונת נולדה 980 גרם וחזרה למשקל הלידה תוך שבועיים. נושמת לבד, אוכלת לבד וכבר לא בחדר ט"נ
)

או, בדיוק רציתי לשלוח ../images/Emo30.gif

לשמוע מה שלום העוגיה הקטנה. שמחה לקרוא על ההתקדמות היפה!

צודקת, זה קשה מאוד ../images/Emo201.gif

וראשית, אני מאחלת לה שיסתיים מעולה כמו אצלך
. מדובר בירידת מים מזוהה או במיעוט מים? הירידה ממשיכה או נעצרה? ולך, שולחת חיבוק כי קשה כל כל להזרק אחורה, לטעמי זה מציף תחושות קשות ממש ברמה של PTSD שנדע בשורות טובות!

IcNיה

New member
המצב לא מזהיר, בלשון המעטה

ירידת מים מזוהה, המים מתחדשים, אבל יש מיעוט ניכר (הגיעה עם 8.5, הבוקר היה כבר 4.7) והיא ממשיכה לטפטף בקצב הולך וגובר. כל המדדים האחרים (BPP, מוניטור, מעבדה) נראים תקינים, אבל מדובר בספירה של יום ועוד יום. אני מוצאת את עצמי מתקשה לנשום ממש, כי מצד אחד יכולה להבין לגמרי את המקום שלה, ומצד שני מרגישה שאין לי זכות להגיד ש"אני מבינה", כי הצלחתי לגבור על איום הלידה מוקדמת והפגייה, ואצלה ברור שתהיה פגייה, וככל הנראה - ממושכת, אז מי אני כדי לעודד במשהו?

אולי לא תאהבי את מה שאגיד, אבל...

אני אומרת את זה ממקום של אכפתיות (וכמובן, אני מכירה על בשרי את התחושות) אין לך שליטה על מה שקורה לה או על איך שהיא מרגישה. זה המקרה שלה, ולא שלך, ואין לך שום חלק בו. אי אפשר להשוות בין כאב לכאב. לך היה קשה, וגם לה קשה. אל תמעיטי מהחשיבות של מה שעבר עליך. בקיצור (כמובן, קל להגיד), תנסי ליצור דיסטנס רגשי מהסיפור שלה. תהיי שם בשבילה ותתמכי בה, אבל אל תהיי שם במקומה. אל תנסי לחוש או להבין מה שהיא מרגישה, כי זה רק מכאיב לך ופוגע ביכולתך להיות חזקה ולתמוך בה במקרה הצורך. מאחלת לה שתמשוך כמה שיותר והרבה בריאות לכל המעורבים, ולך אני מאחלת שהכאב יפחת...

מה המצב כעת?

אני בהחלט מכירה נשים ש"משכו" ככה מספר שבועות. יש באמת לעבור שעה שעה ויום יום.

IcNיה

New member
סטטוס קוו../images/Emo57.gif

שזה המקסימום, אליו אפשר לייחל כרגע. המים ממשיכים לדלוף, אבל הצוואר סגור והבדיקות תקינות. אתמול לקחו דגימת מי שפיר.

אלו בשורות טובות מאוד

מקווה שימשיך מצב שכזה עוד מספר שבועות (זה לא קל, אבל אפשרי). תעדכני

mggl

New member
מסכנה..

אני מקווה שהיא תוכ למשוך בשכיבה לפחות עד 35!!!

למעלה