היסטוריה

asaf1351

New member
שאלה בהיסטוריה

לא מצאתי לאן לשרשר, אז פתחתי אחד חדש :) בכל מקרה יש לי שאלה קטנה בהיסטוריה על סיום מלחמת העולם הראשונה ותוצאותיה. *האם לדעתך הסדרי השלום אשר נערכו בוורסאי פתרו את הבעיות העיקריות שגרמו לפרוץ המלחמה?

שאלה בהיסטוריה.

אני לומדת בכתה י' :) עכשיו יש לי תשאלה הבאה ואני לא יודעת מה לענות עליה למרות שאני קוראת ונוברת בספר ובמחברת אשמח אם תענו לי עליה: -מה השינויים המרכזים שהתחוללו במדע והטכנולוגיה בסוף המאה ה19 באירופה? זה ממש דחוף! רותם.

bhnadav

New member
קישור

http://sikumuna.co.il/wiki/%D7%94%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%94_%D7%90%27 היכנסי ל: 1. תהליכי שינוי באירופה ובעולם היהודי עד מלחה"ע ה- 1 ואח"כ: 2.2 2. השינויים המרכזיים באירופה בתחומי המדע 2.3 3. השינויים המרכזיים באירופה בטכנולוגיה ולפעם הבאה - אם תביטי בעמוד הפורום, תראי שממש מתחתייך נפתח שרשור עם שאלה בהיסטוריה. אם הספקת לראות אותו (הפרש של 5 דקות), אז היית צריכה לשרשר את שאלתך לשרשור שכבר נפתח ולא לפתוח שרשור חדש. תודה ובהצלחה

תשובה קטנה:

"ממש לא!" תשובה ארוכה יותר תדרוש ממך להסביר למה לא. בדוק מה הוחלט במסגרת הסדרי השלום - בעיקר לגבי גרמניה ומה הבעיות הידועות לך שהביאו לפרוץ המלחמה (אפשר להיעזר ב-14 הנקודות של ווילסון כדי לזהות אותן) בהצלחה

asaf1351

New member
זאת הבעיה..

ידעתי מראש שהתשובה היא --ממש לא--. הכוונה בזאת למחלוקות על השטחים?

וגם

זה שגרמניה הוגבלה מאוד כמדינה ריבונית - צבאה קוצץ, שטחים נלקחו ממנה והיא התחייבה (ולא יכלה לעמוד בכך) לשלם פיצויים ענקיים.

shirani88

New member
מה הדרך הטובה ביותר ללמוד היסטוריה?

אז ככה, יש לי "בוחן" (עם כמות חומר של מבחן רגיל...המורה מתעקשת שזה בוחן) מחר, בהיסטוריה, ואין צורך להוסיף שמדובר בטונה חומר שלרוב די משעמם וחוזר על עצמו. עשיתי כבר את היסטוריה א', וקיבלתי 95 (
) אבל למדתי לזה ע"י חרישה אינסופי- קריאת החומר שוב ושוב ושוב ושוב. בקיצור שינון כמו תוכי. וזה היה סיוט. אני לא רואה את עצמי מצליחה לעשות את זה שוב השנה (ביחוד כשאין יותר שאלות מאגר כמו שהיה בהיסטוריה א') יש למישהו טיפים ללמידה להיסטוריה יותר מועילה??

הייי ../images/Emo9.gif צריכה עזרה בהיסטוריה

מישהו יכול לרשום לי או להפנות אותי לוחמר על: מה הייתה הביקורת כלפי הניו- דיל מהשמאל, מהימין ומבית המשפט העליון

shirani88

New member
לא יודעת למה שירשרת אלי

כי אין לי מושג על מה את מדברת, אז לא ממש אוכל לעזור לך... סורי

חומר בספר הלימוד שלך

ובקיצור: הביקורת מימין - התערבות הממשל בכלכלה, חקיקה בנושא ומעורבות קשה. בית המשפט העליון - אף ביטל חלק מהחוקים שהציע רוזוולט, מסיבה דומה. ביקורת בשמאל - לא זוכרת למה

לא רק לקרוא

זה לא עוזר מאוד. אלא לסכם בנקודות את החומר שקראת, ולענות על שאלות אפשריות. את השלב האחרון רצוי מאוד לעשות עם חברים. גם אם זה לא רלוונטי לבוחן הקרוב - זה יכול להיות מועיל למבחנים שיבואו, כשכמות החומר תגדל מאוד. יש טיפים מעולים ללימוד באתר של ערוץ ההיסטוריה.

בבקשה

הטיפים מהאתר שלהם - וכדאי לנצל אותו בכל פעם, יש בו קישורים מצויינים לאתרים רבים בהם יש עזרה לתלמידי היסטוריה. ובנוסף - אני מצרפת קובץ שיכול לשמש אותך בפיצוח שאלות. בהצלחה

למעלה