הקנייה של הפוקסיות

oracio

New member
../images/Emo37.gifהקנייה של הפוקסיות../images/Emo27.gif

קיבלתי תשובה מהמשתלה: "שלום אורי , אני אמשיך אתך מכאן ואילך, אני אכניס את ההזמנה לשבוע 52 וזה אומר לשבוע הבא , אני אעדכן אותך באיזה יום עליך להגיע לכפר הנגיד לאסוף את הקרטון , ע"מ לעדכן את פרטיך במערכת ולהוציא לך חשבונית , מהו השם של החברה או בכלל ? בברכה , אדלה" בכל אופן הם שוב שכחו לציין את המחיר, אז שלחתי לה מהר אימייל - נראה מה התשובה. ובקשר לחשבונית אמרתי לה שהיא יכולה לרשום את זה על שמי... אז חברה תתחילו להתכונן לאסוף כסף! כי זה נהיה ראלי. אני יעשה את כל המאמצים מצידי שזה יהיה פשוט, מהיר וזורם. אבל זה לא יהיה כך אם אתם לא תתנדבו לעזור, ומעבר מלעזור מהבית. אז בבקשה אם מישהו יכול לקחת על עצמו איזה יום בשבוע, ולעזור למען מטרת "מבצע הפוקסיות" שישלח לי במסר פרטי שהוא מוכן... תודה מראש, -אורי

mazoneli

New member
אם כבר בעיניני פוקסיות עסקינן

אני אשמח אם מישהו יוכל לסמן לי בתמונה איפה לקטום את הפוקסיות, יען כי
אנוכי

oracio

New member
קיטום

אני הייתי קוטם את הפוקסיה הזו באזורים שסימנתי באדום. מאחר וזה נראה כמו פוקסיה זקופה מסוג Beacon כלשהו (תתקן אותי אם אני טועה) וזה פוקסיה שצומחת ממש ממש מהר. לכן הייתי מוריד שני צמתים. כשאתה קוטם את הפוקסיה הימנית (שמציצה בתמונה) תיזהר על הראשים הקטנים שמציצים. כי הם ומה שמסומן בכחול יתחילו לגדול במהירות אדירה לאחר הקיטום. בהצלחה!

mazoneli

New member
../images/Emo51.gif ../images/Emo24.gif

זה אמור להיות פוקסיה זוחלת עם פרחים אדום בורדו ממה שזכור לי, את החתיכות שאני קוטם אפשר לתקוע באדמה ולקוות או שחבל על הזמן

לִיאֲת

New member
שאלה

כמו שהבנתי, יש להוריד זוג עלים וממקום הצימוח שלהם אמורים לצאת השורשים. לפיכך, להבנתי, יש לגזום את הייחור מעט מתחת לנקודת הפיצול של העלים. בדוגמאות שהבאת כאן, טסונמי, אם נוריד את זוג העלים התחתון ונקטום מתחת לנקודת הפיצול שלהם, נשאר עם ייחור קצרצר שבראשו זוג עלעלים קטנטנים. האם הבנתי נכון? כך את ממליצה לעשות זאת?

טסונמי1

New member
לא כל כך הבנתי את השאלה אבל-------

למדתי אתמול משהו שהיה חדש לי אין צורך בעין כדי ליצור שורש-תמיד חשבתי שרצוי שתהיה עין -כלומר לחתוך מיתחת לעין מיסתבר שיש הרבה צמחים שמשרישים גם בלי עין תיסתכלי שוב על הצילום שצרפתי למעלה- ועוד משהו -היחורים הם הרבה יותר קצרים ממה שידעתי עד כה ראיתי במשתלה איך הם מייחרים וזה עובד! מצרפת עוד דוגמא יחורים של בשמת גינאה-

רוּפֵן

New member
זה כבר "חצי מדעי" תלוי בהרבה משתנים

תלוי בסוג הצמח ומהיכן הוא "יודע" להוציא שורשים, או היכן מתרכזים אצלו תאי הקאלוס. תלוי ברמת / איכות ביצוע הריבוי. כי 'תרבייות ראש הנקרה' ומפעלים דומים, מבצעים "שיכפולים של צמח האם ברמה כמעט מיקרוסקופית. חותכים פסיגים זערוריים מצמח האם, שותלים אותם בקרקע מזון עם הורמונים, במבחנות ויוצרים שיכפול מדוייק של צמח האם. דובר כאן, לאחרונה על עלים של 'בת-שבע' שאם תוקעים את העלה באדמה, העלה ימשיך לחיות, אך צמח, לא יצמח ממנו. ישנם צמחים בהם מרוכזים תאי השרשה באזור "חיק העלים" וישנם, שלאורך כל הגבעול, ענף.

טסונמי1

New member
אתה צודק ב100 אחוז רופי

ומישום מה תמיד חיפשתי עין כשעשיתי יחוריםותמיד הקפדתי על אורך מסוים של יחור-מאוד היתפלאתי כשראיתי במשתלה חתיחות פיציות שאמורות להשריש בעל המשתלה הסכים להוציא לי חתיחה מושרשת והראה לי מהיכן צומח השורש בלי שום קשר לעיניים- כניראה שהקלוס באמת משחק כאן תפקיד

רוּפֵן

New member
ראיתי באיזו "משתלה" בדלית אל כרמל,

יושב פועל, עם עמון ענפים של זית, בכל מיני עוביים, מסביבו.. יושב עם מסור וחותך חתיכות ענף, בכל עובי..! בגובה של כ 10 ס"מ...! טובל אותם ב"משהו" (טוב, זה היה מזמן...!) ו.. מכניס לתוך עציצים מלאים באדמה. ייחורי זית...

טסונמי1

New member
במשתלה ישב תאילנדי עים המון ענפים

סביבו -עים מיספריים הוא חתך את היחורים-ערמות של חומר

אלי חדש

New member
בבית ישבתי אני מסביבי ענפים

עם מספרים המון חומר ... נו אז מה אני ערבי? או תאילנדי ? או סתם משוגע ...

טסונמי1

New member
היסתכלתי על התאילנדי שיש שם

עים עוד חבר שניהם פיטפטו צחקו והכל בניחותא בישיבה ניראת לי אחלא עבודה-סוג של מדיציה וזמן איכות למחשבות

למעלה