ביום שבת טיול משפחות - שביל הקיסר

mo123

New member
../images/Emo39.gif ביום שבת טיול משפחות - שביל הקיסר ../images/Emo39.gif

שלום לכולם !!! ביום שבת הקרוב נצא מספר משפחות עים ילדים (בגיל 1 עד 14) לטיול בשביל הקיסר שבפארק עצמאות ארה''ב ניפגש בשעה 10:15 בצומת האלה על כביש מס' 38 (כביש בית שמש בית גוברין) פירוט הטיול: שביל הקיסר מסלול1 מסלול2 נתחיל את הטיול בנסיעה לחורבת בית בד קדום ומשם נמשיך לחורבת חנות, לעין מטע, ולחורבת תנור אחר כך נשב לצוהורים בחניון בר בהר ונטייל בשביל שוסטר ארוחת בוקר - להביא סנדוויצים לדרך ארוחת צהריים - כל משפחה תביא לעצמה -------הטיול אינו כרוך בתשלום----כולם מוזמנים להצטרף----- לפרטים נוספים: 057-7677682 משה [email protected]

../images/Emo68.gifהיי משה

האם כל הטיול מבוסס עח הליכה? כמה זמן כל מסלול? ילדתי בת 3 ובד"כ אין לה כוח ללכת הרבה.

mo123

New member
שלום אסנת

נוסעים עים הרכב לכל מקום ומקום ויורדים להליכות קצרות של עד חצי שעה ישנם גם מקומות שאפשר עים עגלה

תסלח לי על הנודנקיות../images/Emo9.gif

כמה פעמים נכנסים ויוצאים מהמכונית? הילדה שלי פשוט עושה לי את המוות כל כניסה למכונית (לא בא לי) ויציאה מהמכונית (לא בא לי). גיל 3 אתה יודע....

היי אוסנתוש , מבינה אותך לגמרי

גם לי ילד בן 3
כתבתי לך מייל. נהיה בקשר אולי נטייל עצמאית כי הטיול של משה השבת קצת רחוק לי.... משה, מתי אתה בא לצפון???

ששש

New member
כמה הערות:

1. יש שביל הקיסר והוא יורד במקביל לכביש, דרך נוחה של 3 ק"מ. עדיף כפי שאמרת לחנות בחורבה ולרדת למטה. ויש את המסלול לעין מטע ועין תנור אותה נק' התחלה אך שני מסלולים שונים. 2. להביא מטאטא לפסיפס ולא לשכוח לכסות שוב. 3. אם יורדים לעין מטע ועין תנור אפשרי ברכב אבל אפשר גם ברגל ירידה של חצי שעה ועליה קצת קשה חזרה. 4. לעין תנור רצוי להביא נעליים להליכה במים ופנסים. מקום נהדר! (קצת קשה למצוא את המקום, אם נדרשת הכוונה אשתדל לכתוב הסבר) 5. שביל שוסטר, המלצה שלי להשאיר רכבים בבר בהר אך להתחיל ברחבת עפר הנמצאת מזר' לבר בהר ומשם לרדת במתינות את השביל. אם תקרבו כמה רכבים לנקודת התחלה תחסכו הליכה סתמית. תהנו ובהצלחה!

mo123

New member
אסנת את ממש לא נודניקית ../images/Emo17.gif

התכנון לעצור בן 3 ל 4 פעמים אבל אני לא יכול להתחייב כמו כן תמיד ישנה האפשרות כאשר רואים שהקטנה ו/או הקטן עייף לפרוש מתי שרוצים משה

mo123

New member
כמו כן את שביל הקיסר נעשה ב../images/Emo73.gif ולא ברגל

ונעצור במספר נקודות

ששש

New member
הירידה לעין מטע ותנור היא לא שביל הקיסר

שביל הקיסר הוא שביל היורד מחרבת חנות במקביל לכביש 375 מסומן סימון אדום ומגיע עד בית הבד. כ- 3 ק"מ מערבית לחורבת חנות. למסלול או הדרך לעין מטע ועין תנור אין שם מיוחד, והתנועה למעיינות הנ"ל היא צפונה. כמובן שאפשר לחבר בינהם אבל זה לא נראה לי שזה מה שתרצו. מידע נוסף

mo123

New member
נכון ששש גם "שביל שוסטר" הוא לא בשביל הקיסר

ולכן כתבתי בפירוט הטיול את המקומות וגם ציינתי שאנחנו לא נעשה את שביל הקיסר ברגל גם ביגלל שיש ילדים קטנים וגם בשביל להספיק כמה שיותר אתרים שנמצאים במרחק כמה דקות נסיעה אחד מהשני למרות שהם לא נכללים בשביל הקיסר חבל מאוד שאתה לא יכול גם להצטרף ביגלל הדת גם אני עד גיל 18 שמרתי שבת ואפילו למדתי לבגרות 32 דף גמרה בעל פה בכול מקרה אים תרצה אפשר לתכנן טיול פורום בחול המועד של פסח

ששש

New member
אני מבין אותך מצויין

אבל לעשות את שביל הקיסר ברכב זה לנסוע על כביש. כביש כביש לא טיול, גם לא רכוב, ולא נעליים. אפשר לרדת לעין מטע ותנור ברכב וזה נחמד אבל (שוב) זה לא שביל הקיסר.

יש פריחת ציבעונים על שביל הקיסר

בין הכביש הרומי וחורבת בית בד יש פריחה יפה של ציבעונים. לא לפספס. כמו כן מומלץ להעלות לפיקניק בהר יערן, המקום בו נמצאים שרידי כפר הנוער ביתנו. הגישה - מול חורבת חנות דרומה. נוסעים על כביש צר. לא לפספס את הגת העתיקה, קבר גלית ובריכת המים הביזנטית. במעינות כמעט אין מים, אבל שווה לשוטט בשרידי החווה הצלבנית המבוצרת ובשרידי הכנסיה החרבה. תתקשרו אלי בבוקר, אשמח לסייע טלפונית.

למעלה