קודם כל מזזל טוב

avielss

New member
../images/Emo39.gifקודם כל מזזל טוב

כששמעתי על השפה בפעם הראשונה שאלתי את עצמי למה צריכים אנשים להמציא שפה בינלאומית? אין מספיק (צרפתית אנגלית ספרדית) ולחידוד השאלה למה לדבר שפה שהיא בעצם שפה של אף מדינה? אני אשמח אם תוכלו קצת להרחיב על ההסטוריה השימושים תודה והמממממממממממממון בהצלחה

interDist

New member
אנגלית וצרפתית - אינן "שפות בינ"ל"

שלום לך, avielss היקר! אני שמח שאתה מתעניין
בנוגע לשאלתך, למה צריך להמציא עוד שפה, אם יש כבר שפות לכאורה בינלאומיות, כמו אנגלית, צרפתית, גרמנית, לטינית וכך הלאה (הרשימה גדולה)... הסיבה מאוד פשוטה: שפות אלה הן קשות מדי ללימוד! אפילו אנשים שמשקיעים עשרות שנים בלימוד השפות האלה אינם יכולים להגיע לרמה של "native speaker"
ובגלל זה קיימים קשיים מרובים בתקשורת בין אנשים שלא דוברים אותה שפה ומנסים להשתמש באחת מן השפות שציינת (עד לאי הבנה מוחלטת). קלוד פירון כתב כתבה מצויינת על מדוע צריך אספרנטו, היא קצת ארוכה בשביל לפרסם אותה בפורום הזה, אבל אשמח לשלוח אותה לכל המעוניין. בקרוב היא גם תופיעה באתר החדש של התנועה שלנו. -- interDist

avielss

New member
אני מצטער על שאני מקשה

אבל זה רק מתוך רצון להבין סקרתי את הדף הנוכחי והוצאתי את המילים באספרנטו POR PARLONJ SALUTON PROVERKO FILO שהן עיוות מדוייק של POUR PARLOES=לדוברי SALUT שלום PROVERKO הרוסית=בדיקה FILO שהוא הFILS המפורסם=בן אז היכן הקלות? היכן המקוריות והיכן השימוש של השפות ושוב תודה על התשובות השאלות שלי נועדו לא כדאי להקשות אלא להקל על חובב שפות שכמוני האם להכנס להרפתקאה (ככה אני רואה את זה...) של ללמוד עוד שפה

Allon 8vD

New member
יש כמה דעות קדומות

בקשר לא-ו, כמו למשל שזו שפה מקורית לגמרי שמתיימרת להחליף חו"ח את השפות הלאומיות.
אז לא. א-ו מבוססת בכוונה על שורשים לטיניים כדי לא להמציא את הגלגל. ה"שיבושים" שמצאת הם כתיב פונטי, סיומות תחביריות, והגיה קשה יותר. השינויים האלה ועוד, עושים לדעתי את א-ו לבלתי ראויה כשפה לאומית, אבל אידאלית כשפת תקשורת בינ"ל.

שלח כתבתך על פני המים...

שלח את הכתבה, ואם היא טובה, אני אדאג להעביר אותה למקום מתאים בעמוד הפתיחה

אנחנו בעד דיון פתוח

טוב, אז קודם כל אני דווקא שמח שעולות כל השאלות האלה. אין צורך להתנצל, כל שאלה לגיטימית, וכל קושי שמוערם מתקבל בברכה, בסופו של דבר הקשיים הקטנים הם אלה שמקדמים אותנו. דבר ראשון, תמשיכו לנהל את הויכוחים והדיונים, אני מקדם כל דיעה בברכה, ומשתדל לקדם גם כל שאלה בתשובה. את תגובתי שלי אני שומר לעוד כמה ימים (ברשותכם) מכוון שקיבלתי מכתב כלשהו שהוא רלוונטי לנושא, והייתי רוצה לפרסמו ואז להביע את דעתי האישית. אז בבקשה קצת סבלנות... ובינתיים אתם מוזמנים להמשיך בדיון. שלכם בברכת יום טוב וירוק, ערן. Ghis la revido

למעלה